InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 391½ van 647
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 7 december 2011, 9:427-12-11 09:42 Nr:240621
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:240610
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: grasbrok en berken Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
spiritgirl schreef op woensdag 7 december 2011, 1:13:

>
> zo iedereen nu klaar met uit vallen .....teneerste me paarden zijn me
> alles dus myrian wat geer zegt vind ik persoonlijk nergens op slaan
> .....dan wordt er een drama gemaakt alsof ze kiloos brok of wat binnen
> krijgen terwijl symke die deze tak opende ze 1kilo brok bij voert ....daar
Symke wilde die kilo brokken vervangen door grasbrok. Dat is dus iets heel anders dan er willens en wetens muesli in te blijven gooien "om ze te verwennen". Ook al zijn het geen kilo's. Het spul is niet goed voor de darmen. En je kan niet weten hoe het daar binnen uitziet, nu, of wat de consequenties op de langere termijn gaan zijn.Vooral in combinatie met medicatie lijkt mij de brok juist extra destructief.
> wordt niet zo op uit gevallen ....mijne krijgen het niet contineu
> .....afwisselend en dan nog niet is een kilo ....zo lijkt het misschien
> ...maar zo is het niet ..dit ivm medicatie.....dus ja sorry ik vind het
> gewoon onzin om mij hier zo over aan te vallen ....en het heeft niks met
> kletsen te maken ik gaf gewoon antwoord en dan ben je de slechterik bah
> bah .....BAY THE WAY I MEAN THE BEST VOOR MY HORSES.......en de ingewanden
> zijn nog perfect sorry...hooi kan ttrouwens ook slokdarm verstopping geven
> heb er vorig jaar nog een da bij een tinker moeten laten komen ...dus kan
> met alles maar goed ik dacht dat je gewoon op deze site je vrije
> menijgmocht geven ok maar ja ....
Ja, dat mag jij, maar dat mogen alle andere gebruikers ook! Alleen volgens jou niet. Jij mag je mening geven en vervolgens moet iedereen z'n mond houden zodat jij je niet op je teentjes getrapt voelt?
Niemand heeft je aangevallen, iedereen heeft op een beleefde directe manier informatie en meningen gegeven. Als je daar niet tegen kan en op zoek bent naar jaknikkers ben je fout op dit forum.
>je hebt toch nog mensen die schijnbaar
> menen perfect te zijn en nooit verwent worden ik weet niet wat hierop nog
> valt te zeggen ....ik ben absoluut geen beterweter en wil dit ook niet
> maar laat me niet zomaar afblaffen dat ook echt niet ....verder wil ik
> hierop ook niet doorgaan sorry gr
Tjongejonge, jij reageert wel heftig op mensen die het simpelweg niet met je eens zijn zeg... (en dat nog op een forum van een site waarop uitgeleged wordt hoe destructief krachtvoer is!).
Volg datum > Datum: woensdag 7 december 2011, 15:577-12-11 15:57 Nr:240638
Volg auteur > Van: Anne Maria Opwaarderen Re:240610
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: grasbrok en berken Structuur

Anne Maria
Surrey / Hampshire border
UK

Jarig op 9-8

353 berichten
sinds 12-5-2011
Hoi Spiritgirl,

Je word niet aangevallen, mensen willen alleen graag hun kennis met je delen.
Geen twijfel aan dat je het goed bedoelt en het beste voor hebt met je paarden.
Zullen we het toch nog een keer heel vriendelijk proberen uit te leggen, want het is echt beter voor je paarden geen brok en muesli te krijgen. Er zit een hoop zooi en zoetigheid in die helemaal niet goed voor ze is. Ook is het niet echt goed voor de paardenmaag om opeens snel gevuld te zijn, langzaam is veel beter, en ook vanwege de mentale stimulans.

Berken en wilgen takken zijn prima, zo zijn er meer takken te vinden. Mijn ponies zijn op het moment echt gek op de takken van de gaspeldoorn die ik voor ze meebreng, uren lol hebben ze ermee want dat moet héél voorzichtig naar binnen Grinn! .
Bamboe is ook een leuke, ook voor jezelf een leuk schouwspel om ze daarmee te zien zwieren en zwaaien.
Als kleine traktaties zou je kunnen denken aan handjes gras, van een soort die niet in hun eigen weide te vinden is. Is echt een verwenning voor ze hoor! Of, naar gelang het seizoen, een braam of wat, paardenbloemblad, rozebottel, distels.

Mijzelf kostte het ook altijd moeite om het gevoel te onderdrukken dat ze méér nodig hebben dan gras of hooi, maar ik vind het inmiddels erg leuk om dan gezonde dingetjes te vinden. Geloof me, ze genieten hier echt net zo van als van een bakkie met ongezonde zooi. Zou je toch echt graag een bakkie voor ze neerzetten, houd het dan bij bietenpulp.

Maak lekker de zakken die je nu hebt staan op, maar ik hoop dat je de volgende keer dat je naar de winkel gaat even aan dit forum denkt, en alleen met bietenpulp thuiskomt.
Volg datum > Datum: woensdag 7 december 2011, 16:097-12-11 16:09 Nr:240639
Volg auteur > Van: marriieeke Opwaarderen Re:240621
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: grasbrok en berken Structuur

marriieeke
Nederland


12 berichten
sinds 27-11-2011

Hallo Spiritgirl,

Het is heel goed te begrijpen dat je je paardjes een beetje wil verwennen, ze eten er zo lekker van. Zelf denk je dat het geen kwaad kan en goed is. Dat heb ik zelf ook een tijd gedaan. Lekker wat brokjes, beetje muesli en een appeltje erdoor. Heel weinig van alles. Ik dacht ook dat ik goed was voor mijn paardjes. Maar toen kwam de osteopaat omdat mijn paard allerlei klachtjes kreeg, struikelen, hij werd wat dikker (manenkam oa). Bleek dat ie tegen hoefbevangenheid aanzat. Ze adviseerde me direct te stoppen met de brokken, muesli en appels etc. Hoe klein de hoeveelheden ook zijn, alleen nog maar hooi en als ik voor mezelf de paardjes enigszins nog wilde verwennen, dan kon ik hooguit een klein handje lucerne geven (wat ook niet nodig is hoor). Ik ben direct gestopt met brokken, muesli en appels en geef hem helemaal niets meer, behalve hooi en liksteen. Het enige wat ik wel ga aanschaffen om te belonen of voor de 'verwennerij' is grasbrokken (om maar even bij het onderwerp te blijven). En gister hebben we een berkentak in het bos gevonden, die ligt nu in de paddock.
En ik ben er zo blij om, het gaat beter met hem dan ooit, hij is levendig en vrolijk en ziet er veel beter uit!
Het is denk ik niet aanvallend bedoeld hoor de reacties van de mensen, meer waarschuwend denk ik. Ik zou het wel ter harte nemen!
Misschien eens proberen?

Succes!
Volg datum > Datum: woensdag 7 december 2011, 19:017-12-11 19:01 Nr:240644
Volg auteur > Van: paulderidder Opwaarderen Re:240639
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: grasbrok en berken Structuur
paulderidder
Vlaams Brabant
België


61 berichten
sinds 25-9-2011
Als je alleen luistert naar wat je zelf wil horen, hoe kan je dan in godsnaam iets wijzer worden? Paarden verwen je niet met iets dat uit de rekken van de winkel komt. Verwen je paard met een leven als paard, met datgene wat wij verstaan als "paardnatuurlijk". Vers hooi, proper water, bewegingsvrijheid, weidegenoten...
Volg datum > Datum: woensdag 7 december 2011, 20:587-12-11 20:58 Nr:240648
Volg auteur > Van: Zoe Veurman Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Leilindes en fruitbomen geschikt voor paarden? Structuur

Zoe Veurman
Sint Nicolaasga
Nederland

Jarig op 24-10

151 berichten
sinds 11-12-2007
Hoi,

Binnenkort worden bij ons de leilindes en fruitbomen gesnoeid. Ik vroeg me af of we dit ook als extraatje aan de paarden kunnen geven? Ik kan nergens vinden dat ze giftig zijn, maar misschien zie ik iets over het hoofd?

Alvast bedankt!

Groetjes Zoë
Volg datum > Datum: woensdag 7 december 2011, 23:077-12-11 23:07 Nr:240659
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:240648
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Leilindes en fruitbomen geschikt voor paarden? Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
Ja hoor, moet geen probleem zijn. Prunussen (de meeste fruitbomen) staan wel op de lijst van giftige planten/struiken/bomen, maar dat is verwaarloosbaar. Eik staat er ook op en dat is nog nooit enig probleem geweest.

Nils en Olly :-)
Creatief met IJzer,
maar niet aan mijn paard
Volg datum > Datum: donderdag 8 december 2011, 22:508-12-11 22:50 Nr:240681
Volg auteur > Van: angelique hage Opwaarderen Re:240648
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Leilindes en fruitbomen geschikt voor paarden? Structuur

angelique hage
Homepage
Nederland


656 berichten
sinds 9-2-2009
Ik heb dit jaar ook flink gesnoeid en alle takken in de wei gegooid; ze hebben er tussenuit gehaald wat ze lekker vonden en er mee gespeeld. En ze zien er nog steeds kerngezond uit.
Volg datum > Datum: vrijdag 9 december 2011, 14:129-12-11 14:12 Nr:240715
Volg auteur > Van: Mariss Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: oud hooi en voedingswaarde Structuur
Mariss
Schouwen-Duiveland
Nederland


661 berichten
sinds 19-9-2004

Hoi,

Hoe zit het ook al weer ?
Op stal wordt er nu hooi uit 2010 gevoerd, ongeveer 1,5 jaar oud dus. Vitaminen zoals vit A en E zullen er wel helemaal uit zijn. Mineralen blijven er altijd in zitten, toch ?
En de voedingswaarde qua energie ? wordt die minder ?

Groetjes,

maris
Volg datum > Datum: vrijdag 9 december 2011, 15:389-12-11 15:38 Nr:240726
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:240715
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: oud hooi en voedingswaarde Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Mariss schreef op vrijdag 9 december 2011, 14:12:

> Hoe zit het ook al weer ?
> Op stal wordt er nu hooi uit 2010 gevoerd, ongeveer 1,5 jaar oud dus.
> Vitaminen zoals vit A en E zullen er wel helemaal uit zijn. Mineralen
> blijven er altijd in zitten, toch ?

Vitamine A is niet interessant, het gaat om beta-caroteen, daar maken paarden zelf vitamine A van. Van beta-caroteen hoef je nooit een tekort te verwachten. In proefopstellingen, waarbij voedsel kunstmatig zoveel mogelijk van beta-caroteen werd ontdaan, was het nog steeds onmogelijk om bij de proefpaarden een vitamine A tekort te veroorzaken.

Vitamine E moeten paarden wel uit hun voeding betrekken. Vitamine E loopt vrij snel terug in hooi. Gelukkig kunnen paarden een reserve aan vitamine E opslaan in hun vetweefsel. Toch zou ik bij langdurig voeren van ouder hooi wel vitamine E suppleteren.

Mineralen blijven er inderdaad altijd in zitten. Zelfs als je het in de fik hebt gestoken. De as die overblijft bestaat voornamelijk uit de mineralen die in het hooi zaten. Mineralen zijn de kleinste chemische structuren en verder niet opdeelbaar, behalve dan met kernsplijting maar dat ligt niet zo voor de hand in de gemiddelde opslagschuur.

> En de voedingswaarde qua energie ? wordt die minder ?

Suiker, zetmeel en cellulose zijn ook tamelijk robuust. Bij het vergaan hiervan moet je meer in decennia dan in jaren denken.

Alles vooropgesteld dat het hooi op een goede manier is bewaard. Als het in de regel ligt zullen allerlei micro-organismen zich te goed doen aan de voedingsstoffen en in ruil ervoor allerhande toxinen uitscheiden. Maar daarbij speelt de leeftijd van het hooi nauwelijks een rol.

Frans
Volg datum > Datum: vrijdag 9 december 2011, 20:239-12-11 20:23 Nr:240747
Volg auteur > Van: Lenneke keijzer Opwaarderen Re:239609
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te veel selenium ? Hoe vitamine E extra ? Structuur

Lenneke keijzer
Frankrijk

Jarig op 5-4

120 berichten
sinds 4-7-2010
Hoi,
Hier de topic-startster...
sorry ik was even weg en toen heel druk.
Ik heb 'm vandaag opnieuw ingevuld...(you never know)

en ik vraag me af of er geen probleem is met de voedingscalculator ?! (kan toch ?)

Proberen jullie 't zelf maar eens :
- Hengst
- 600 kg
- hele dag buiten
- 15 kg hooi per dag (I know, is iets teveel), hij eet ook best veel stro (om het aandeel hooi binnen de perken te houden zonder dat hij zich verveeld) maar die optie bestaat niet
- ik heb de "paardnatuurlijk-liksteen ingevuld" (die van mij staat niet in de lijst) omdat deze geen extra selenium bevat
- en de standaard-dosis SE.

Résultaat : veel te veel selenium !!!
??? Ik had VitE/Se gekocht omdat het aangegeven was dat het voor vit E gebrek was...
Lennek
Volg datum > Datum: zaterdag 10 december 2011, 11:3510-12-11 11:35 Nr:240762
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:240747
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Te veel selenium ? Hoe vitamine E extra ? Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Lenneke keijzer schreef op vrijdag 9 december 2011, 20:23:

> Résultaat : veel te veel selenium !!!

Gemiddeld genomen bevat gras voldoende selenium om in de behoefte te voorzien. Het klopt dus dat als je selenium gaat suppleteren dat je dan een teveel krijgt.

Nou heb je natuurlijk wel ons "gemiddelde" gras genomen als uitgangspunt. Jouw eigen gras kan natuurlijk best stevig afwijken van ons gemiddelde gras. Je kans dus geen definitieve conclusies trekken aangaande selenium zonder eerst een bodem- of gewasanalyse te laten verrichten.

> ??? Ik had VitE/Se gekocht omdat het aangegeven was dat het voor vit E
> gebrek was...

Bij korter durend gebruik zul je doorgaans geen problemen krijgen. Maarals je het maanden achtereen wilt gaan gebruiken dan zou ik wel een analyse laten verrichten en/of goed opletten of je paard geen symptomen van een selenium-overschot krijgt.

Zoals bij alle gangbare supplementen is ook hier de dosering zwaar overdreven. je kan er ook voor kiezen om het supplement eens in de paar dagen toe te dienen.

We zijn nog op zoek naar een geschikt vitamine E supplement zonder selenium. Het is wel lastig omdat veel vitamine E soorten voor paarden niet of nauwelijks opneembaar zijn, of in een soort olie zitten waarbij voor de vertering van die olie zelf grote hoeveelheden vitamine E nodig zijn. Op gebied van supplementjes is zo ongelooflijk veel troep op de markt...

Frans
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 391½ van 647
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact