Eva Saegerman schreef op woensdag 12 maart 2008, 14:11:
> Eva Saegerman schreef op woensdag 12 maart 2008, 14:08:
>
>>> heee heee hheeee, ik ben ook bereid info te delen hoor!

> "doe het zoals ik het heb opgeschreven"
> Ik reageerde met:
> Of ik? p:
> Of het ITClicks trainers groepje?!
Ben bang dat het er niet duidelijker op wordt?
Het initiatief om een trainersgroep op te richten en daarmee tot een gezamenlijke aanpak voor een in eerste instantie basis- clickbewijs te komen is een geweldig initiatief.
Het zal veel meer mensen doen inzien dat positif reinforcement en de daarvan min of meer afgeleide
clickertraining echt werkt.
Ik ben al jaren fervent clikkeraar maar ben pas de laatste misschien 2 jaar na gaan denken over de trainingsaanpak.
Ik heb ook altijd gezegd dat clickeren de manier is om een paard iets aan te leren, niet WAT je aanleert. Langzamerhand is me duidelijk geworden dat er ook aan de manier om een paard iets aan te leren ook bij
clickertraining nog veel te verbeteren valt. Dat vond ik ook al voordat ik les van Bailey had gehad.
Het is dus zo dat ik de basisbegrippen van het operant conditioneren en daar is echt geen 'it depends' bij, plus de totale manier van trainen zoals die toegepast wordt door Bailey en co, verwerk in mijn aanleren van
clickertraining. Ook Conrad doet dat en Egon heeft dit uitgebreid bestudeerd en zal dit ook doen als hij anderen iets zou willen leren. In dit geval doelde ik dus op mensen die info wilden over Think-Plan-Do de trainingsaanpak die eigenlijk elke trainer, op welke manier hij ook traint , zou moeten gebruiken om een hoger rendement uit zijn trainingen te halen.
Vandaar dat deze drie namen.
Piet
Je krijgt het gedrag wat je beloont