>>>>> 
>>>>> Een poisoned cue krijg  je als  een  dier  niet  meer  de  durf
>>>>> heeft om zelf het  juiste  antwoord  te zoeken, als  je  de wil 

> op dominantie te trainen.
 > 
 > Piet
 > Krom past  niet  op  recht
> Ik heb zelf mijn zwaar  getraumatiseerd paardje, waarvan tig 
 > goede ruiters zeiden "laat hem slachten want daar gebeuren
 > ongelukken mee",  clickerend opgeleid tot  een zacht,
 > mensgericht, beginnend rijpaard, wat te  sturen is met een
 > teugeltje  langs zijn hals en alle commando's kent. Voor  mij
 > is  dat bewijs  genoeg. De  rest is  gewoon doorgaan met 
 > trainen, als  ik  dat  zou willen of nodig  vind. Misschien
 > komt  hij  dus  nooit  verder, maar  dan ligt dat aan mij, niet
 >  aan de trainingswijze.
Dan denken alle clickeraars zo want ik heb wat jij beschrijft heb ik nog nooit gezien bij een clickerpaard 
> Maar  er  is  geen enkele reden om aan te  nemen dat je een
 > paard niet precies  dat  aan kunt  leren  wat  je  wilt, zonder
 > op dominantie te trainen.
Er is ook geen enkele reden om aan te nemen dat het WEL lukt !Niet als er al zoveel water naar de zee is gevloeid maar er nog "geen enkele" paardruiter combinatie dit heeft laten zien !! noch heeft bewezen .
Vi ndt ook dat ONmiddelijk als clickeren ter sprake komt er stante pede vanuit het dominantieoogpunt word gerepliceerd .Nu er zal tussen een clickeraar en zijn paard ook wel een rangorde heersen hoe bekom je die dan ? En op wat is die nu gebaseerd !
Om op je hengst terug te komen en je vraag ! Hoe stop ik hem zonder muur of hekken ? Ik nodig hem uit met stem en zit om te stoppen . Door de gekende lichaamsbeweging naast hem ook te copieren in het zadel krijgt hij hetzelfde commando en is dit dus voor hem herkenbaar en toepasbaar ! Hoe krijg ik hem met zijn hoofd naar beneden in een grasloze plek ? IK ga zelf zitten/hurken en vraag hem naar beneden zonder aan de teugel of het touw te komen ,beneden krijgt hij een roefel op zijn hoofd !Hoe krijg je dit erin ? Steeds zelfde lichaamshouding aannemen vooraleer hij op een wel graasplek naar beneden mag komen !! De ,"ik ga men schoenveters knopen" houding namelijk .Waarschijnlijk wordt dit uitgelegd als clickeren maar dit bestond al voor het woord werd uitgevonden .
>  "Als  ik  tijd  en zin genoeg had,  leerde  ik een paard een
 > dressuurproef lopen zelfs zonder  ruiter"
 Yep en ik loop de marathon van New York in 1U50min ! Heb er alleen geen zin in