n.a.v. dit nieuwbericht
NHB Deurne heeft een nieuwe opleiding voor hoefsmid, met een vernieuwd lesprogramma.
Deze driejarige opleiding bestaat uit één lesdag per week. De overige dagen van de week is een stage bij een erkend hoefsmid. Tijdens de lesdagen leren studenten zowel in de praktijk als de theorie de hoefsmidgerichte vakken. Maar ook gezondheid, voeding, huisvesting en fokkerij komen dan aan bod. Naast regulier beslag ook speciale aandacht voor sport- en orthopedisch beslag.
Bijzonder beslag voor dravers, Western paarden en gangenpaarden krijgen ook aandacht in het lesprogramma. Tweemaal per jaar is er een week in Deurne, in deze week is er speciale aandacht voor thema's als gebitsverzorging, exterieur- en bewegingsleer van het paard en lassen. Deze opleiding wordt erkend door de Nederlandse Vereniging van Hoefsmeden (MBO niveau 3).
Bron: Hoefslag
ben ik eens op jacht gegaan naar wat het verschil is dan met de oude opleiding.
Wat blijkt? Een onderwijsbezuiniging: voorheen hadden de leerlingen twee dagen per week les en drie dagen stage en nu wordt dat vier dagen stage en één dag per week naar school.
Een halvering van het aantal lesdagen op school dus... zal de kwaliteit van de hoefsmedenopleiding vast ten goede komen.