angelique hage schreef op woensdag 3 maart 2010, 18:21:
> En hoeveel plakken gaan er dan bij jullie uit één handbaal?
> Ofwel wat voer je dan in kg hooi?
>
> Natuurlijk komt het voorjaar eraan (met heel andere problemen), maar het
> wordt straks ook weer winter en dan sta ik weer te dubben....
Ik doe het voornamelijk op het oog en ik weeg op het gevoel. Ik heb balen van rond de 400 kg. Ik doe er zo'n 5 dagen mee, dat komt neer op 80 kg per dag. Ik heb 5 paarden en 2 shetjes lopen. De paarden krijgen 1 grote plak per paard per dag. De shetjes krijgen de restanten die van de plakken afvalt of, als dat te weinig is trek ik er een pluk af.
Als het regent/stormt, zoals in november, dan eten ze meer, maar nooit het dubbele, dus dan krijgen ze ieder een halve plak extra, dus dan zitten ze aan 1,5 plak per dag.
Ik zou gewoon bij de voedingscalculator eens kijken hoeveel kg hooi je op basis van hun gewicht zou moeten voeren. Jij hebt geloof ik een aantal vreetzakken staan hé? Ik zou dan wel een groepje vreetzakken maken en een groepje normale eters, anders loop je het risico dat de vreetzakken nog dikker worden omdat ze het hooi van de normale eters opvreten en de normale eters op een houtje staan te bijten.