InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 412½ van 479
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: woensdag 11 september 2013, 10:3711-9-13 10:37 Nr:261068
Volg auteur > Van: Jean Mclean Opwaarderen Re:261067
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Laag in rang 24/7 buiten Structuur

Jean Mclean
egmond-binnen
Nederland

Jarig op 29-12

517 berichten
sinds 25-3-2004

Ik ben het helemaal met joop eens. Beschutting voor zowel zon als tegen de regen/wind is niet meer als normaal. En zeker als je geen kudde paarden hebt, anders zouden ze nog wat beschutting bij elkaar vinden. En uiteraard voldoende ruwvoer.
Een deken vind ik maar een raar iets, het zal mij niet verbazen als het bedacht is puur en alleen zodat paarden geschoren kunnen worden en om ze geen wintervacht te laten ontwikkelen.
Volg datum > Datum: woensdag 11 september 2013, 11:1911-9-13 11:19 Nr:261069
Volg auteur > Van: Martina Opwaarderen Re:261068
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Laag in rang 24/7 buiten Structuur

Martina
Hocheifel
Duitsland

Jarig op 16-11

2894 berichten
sinds 30-7-2007
Jean Mclean schreef op woensdag 11 september 2013, 10:37:

>
> Ik ben het helemaal met joop eens. Beschutting voor zowel zon als tegen de
> regen/wind is niet meer als normaal. En zeker als je geen kudde paarden
> hebt, anders zouden ze nog wat beschutting bij elkaar vinden. En uiteraard
> voldoende ruwvoer.
> Een deken vind ik maar een raar iets, het zal mij niet verbazen als het
> bedacht is puur en alleen zodat paarden geschoren kunnen worden en om ze
> geen wintervacht te laten ontwikkelen.
Wat is er nou raar aan een deken voor gedomesticeerde paarden? En er zijn heus wel ongeschoren buitenpaarden die het toch koud hebben. Het zijn niet allemaal even goede natuurproducten... Of paarden die ff wat ziekerig zijn... Voor dat soort gevallen vind ik dat je een deken in huis moet hebben. Een paard met koliek dat zich niet goed kan voeden/warmhouden dus bijvoorbeeld.
Juist als je een kudde hebt en er is er bv. maar 1 die nog niet een voldoende ontwikkelde vacht heeft of sowieso niet zo'n best fokproduct is of zo... Die ene gaat echt niet in z'n eentje een eind verderop in de schuilstal staan waar hij de anderen niet meer kan zien. Nee, die loopt met de groep mee en gaat het erg koud hebben in de volle wind en regen op de wei terwijl de anderen nergens last van hebben. Wel fijn dat er dan dekens zijn. Het is mijn ervaring dat zo'n paard op zo'n moment zo'n deken helemaal niet vervelend vindt.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Huisvesting
Alles over stalling, weidebeheer, etc.
Onderwerp starten475 onderwerpen
7185 berichten
Pagina 412½ van 479
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact