eddy DRUPPEL schreef op maandag 28 juli 2008, 15:04:
> Piet schreef op maandag 28 juli 2008, 14:19:
> 
>> eddy DRUPPEL schreef op maandag 28 juli 2008, 13:15: 

> deftige proef ziet lopen .Wat is hier dan de hinderpaal ? In NH
 > land zijn dr ook weinig competitiemensen maar ik zie wel
 > behoorlijk dressuur en western rijden echter een clickerpaard
 > niet !  
Ok,  geef  maar  geen antwoord  

Inge  heeft ooit  gezegd:
 "Als  ik  tijd  en zin genoeg had,  leerde  ik een paard een dressuurproef lopen zelfs zonder  ruiter"
Ik  ben er  van overtuigd  dat dat geen  grootspaak is.
Ik  denk  dat  het helemaal  niet  belangrijk  is, voor  mij althans  niet, er is  een  wereld  open gegaan  van dingen die  je  kunt  doen die  daarvoor niet  bestond of alleen was  weggelegd voor wonderboys, maar die  nu 'gewone  mensjes'  kunnen  doen met hun paard. 
Ik heb zelf mijn zwaar  getraumatiseerd paardje, waarvan tig  goede ruiters zeiden "laat hem slachten want daar gebeuren ongelukken mee",  clickerend opgeleid tot  een zacht, mensgericht, beginnend rijpaard, wat te  sturen is met een teugeltje  langs zijn hals en alle commando's kent. Voor  mij is  dat bewijs  genoeg. De  rest is  gewoon doorgaan met  trainen, als  ik  dat  zou willen of nodig  vind. Misschien komt  hij  dus  nooit  verder, maar  dan ligt dat aan mij, niet  aan de trainingswijze.
In september  is  er een demodag van  de mensen van 'it clicks', wellicht  dat daar een paard  bij  is  wat  een proefje  loopt, goed  mogelijk ik  weet het niet.
Maar  er  is  geen enkele reden om aan te  nemen dat je een paard niet precies  dat  aan kunt  leren  wat  je  wilt, zonder op dominantie te trainen.
Piet
Krom past  niet  op  recht