InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
51 berichten
Pagina 1 van 4
Je leest nu onderwerp "paard met dik been"
Volg datum > Datum: zondag 5 oktober 2008, 16:095-10-08 16:09 Nr:143779
Volg auteur > Van: izi Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: paard met dik been Structuur
izi
Nederland


125 berichten
sinds 4-10-2006
toen ik vanmorgen op stal kwam stond mn paard met een wat dik been in de wei,bij de kogel was het iets dikker en warmer dan normaal,ze loopt er wel gewoon op en lijkt er verder geen pijn aan te hebben,nou kan het door een paar verschillende dingen komen;

1.ze had een paar weken terug wat last van mok aan beide achterbenen(dit was in de nog droge periode,sinds een kleine week is de mok weg,maar de wei is echt super nat en hier en daar ook erg baggerig),zou dus door de mok kunnen komen hoewel ik dit betwijfel omdat het al een paar dagen weg was.
2.het schrikdraad was kapot en ze stonden nu op de andere wei,misschien dat ze zich zo dus bezeerd heeft maar er waren geen wonden te zien ofzo.
3.ze is uitgegleden of heeft zich verstapt of verdraaid in de modder,er waren geen remsporen ofzo te zien maar toch...

ik heb haar toch maar weer in de wei gezet omdat het absoluut geen stalpaard is en ik bang ben dat ze de tent afbreekt als ik haar binnen zet,en stel dat ze wel wat verrekt heeft ofzo en ze gaat de hele tijd rondjes staan te draaien in de stal....dat leek me ook niet zo goed.
ze staan nu dus toch maar weer buiten,ook omdat ze er verder geen last van leek te hebben.

ik kijk even aan hoe het nu verder gaat,,zolang het nog hetzelfde is (of misschien wel minder wordt) kijk ik het nog even aan,als het verergerd is dan bel ik de dierenarts.

maar wat denken jullie,zou het door de mok kunnen komen?dat het naar binnen geslagen is?zou dit ook kunnen terwijl er al een week lang geen korsten meer opzaten en het er rustig uitzag?kan natuurlijk ook zijn dat die korsten er niet meer zaten door alle regen en nattigheid,dat het daardoor allemaal wat losgeweekt is zeg maar.

heeft iemand van jullie verder nog tips?
wat kan ik doen tegen de zwelling?
en kan ik haar het best binnen of buiten zetten?

ik ga zo nog maar even kijken bij haar,zal er ook even een foto van maken en zal haar even temperaturen.
Volg datum > Datum: zondag 5 oktober 2008, 17:595-10-08 17:59 Nr:143802
Volg auteur > Van: clarissa ruijgrok Opwaarderen Re:143779
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur

clarissa ruijgrok
Homepage
amsterdam
Nederland

Jarig op 28-9

1747 berichten
sinds 1-9-2005
izi schreef op zondag 5 oktober 2008, 16:09:

> toen ik vanmorgen op stal kwam stond mn paard met een wat dik
> been in de wei,bij de kogel was het iets dikker en warmer dan
> normaal,ze loopt er wel gewoon op en lijkt er verder geen pijn

> en kan ik haar het best binnen of buiten zetten?
>
> ik ga zo nog maar even kijken bij haar,zal er ook even een foto
> van maken en zal haar even temperaturen.

Ja, kan naar binnen geslagen mok zijn, of een naar binnen geslagen ontsteking van een wondje.
Dit vond ik:
lymfangitis
www.yphorsefashion.
Dik been (tip van Marjoke);
Als je paard een dik/opgelopen been heeft kun je het been inpakken met een lap
gedrenkt in 1 deel water en 1 deel azijn met daar een oude stalbandage omheen.
Dit doe je 1 à 2 dagen naargelang het slinkt.

Ik zou de weerstand van binnenuit verbeteren, die mok komt van verminderde weerstand. Je moet alleen wel even zeker weten of het paard niet is uitgegleden, loopt het kreupel? O , je schrijft van niet. Het been zal wel stijver bewegen, door die zwelling.

Ik denk dat je het paard niet in een stal binnen moet zetten, die zwelling (als het van de lymfangitis is) komt van vocht vasthouden, stilstaan schiet dan niet op. Droog kunnen staan, is wel erg belangrijk (het regent vandaag wel heel erg) in verband met de mok, maar je schrijft dat de mok nu niet open is.

Maar ik denk dat je er nog het best een natuurgenezer bij kunt halen, zulk soort dingen zijn best ingewikkeld.
Als je er een dierenarts bijhaalt, zal die zeker een antibioticakuur voorstellen.

Maar ja, dat moet je zelf even beslissen, aan wie je dit vraagt.

Ik heb thuis een boekje staan, het tipboek voor paardenmensen. Daar staat ook iets over dikke benen en mok;
Men voerde in de 18e eeuw tot een half pond mierikwortel (scherp!!!) als een paar naar dikke benen neigde. Ook mosterdpoeder vermengd met honing zou hier uitkomst bieden. Ongetwijfeld hielpen deze middelen zoals alle middelen die ontwateren, tegen gezwollen benen. De beste preventie tegen 'dikke benen is echter regelmatige beweging.
Verder in het boekje wordt beschreven dat men in vroeger tijden bij mok ook mierikswortel door het voer gaf.
Verder werden vroeger bij ontstekingen aan paardenbenen leemkompressen of leemwaterkompressen gemaakt. Je neemt bronwater die je aanmaakt met kleipoeder. Het geheel wordt tot een melkachtige vloeistof geroerd. Hierin wordt een kompres gedompeld, een katoenen babyluier bijvoorbeeld, (bij Zeeman of Hema te krijgen) en vastgezet met een stalbandage. Door het leemmengsel kun je een thee doen of tinctuurdruppels van arnica, kamille, of smalle weegbree.

In deze tijd kunnen we echter met de druppels van groene os wel wat verder komen, en het is minder geklooi.

Veel succes, het geeft mij in ieder geval een goed gevoel zelf ook iets te kunnen doen, tot mijn kruidenarts komt.

groetjes Clarissa


Volg datum > Datum: zondag 5 oktober 2008, 18:285-10-08 18:28 Nr:143805
Volg auteur > Van: izi Opwaarderen Re:143802
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
izi
Nederland


125 berichten
sinds 4-10-2006

over de mok en de weerstand van binnenuit;

ze kreeg de mok een dag nadat ik haar ontwormd had!
vond dit zelf ook wel erg toevallig,ben toen een paar dagen aan het smeren geweest met sudocreme,en sinds het steeds zo regend ziet het er wel goed uit eigenlijk.....geen kloofjes of korstjes meer ofzo,wel nog wat rood en geirriteerd.

ben net nog even geweest,heb gekeken hoe ze liep,dat zag er prima uit,ze maakte ook geen korte passen ofzo.
het been leek ook al iets minder dik,wel zag ik aan de binnenkant van de kogel een lichte verdikking zitten,maar het was nu niet rondom dik zoals het vanmorgen was,het voelt niet alsof er vocht inzit,ik kan het niet indrukken ofzo,het voelde nu ook niet warm.

ik heb helaas niet de mogelijkheid gehad om haar te temperaturen,de 2 jarige muts is namelijk erg aan het puberen,liet zich eerst niet vangen,en toen ik haar eindelijk had.......pfff kont tegen de regen in,staart niet omhoog willen doen vanwege de regen... nou ja,ik temperatuur haar morgen wel,t zag er nu wel wat beter uit.
Volg datum > Datum: zondag 5 oktober 2008, 18:525-10-08 18:52 Nr:143806
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:143805
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007
Mijn paard had vorige week ook ineens een dik been, vanaf de hak tot aan de kroonrand. Helemaal bekeken en onderzocht maar ik kon niks vinden. Hij liep er gelukkig niet kreupel op ofzo.
De dag erna had hij een wondje bij de kroonrand waar viezigheid uit komt dus het zal een hoefzweer zijn geweest. Inmiddels weer helemaal schoongeweekt en opgelost :-)
Wellicht dat zoiets ook nog mogelijk is bij jouw paard?

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: zondag 5 oktober 2008, 19:335-10-08 19:33 Nr:143813
Volg auteur > Van: izi Opwaarderen Re:143806
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
izi
Nederland


125 berichten
sinds 4-10-2006
Unartica schreef op zondag 5 oktober 2008, 18:52:

> Mijn paard had vorige week ook ineens een dik been, vanaf de
> hak tot aan de kroonrand. Helemaal bekeken en onderzocht maar
> ik kon niks vinden. Hij liep er gelukkig niet kreupel op ofzo.
> De dag erna had hij een wondje bij de kroonrand waar viezigheid
> uit komt dus het zal een hoefzweer zijn geweest. Inmiddels weer
> helemaal schoongeweekt en opgelost :-)
> Wellicht dat zoiets ook nog mogelijk is bij jouw paard?
>
> Groetjes Jolanda

zou best kunnen,maar vanmorgen wa shet echt alleen rondom de kogel dik,en toen ik net kwam alleen nog een beetje aan de binnenkant van de kogel...
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 14:126-10-08 14:12 Nr:143964
Volg auteur > Van: Unartica Opwaarderen Re:143813
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur

Unartica
Nederland

Jarig op 18-8

776 berichten
sinds 30-4-2007
izi schreef op zondag 5 oktober 2008, 19:33:

> Unartica schreef op zondag 5 oktober 2008, 18:52:
>
>> Mijn paard had vorige week ook ineens een dik been, vanaf de

>
> zou best kunnen,maar vanmorgen wa shet echt alleen rondom de
> kogel dik,en toen ik net kwam alleen nog een beetje aan de
> binnenkant van de kogel...

hmmm dan zal het toch iets anders zijn als het wel slinkt maar nergens een opening is ontstaan.
Ik hoop maar dat ie gauw weer beter is.

Groetjes Jolanda
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 17:176-10-08 17:17 Nr:143971
Volg auteur > Van: izi Opwaarderen Re:143964
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
izi
Nederland


125 berichten
sinds 4-10-2006

het zag er vandaag een stuk minder goed uit,andere been was ook dikker en wat warm,ook alleen rondom de kogel.

paard had nu toch weer wat plekjes in de koot,er zaten geen korstjes op,alleen wat velletjes en rode huid en plekjes.
ze had geen verhoging (37,4) en is gewoon erg allert en loopt ook niet kreupel en eet goed.
heb het behandelt met sudocreme en de dierenarts gebeld om te overleggen,hij was niet op de praktijk en belt me nog terug hierover.

ga vanavond nog even terug om te kijken hoe het er dan uitziet,hoop dat ik snel terug gebeld wordt want maak me best zorgen.
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 17:256-10-08 17:25 Nr:143972
Volg auteur > Van: izi Opwaarderen Re:143971
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 17:566-10-08 17:56 Nr:143973
Volg auteur > Van: vagebond Opwaarderen Re:143972
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
vagebond
Nederland


989 berichten
sinds 24-4-2007
izi schreef op maandag 6 oktober 2008, 17:25:


Heeft ie niet een virus te pakken of zo. Heb ik ooit bij mijn paard gehad, gewoon in ene dikke benen. Als het maar geen olifantsbeen gaat worden, daar moet je voor uitkijken.
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 18:216-10-08 18:21 Nr:143974
Volg auteur > Van: izi Opwaarderen Re:143973
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
izi
Nederland


125 berichten
sinds 4-10-2006
vagebond schreef op maandag 6 oktober 2008, 17:56:

> izi schreef op maandag 6 oktober 2008, 17:25:
>
>> heb even foto's geplaatst:
>>
>> http://www.hoefnatuurlijk.nl/cgi-bin/fotoserieshow.cgi?parent_id
>> =749
>
> Heeft ie niet een virus te pakken of zo. Heb ik ooit bij mijn
> paard gehad, gewoon in ene dikke benen. Als het maar geen
> olifantsbeen gaat worden, daar moet je voor uitkijken.

dierenarts belde net,ik kon het wel even aankijken zei hij,maar omdat hij toch vermoed dat het door de mok komt en omdat nu de volgende dag ook meteen het 2e been dik is vond hij het toch verstandiger om even te komen kijken hij komt morgen dus langs,hoop dat t allemaal meevalt!
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 18:466-10-08 18:46 Nr:143975
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:143974
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
izi schreef op maandag 6 oktober 2008, 18:21:

> vagebond schreef op maandag 6 oktober 2008, 17:56:
>
>> izi schreef op maandag 6 oktober 2008, 17:25:

> omdat hij toch vermoed dat het door de mok komt en omdat nu de
> volgende dag ook meteen het 2e been dik is vond hij het toch
> verstandiger om even te komen kijken hij komt morgen dus
> langs,hoop dat t allemaal meevalt!

Doordat de huid bij mok van binnenuit geinfecteerd word en mok eigenlijk de zelfde basis heeft als een schimmelinfectie kan het zijn dat er door de wondes bacteriele infecties optreden met als gevolg een gezwollen pijnlijk been tot zelfs volledige immobiliteit van het paard (geen mooi zicht geloof me !!) En behandeling cortisonen (ontzwellend,ontstekingsremmend ) en antibiotica zal zeker voorgesteld worden !! MAAR er is ook goed nieuws !Dit is GEEN zeer dik been ;-) dus de infectie zal meevallen en redelijk snel onder controle moeten te brengen zijn .Ilias zijn benen waren ongeveer drie maal zo dik .Ik zie dat je enkel de mokplekken insmeert met een zalf !Probeer het volledige ondereen af te dekken met een vaseline base zalf .Zodat het water ,modder geen schijn van kans krijgt om tot op de huide te dringen .Dagelijks het volledige onderbeen ontsmetten en opnieuw insmeren is een vereiste !De korsten lossen het makkelijkst als ze soepel zijn geworden door de zalf (minst pijnlijk voor het paard ook !) Om het been te ONTvetten (minstens even belangrijk dan INvetten !!) geruik ik een Isobetadine oplossing in lauwwarm water met head en shoulder shampoo (je weet wel antischilfertjes ;-) dan met spons stevig huid en korsten masseren (hoe meer korsten je mee het hoe beter ! Afdrogen en TERUG insmeren ! Tot elke korstje en huidwonde is verdwenen.
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 18:576-10-08 18:57 Nr:143976
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:143975
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
eddy DRUPPEL schreef op maandag 6 oktober 2008, 18:46:

> izi schreef op maandag 6 oktober 2008, 18:21:
>
>> vagebond schreef op maandag 6 oktober 2008, 17:56:

> shampoo (je weet wel antischilfertjes ;-) dan met spons stevig
> huid en korsten masseren (hoe meer korsten je mee het hoe beter
> ! Afdrogen en TERUG insmeren ! Tot elke korstje en huidwonde is
> verdwenen.

K moet dringend is die B laten veranderen op men keyboard !LOL
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 19:086-10-08 19:08 Nr:143979
Volg auteur > Van: izi Opwaarderen Re:143976
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
izi
Nederland


125 berichten
sinds 4-10-2006
eddy DRUPPEL schreef op maandag 6 oktober 2008, 18:57:
>
>> Doordat de huid bij mok van binnenuit geinfecteerd word en mok
>> eigenlijk de zelfde basis heeft als een schimmelinfectie kan

>> huid en korsten masseren (hoe meer korsten je mee het hoe beter
>> ! Afdrogen en TERUG insmeren ! Tot elke korstje en huidwonde is
>> verdwenen.
>

ik maakte haar benen al steeds schoon met water en betadine shampoo en een spons of borstel,dan schoonspoelen met water en goed afdrogen,de kootholtes smeer ik in met sudocreme,dit blijft ondanks de zeiknatte weide redelijk goed zitten.

ben benieuws wat de dierenarts adviseerd,het is nu nog niet pijnlijk en ook niet super dik,maar toch wel wat warm en ik wil de ellende voor zijn dus laat hem toch maar langskomen morgen.

ben bang dat de dierenarts ook zegt dat mn paard beter op stal kan nu,de wei is ook echt super nat,overal staan plassen water en ik zak zelfs tot mn enkels weg in de blubber af en toe,er is echt geen droog plekje meer te vinden.
denk dat het misschien verstandig is (als dit door de mok komt uiteraard) om haar snachts op stal te zetten samen met een ander paard,dan kunnen de benen goed opdrogen,of zou ze ook gewoon op de natte wei kunnen blijven?
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 19:116-10-08 19:11 Nr:143980
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:143979
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
izi schreef op maandag 6 oktober 2008, 19:08:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 6 oktober 2008, 18:57:
>>
>>> Doordat de huid bij mok van binnenuit geinfecteerd word en mok

> denk dat het misschien verstandig is (als dit door de mok komt
> uiteraard) om haar snachts op stal te zetten samen met een
> ander paard,dan kunnen de benen goed opdrogen,of zou ze ook
> gewoon op de natte wei kunnen blijven?

Zeker droogzetten tot mokinfectie onder controle is ! Heb je geen andere keuze dan op stal !Dan moet dit maar effe !Probeer deze periode zo kort mogelijk te houden en wees erg op je hoede deze winter voor elk klein korstje dat de kop op steekt .Probeer elke droge plek voor haar te reserveren .Stal rut heeft in dit geval maar een kwalijke bijwerking en dat is dat de zwelling minder snel afgevoerd word door mindere doorbloeding DUS véél mee stappen !!! op een harde droge ondergrond (baan dus )
Volg datum > Datum: maandag 6 oktober 2008, 19:366-10-08 19:36 Nr:143984
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:143980
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
eddy DRUPPEL schreef op maandag 6 oktober 2008, 19:11:

> izi schreef op maandag 6 oktober 2008, 19:08:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op maandag 6 oktober 2008, 18:57:

> heeft in dit geval maar een kwalijke bijwerking en dat is dat
> de zwelling minder snel afgevoerd word door mindere
> doorbloeding DUS véél mee stappen !!! op een harde droge
> ondergrond (baan dus )

Als de mok veroorzaakt wordt door vocht, zou ik zeker niet te actief met shampo's, zalfjes etc te werk gaan. Hierdoor wordt de huid week, waardoor de mok weer net zo snel terugkomt als het verdwijnt.
Dit is één van de dilemma's waar ik ook mee worstel. Al zou ik nog zo graag Jeen (Fries) 24/7 buiten willen zetten, het is echt funest voor zijn benen. Ik begin het nu redelijk onder controle te krijgen en heb het volgende gedaan:
dag 1. benen gewassen met betadine om te ontsmetten en korsten week te maken; goed nadrogen met een schone handdoek en sokken met een zachte borstel goed door kammen zodat er lucht bij kan komen. Losse korsten verwijderd.
dag 2. benen gewassen met Sebacil, niet echt paardnatuurlijk, maar soms ontkom je er niet aan (ook wij mensen moeten soms bij ziekte het één en ander slikken wat ook niet echt puur natuur is). Ik heb dit 's avonds gedaan en daarna in een droge stal gezet. Niet nagedroogd met een handdoek, anders verwijder je de Sebacil weer. Wel nadat de benen droog waren opnieuw doorgeborsteld en losse korsten verwijderd (absoluut niet peuteren). Wassen met Sebacil heb ik na 10 dagen herhaald.
Dag 3 en volgende: 's ochtends en 's avonds benen behandelen met Vetaderm. Niet meer wassen, wel goed drogen als de benen nat zijn van het weiland en als ze echt goed droog zijn eerst uitborstelen om dan de creme op te smeren.
Verder geef ik Jeen Cure Mok van VSM, 2 x daags 6 tableten, volstrekt homeopatisch.
Als alle plekjes weg zijn gebruik ik puur als onderhoud G-T-M van Shapley's. Ik heb daar rap (mok hoger op het been, blijvend mee weggekregen). Ik heb een tip van een Friese boer gekregen; weiland nat? Kootholtes insmeren met slaolie! Ik heb hier geen ervaring mee en denk zelf dat je de huid dan ook week maakt of houdt.
Ik laat mijn paard zoveel mogelijk buiten lopen, maar 's nachts haal ik hem op stal. Ik wou dat het anders kon, maar zou vanwege zijn mok op dit moment geen oplossing weten. Ik hoop het dusdanig onder controle te krijgen en te houden dat hij in het komende voorjaar/zomer wel 24/7 buiten kan blijven.
Ik hoop dat je hier wat aan hebt, veelvuldig wassen wordt door mijn DA afgeraden.
Groetjes,
Anja
Je leest nu onderwerp "paard met dik been"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
51 berichten
Pagina 1 van 4
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact