InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
34 berichten
Pagina 2½ van 3
Je leest nu onderwerp "ijzers weg, voetjes pijnlijk???"
Volg datum > Datum: donderdag 29 november 2007, 11:2629-11-07 11:26 Nr:103774
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:103762
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers weg, voetjes pijnlijk??? Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Fred schreef op donderdag 29 november 2007, 10:13:

> Hieronder enkele abstracten (de artikels zijn niet electronisch
> beschikbaar) (Ze liggen in de bibliotheek op de faculteit)
> Ik heb in het rood, de conclusies onderstreept, hopelijk blijft
> de opmaak zoals ik ze doorstuur - mocht dit berichtje niet
> leesbaar zijn, dan stuur ik alles wel eens apart door zonder de
> opmaak... Veel leesplezier! ;-)

Ik heb deze onderzoeken al eerder gezien. Jammer dat het onduidelijk is waaruit het dieet bestond van de paarden uit het onderzoek.
Het is ook gemakkelijk te bewijzen dat je van wortels betere ogen krijgt... als je de test tenminste uitvoert op mensen die een vitamine A deficiency hebben.
Aangezien het de gewoonte is om paarden zetmeelrijk voedsel te verstrekken, wat voor de vertering nogal wat vitaminen kost, kan het best zijn dat de paarden de test ingingen terwijl ze een biotine tekort hadden.

Hoefgroei verbetert over het algemeen wanneer de graanproducten achterwege worden gelaten, wellicht speelt hierbij mee dat het beschikbare biotine-gehalte hoger wordt wanneer er minder koolhydraten worden geconsumeerd.

Ik heb er niet specifiek naar gezocht, maar weet in ieder geval dat er op google zat te vinden is over het effect van koolhydraatrijke maaltijden bij mensen. De invloed is vooral groot op enkele vitaminen uit het B-complex. Het zou niet vreemd zijn als bij paarden ook zoiets speelt.

Als dat zo is dan kan het goed zijn dat biotine op "graanvrije paarden" helemaal geen effect heeft.

Overigens heb ik sterk de indruk dat bij enigzins natuurlijk gehouden paarden (geen krachtvoer, 24 uur beweging, geen ijzers) hoefgroei en hoefsterkte maar zelden een beperkende factor is. Aan de grootste problemen (zwakke witte lijn, hko.htm">hoefkatrol, etc.) doet biotine voor zover ik weel sowieso al niets.
Volg datum > Datum: donderdag 29 november 2007, 12:4029-11-07 12:40 Nr:103778
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:103774
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers weg, voetjes pijnlijk??? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Frans Veldman schreef op donderdag 29 november 2007, 11:26:

>
> Ik heb deze onderzoeken al eerder gezien. Jammer dat het
> onduidelijk is waaruit het dieet bestond van de paarden uit het

> ijzers) hoefgroei en hoefsterkte maar zelden een beperkende
> factor is. Aan de grootste problemen (zwakke witte lijn,
> hko.htm">hoefkatrol, etc.) doet biotine voor zover ik weel sowieso al
> niets.

Niet alleen wordt het uit de samenvattingen niet duidelijk wat de paarden als voedsel kregen, er wordt helemaal niet ingegaan op de manier waarop zij gehouden worden. Het is waarschijnlijk dat deze paarden beslagen waren en op stal gehouden werden. Duidelijke tekortkoming in de beschrijvingen is dat er niet wordt ingegaan op de toestand van de hoeven van deze paarden en op de eventuele oorzaken van de toestand. Als je iemand met scheurbuik vitamine C geeft zie je al heel snel verbetering, maar als een gezond mens vit C neemt gebeurt er eigenlijk niks.
Niet wetenschappelijk, maar ik kan me eerlijk gezegd niet voorstellen dat de hoeven van mijn paarden nog beter zouden kunnen worden, met welke toevoeging dan ook.
Volg datum > Datum: donderdag 29 november 2007, 13:4129-11-07 13:41 Nr:103784
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:103778
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers weg, voetjes pijnlijk??? Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
joop schreef op donderdag 29 november 2007, 12:40:

> Frans Veldman schreef op donderdag 29 november 2007, 11:26:
>
>>

> maar als een gezond mens vit C neemt gebeurt er eigenlijk niks.
> Niet wetenschappelijk, maar ik kan me eerlijk gezegd niet
> voorstellen dat de hoeven van mijn paarden nog beter zouden
> kunnen worden, met welke toevoeging dan ook.

Ik vind het daarnaast ook vooral jammer dat bij dit soort onderzoeken niet gekeken /gemeld wordt wat er in de rest van het lichaam gebeurd door bepaalde toevoegingen.
Zoals te lezen was dat er de stof (avidine) inzit dat aan biotine bint en daardoor de darm blokkeert op wikipedia.
Als ik dit dt lees zijn het hoeveelheden over een best lange periode , wat dus ook de nodig darmschade kan veroorzaken.

Iets geheel anders...
Iets wat door een suplement sneller groeit dan moedernatuur bedacht had....wordt dat niet juist zwakker dan waneer het in eigen tempo kan groeien ?

Als voorbeeld....
Ik heb op mijn 14de groeihormonen spuiten gehad omdat ik stil stond met groeien.
Slechts 12 spuiten (normaal= 6 maar er gebeurde het eerste half jaar niets) waren nodig om mij in een klein jaar tijd van 148 naar 182 te laten groeien.
Nu heb ik daar dus de problemen van , mijn botten waren op 30 jarige leeftijd al op het niveau van die van een 75 jarige....poreus.

@Fred...
IK kan je het onderzoek niet geven...IK heb het niet.
Vandaar mijn verwijzing naar van Nassau die het heeft opgestuurd naar dat blad.
Vraag het hen.
Maar bedankt voor de moeite om deze hier neer te zetten hoor.

Nick
Volg datum > Datum: donderdag 29 november 2007, 15:4429-11-07 15:44 Nr:103806
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:103784
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers weg, voetjes pijnlijk??? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
>
> Ik vind het daarnaast ook vooral jammer dat bij dit soort
> onderzoeken niet gekeken /gemeld wordt wat er in de rest van
> het lichaam gebeurd door bepaalde toevoegingen.
> Zoals te lezen was dat er de stof (avidine) inzit dat aan
> biotine bint en daardoor de darm blokkeert op wikipedia.
> Als ik dit dt lees zijn het hoeveelheden over een best lange
> periode , wat dus ook de nodig darmschade kan veroorzaken.

Aividine komt voor in eiwit van bv kippeneieren, het bint zich aan biotine. Geen ongekookte eieren eten dus. Maar dat doen paarden meestal zowiezo niet.
In verband met slechte hoefkwaliteit is interessant dat bij diabetis 2 vaak sprake is van te weinig biotine. Vermoedelijk speelt het een rol bij de produktie van insuline. Dan denk je meteen aan insulineresistentie- laminitis-hoefproblemen. Vermoedelijk kan toedienen van biotine helpen om de bloedsuikerspiegel onder controle te houden.
Volg datum > Datum: donderdag 29 november 2007, 17:4929-11-07 17:49 Nr:103819
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:103806
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers weg, voetjes pijnlijk??? Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
joop schreef op donderdag 29 november 2007, 15:44:

>>
>> Ik vind het daarnaast ook vooral jammer dat bij dit soort
>> onderzoeken niet gekeken /gemeld wordt wat er in de rest van

> speelt het een rol bij de produktie van insuline. Dan denk je
> meteen aan insulineresistentie- laminitis-hoefproblemen.
> Vermoedelijk kan toedienen van biotine helpen om de
> bloedsuikerspiegel onder controle te houden.

Avidine komt volgens wikipedia voor in eiwit..... er staat daar niet specifiek alleen in rouwe eieren.
Eiwitten zitten overal in, dus ook in gras toch ?
Slechts waneer er (te) veel eiwitten gegeten wordt heb je een probleem....omdat die (toegevoegde) biotine zich er aan bind.(bind aan de avidine die in eiwit zit)
Zo is althans hoe IK het lees en begrijp op wiki.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Biotine

Citaat:
Gevolgen van een tekort

Biotinetekort treedt maar zelden op, het kan echter optreden bij het eten van grote hoeveelheden rauw ei, omdat eiwit avidine bevat, dat aan biotine bindt en de opname daarvan in de darm blokkeert.

Een biotinetekort uit zich in huidverstoringen, haaruitval, zwakke nagels, bloedarmoede, depressies, vermoeidheid, spierpijn, verhoogde cholesterol, ontsteking van de tong, etcetera.
einde citaat

Nu neem ik aan (door de inhoud van de tekst) dat dit weer een verhaaltje is dat over mensen gaat...niet over paarden in welke vorm dan ook gehouden.

Jaren hebben we gedacht dat een teveel aan eiwitten hoefprobemen veroorzaakte....tewijl een paard toch echt geen rauwe eiren eet.
Ergens krijgt dat paard dus al (te) veel eiwitten binnen....want hoe komt men hier anders op , waarop is anders eerst die veronderstelling gedaan dat dat de schuldige factor was ?
Ondanks dat die theorie hier onderuitgehaald is en dat hoefproblemen door fructaan zou komen , zijn die (te veel) eiwitten nog steeds aanwezig.(zeker bij paarden die op biks leven)

Bij een teveel aan biotine (door extra toevoeging) zouden er dan dus darmproblemen optreden omdat het zich dan weer bint aan die stof in die eiwitten die al ruimschoots voorhanden zijn.

Of denk ik nu krom ?

Ik zou dan wel eens willen weten of die b7/b8/h vitamine ofwel biotine nu wel of niet al van nature aanwezig is in een paard en of dit dan een vitamine is die door het paard dus niet zelf bij gemaakt wordt als dit niet of te weinig in zijn voeding zit , net zoals al die andere vitamine's wat men hier steeds vermeld.
Volg datum > Datum: donderdag 29 november 2007, 18:1729-11-07 18:17 Nr:103822
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:103819
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers weg, voetjes pijnlijk??? Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Nick Altena schreef op donderdag 29 november 2007, 17:49:

> joop schreef op donderdag 29 november 2007, 15:44:
>
>>>

>> bloedsuikerspiegel onder controle te houden.
>
> Avidine komt volgens wikipedia voor in eiwit..... er staat daar
> niet specifiek alleen in rouwe eieren.

nee, er staat in eiwit en in weefsel van reptielen, vogels en amfibien. Volgens de info op wikepedia komt avidine dus alleen in deze diergroepen voor. Avidine wordt door koken inactief gemaakt.

> Eiwitten zitten overal in, dus ook in gras toch ?
> Slechts waneer er (te) veel eiwitten gegeten wordt heb je een
> probleem....omdat die (toegevoegde) biotine zich er aan
> bind.(bind aan de avidine die in eiwit zit)

Met eiwit in rauwe eieren wordt bedoeld: gewoon eiwit van een ei als je het breekt en schijdt in wit en dooier, niet de proteines zoals jij bedoeld in gras, vlees etc.
Je leest nu onderwerp "ijzers weg, voetjes pijnlijk???"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
34 berichten
Pagina 2½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact