Frans Veldman schreef op vrijdag 18 juni 2010, 14:33:
> Wellicht ten overvloedde, maar wat voor mensen geldt, geldt in dit geval
> voor paarden ook:
> 1) Voorkom crash-dieeten. Probeer niet je paard te snel te laten afvallen.

> Van nature moeten paarden zoeken naar eten, de reden dat ze bij ons vaak
> te dik worden is dat het voedsel te hapklaar voorhanden is. Het paard
> besteedt zijn voorgeprogrammeerde uurtjes aan eten, en krijgt in die
> periode dan veel te veel binnen.
Ok, begrijp ik. Binnen de mogelijkheden die ik heb probeer ik dat ook zoveel mogelijk toe te passen. Maar ik heb helaas geen paddock die hectares groot is. De weide was verboden terein, gaat nu langzaam verandering in komen. Klein laag gedeelte is bestemd om sprietjes te zoeken.
Hooi gaat ik netten....
> Straks? 8- Beweging is NU een noodzakelijk onderdeel van het afvallen.
> Anders gaat je paard in de "spaarstand" en wordt NOG efficienter met
> minder eten.
Ehm.. daarmee bedoelde ik rijden. Sorry, was niet duidelijk genoeg. We wandelen regelmatig met haar. 'Brugje rond' een traject Rijksweg (fietspad), brug over, Vaartweg, brug over... weer op de Rijksweg (fietspad) Heeft een lengte van ruim 3 km (de eerste dagen was het nog maar een paar 100 m. omdat lopen nog niet zo gemakkelijk ging)
Als het lukt elke dag, de meiden helpen ook mee. Deze week ook al 3x onder zadel deze route gestapt. We gaan dit uiteraard opbouwen, binnenkort hopen we de bossen weer in te kunnen. Is op ± 30 min. 'stap-afstand' van ons huis.
>
> Misschien moeten we even wat foto's maken.
>
> Frans
Geweldig,... maar dit was hier even niet mogelijk he. Gras was nog verboden... voeg het nu heel voorzichtig weer toe. En ja, ook dan zijn hier de mogelijkheden zo'n soort traject in elkaar te flansen.
Nu is de ruimte wat beperkter.. maar probeer dat al zo in te richten dat ze veel moeten bewegen. Van hooi naar water, liksteen... etc.
Maar nogmaals, niet iedereen beschikt zomaar over een grote gras-vrije oppervlakte

En dan is het kiezen uit "2 kwaden" .....
---------------------------------
Waar een Wil is, is een weg....
