Ondanks de enorme hoeveelheid botte opmerkingen, beledigingen en treiterende berichten gericht aan nieuwkomers op Paard Natuurlijk, kon ik me bijna niet voorstellen dat een forum met de naam Paard Natuurlijk een negatieve instelling zou hebben.
Toch moet ik steeds vaker constateren dat mensen naar beneden halen kennelijk de leukste bezigheid is hier. Is het echt zo moeilijk om je medemens in zijn of haar waarde te laten? Waarom moet er met grof geweld en harde woorden meningen opgedrongen worden in een land met een vrijheid van meningsuiting?
En al zou je gelijk hebben over een bepaald standpunt, moet je het 'de ander' dan op zo'n agressieve manier duidelijk maken? Het is toch algemeen bekend dat wij mensen allemaal verschillen van elkaar; van huidskleur, taal, opvoeding, leeftijd, uiterlijk en innerlijk. We verschillen in kennis, ervaring en ook van mening. Ieder mens én dier leert en groeit in zijn of haar tempo. Dat kun je niet opdringen noch afdwingen. Dat laatste is iets waar actieve leden op dit forum het toch over eens moeten zijn.
Ik ben zwaar teleurgesteld in de manier waarop hier met de medemens wordt omgegaan. Waar komt die agressie en frustratie vandaan? Moet ik hieruit concluderen dat jullie je dieren net zo benaderen en behandelen? Wat is daar voor natuurlijks aan?
Informeren en stimuleren om te leren, te groeien en ontplooien is iets heel anders dan meningen opleggen en afdwingen. Een gouden regel in omgang met dieren en net zo belangrijk in omgang met je medemens. Jammer dat daar op Paard Natuurlijk geen ruimte voor geboden wordt.