InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 337½ van 479
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: vrijdag 13 januari 2012, 22:2413-1-12 22:24 Nr:242247
Volg auteur > Van: Marlies Sanders Opwaarderen Re:242245
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: oplossing voor blubber bij weideingang Structuur

Marlies Sanders
Nieuwdorp
Nederland

Jarig op 6-8

2752 berichten
sinds 11-7-2009
Ik blijf toch vooral die betonmatten echt een gevaarlijk idee vinden, hoe dan ook gaat die schors verteren, en de boel gaat een keer schuiven, is het nu niet dan wel binnen een paar jaar. Er zitten punten aan die verwondingen kunnen veroorzaken en gaten waar een hoef in vast kan raken met de nodige paniek en blessures tot gevolg.
Als je wil dat het blijft liggen maak je nog de meeste kans met een flink pak zand, tegels(of straatstenen) EN opsluitbandjes.
Verzakken gaat het uiteindelijk toch wel wat doordat het schors gaat verteren
maar met een beetje geluk krijg je dan hier en daar een plas, wat verder geen problemen hoeft te geven als je stenen vast liggen.
Volg datum > Datum: zaterdag 14 januari 2012, 18:0814-1-12 18:08 Nr:242256
Volg auteur > Van: Trudy Opwaarderen Re:242032
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: oplossing voor blubber bij weideingang Structuur

Trudy
Nederland

Jarig op 19-8

1857 berichten
sinds 11-10-2004
Nils Vellinga schreef op zondag 8 januari 2012, 10:25:

> Marlau schreef op zaterdag 7 januari 2012, 23:22:
>
>> Ik denk er nu aan,in de ganse paddock een dikke laag boomschors te leggen
>> en daarop betonnen tegels.
>
> Die boomschors kan ik me nog wel iets bij bedenken, maar die tegels er op
> gaat een ramp worden vrees ik, of het moeten wel hele grote tegels zijn ,
> 2 meter x 2 meter?
>
> Nils en Olly :-)
> Creatief met IJzer,
> maar niet aan mijn paard
heb ooit boomschors in en paddock gehad! verschrikkelijk!
T gaat schimmelen en met tegels glijden.
zeker af te raden.
beter mooie zandondergrond en dan de tegels.

ijzer/zweep/spoor/bitloos,maar niet stuur-of hopeloos.
Volg datum > Datum: maandag 16 januari 2012, 23:2016-1-12 23:20 Nr:242327
Volg auteur > Van: Marlau Opwaarderen Re:242247
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: oplossing voor blubber bij weideingang Structuur

Marlau
Belgie


17 berichten
sinds 3-9-2006
marlies; ik denk dat je me verkeerd begrijpt.Het is niet de bedoeling die betonnetten aan de oppervlakte te leggen,dat zou idd nogal gevaarlijk worden =-) .Bedoeling is de netten op de (intussen opgedroogde) modder te leggen met daar bovenop een dikke laag zand en dan de tegels, zodat de tegels door de betonnetten op hun plaats blijven liggen en niet inzakken.
Volg datum > Datum: dinsdag 17 januari 2012, 0:0217-1-12 00:02 Nr:242330
Volg auteur > Van: AMA Opwaarderen Re:224077
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ondergrond in/uitloopstal Structuur

AMA
Toano, RE
Italiƫ

Jarig op 23-11

713 berichten
sinds 31-12-2007

Onze loopstal is eigenlijk een gebouwtje dat vroeger dienst deed om wijn en azijn te maken. Heeft dus een betonnen vloer, 2 vensters, een ingangdeur vanuit de garage en een uitgangdeur naar buiten.

De vensters eruit gehaald waardoor er 2 grote openingen zijn en de uitgangdeur naar buiten hebben ze zelf uit de hengsels gewreven toen ze hun kont schuurden in de lente... waardoor het vanzelf een 'open' loopstal geworden is :-M

Wanneer het regent leg ik het hooi aan twee van de wanden op de grond (het is voor 4 paarden). Ze mesten en plassen dan op en rond het hooi GRRRR! en dat vond ik dus niet leuk omdat ik het elke dag moest uitmesten.

Onlangs toevallig begonnen met de mest aan de vensterwand te gooien omdat ik de mest niet kon wegkieperen buiten. Dag na dag telkens daar bij geschoven zodat er daar nu zo'n derde van de vloer bedekt ligt met een goeie laag mest.
Enkel een klein beetje van het minder goeie hooi ligt ertussen wanneer ze dat niet opaten en te fel op gemest hadden.

Heb nu de indruk dat ze meer en meer op diezelfde hoop gaan plassen en mesten zodat mijn twee andere wanden telkens snel terug vrij zijn om het hooi op te leggen.
Ik heb voorlopig ook nog niet kunnen uitmesten omdat we een nieuw looppad (de Tachat route) gemaakt hebben aan de uitgang zodat de helling daar wat weggewerkt is en we met de traktor tot daar kunnen rijden.
Ben curieus hoe het zal gaan wanneer ik alles terug eens weghaal... maar ik denk dat ik het nog een beetje laat liggen: dat is sowieso warmer indien er eentje zou overwegen om daar te gaan liggen :-)
Volg datum > Datum: dinsdag 17 januari 2012, 10:1017-1-12 10:10 Nr:242349
Volg auteur > Van: Wendy de Meij Opwaarderen Re:241028
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: oplossing voor blubber bij weideingang Structuur

Wendy de Meij
Veenendaal
Nederland

Jarig op 19-2

178 berichten
sinds 14-6-2006

K keek afgelopen zaterdag naar Eigen Huis en Tuin, en daar gaven ze de tip om met de grondboor gaten te boren in de kleigrond en dat op te vullen met grint.
Zo krijg je een betere doorlaatbare grond. en kan het water beter weg.

Is er iemand die er verstand van heeft?
Kan die daar iets zinnigs over zeggen?
Zou dat ook toepasbaar zijn op mijn blubber?

Mijn Track is ook blubs, en ik zoek een redelijk betaalbare oplossing.
Paddock matten zitten er bij mij niet in moneteel. K heb net de paddock, bak en gedeelte van het pad laten keren zodat de zand boven ligt. K ben beetje blut nu Grinn!
Maar het idee van die gaten boren en vullen met grind leek me een idee.
en enigzinds betaalbaar.

Graag hoor wat jullie er van vinden, en evt aanvullende iedeeen.

Groetjes Wendy

Just Natural
Paard en mens samen in balans.
Volg datum > Datum: dinsdag 17 januari 2012, 10:1417-1-12 10:14 Nr:242350
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:242349
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: oplossing voor blubber bij weideingang Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Een vroegere forumster deed dat ook, ze heette Stumperd. Gaten boren, vullen met grind en het scheen te werken. Toen.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 337½ van 479
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact