InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1 berichten
Pagina 1 van 1
Je leest nu alle berichten van "Beert"
Volg datum > Datum: zaterdag 26 januari 2008, 14:2426-1-08 14:24 Nr:112223
Volg auteur > Van: Beert Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Gedrag shetlanderhengstje Structuur
Beert
Homepage
Nederland


1 bericht
sinds 24-1-2008
Dag allemaal,

Ik heb me hier aangemeld met wat vragen over het gedrag van een shetlanderhengstje. De situatie:

Mijn vriend heeft een klein 14-jarig shet hengstje, deze staat dag en nacht in een weitje. De pony, Jules, was als veulen gekocht om voor het karretje te zetten. Dat is ook gebeurd, tot hij na een jaar of 4 (? weet ik niet precies) beenproblemen kreeg en niet meer mocht werken. Sindsdien werkt hij eigenlijk niet meer. De pony staat alleen.

Nu heeft mijn vriend de pony geerfd, maar hij doet er niet zoveel mee. Hij staat niet in de weg, absoluut niet, en krijgt ook aandacht. Maar de 'hengstenstreken' afleren, dat is niet gebeurd. Aangezien ik paarden leuke en interessante dieren vind, ga ik nog weleens de wei in om Jules te knuffelen en te borstelen. Alleen dat hengstengedrag... ik ben er niet bekend mee en vind het soms zelfs een beetje eng. Dus vandaar dat ik graag wil weten wat bepaald gedrag betekend en hoe ik erop moet reageren. Die 'etters' hebben het nl. meteen door als ik me wat onzeker opstel :-)

Vanmiddag had ik hem gevoerd en gepoetst. Toen ging ik een beetje met hem spelen en door het weiland rennen. Alleen nu achteraf vraag ik me af of dat juist niet stom is, want ziet hij het als spelen of als 'machtsspel'. Toen we stil stonden, begon hij nl. te steigeren en echt naar me te happen. Ik schrok ervan, dus liep achteruit (maar dat schijnt niet slim te zijn?). Later heb ik hem wel een klap gegeven toen ie het weer deed, maar ik wil eigenlijk ook geen ruzie met hem (of klinkt dat raar?). Dus: hoe moet ik daar op reageren?

Hij is daarnaast ook erg bijterig. Of happerig, dat is een beter woord. En in hoeverre moet ik dat toelaten? Een paard mag van mij best paard zijn, maar hij mag wel respect voor me hebben.

Verder: als dit een te uitgebreide vraag is, ik wil ook best een boek over gedrag aanschaffen of linkjes lezen, maar er is heel veel over paarden te vinden. Alleen over gedrag (specifiek van hengsten) kon ik zo niet veel vinden.

Alvast bedankt!
Je leest nu alle berichten van "Beert"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1 berichten
Pagina 1 van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact