InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
77 berichten
Pagina 2½ van 6
Je leest nu onderwerp "Dressuur is er voor het paard. Of toch niet?"
Volg datum > Datum: donderdag 6 mei 2010, 23:446-5-10 23:44 Nr:201662
Volg auteur > Van: amar Opwaarderen Re:201655
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur

amar
Oelegem-Ranst
Belgie

Jarig op 17-5

1055 berichten
sinds 26-11-2007

Daarbij Piet ontdek ik hoe langer hoe meer dat er met paarden zoveel meer te genieten en te doen valt dan enkel er op zitten al blijft dat ook een plezant iets. Ik denk dat het voor hen ook leuk is om niet enkel te moeten dienen als rijdier. Ik kan me heel gelukkig voelen als ik van de nu vrij kale winterwei naar een stuk daar achter wandel met die 4 in mijn kielzog die dan al weten waar we naartoe gaan. Dan voel ik me er gewoon bijhoren en knik ik met mijn hoofd als er eentje te dicht bij mijn kruiwagen komt net als zij doen. In die kruiwagen zit hooi voor dat ene chronisch hoefbevangen paardje dat ook een eczeempaard is want die blijft dan langs deze kant van de draad.
Gelijk heb je, het doel is genieten van je beesten op je eigen manier met oog voor hun welzijn.
Grtjes Myriam ;-)
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 0:517-5-10 00:51 Nr:201666
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:201648
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Christel Provaas schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:40:

> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:28:
>>
>> Is zéér toepasselijk !DE oplossing voor luie eigenaars nl . Of diegene
>> die liever uren voor de Forum pc zitten bv ,;
>
> ...zegt iemand die ruim 10.000 berichten vanaf zijn forum-pc getypt heeft.

op 2 min tijd :-D , over zes jaar , op zen vrije dag
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 0:527-5-10 00:52 Nr:201668
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:201648
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Christel Provaas schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:40:

> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:28:
>>
>> Is zéér toepasselijk !DE oplossing voor luie eigenaars nl . Of diegene
>> die liever uren voor de Forum pc zitten bv ,;
>
> ...zegt iemand die ruim 10.000 berichten vanaf zijn forum-pc getypt heeft.

.... en ook nog eens dag en nacht op een paard zit. Paarden beleert met twee vingers in zijn neus en begint daar waar de zogenaamde experts al met hun handen in het haar zitten. In plaats van op Horse Event prachtige verhalen ophangen, maar in de praktijk bagger afleveren. Het is maar waar je voor kiest hé?
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 0:567-5-10 00:56 Nr:201669
Volg auteur > Van: Anja Seijn Opwaarderen Re:201650
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur

Anja Seijn
Nederland


3222 berichten
sinds 4-8-2008
Karen Koomans schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:49:

> Anja Seijn schreef op donderdag 6 mei 2010, 19:32:
>
>> Karen Koomans schreef op donderdag 6 mei 2010, 13:55:

> schouderbinnenwaarts. En voor mijzelf vnl de oefeningen uit de boeken van
> Sally Swift.
>
> Karen

Ook paarden die niet belast worden door ruitergewicht hebben belang bij gymnasticerend werk. Met uitsluitend recht-uit op de fiets gymnasticeer je niet, maar werk je aan conditie.

PS: ik word niet lekker van de knop "stijlloos!"
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:067-5-10 01:06 Nr:201673
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:201655
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Piet schreef op donderdag 6 mei 2010, 23:15:

> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:28:
>

> ik heb er nooit aan moeten denken om elke dag 3 of 4 uur op een paard te
> moeten zitten. Dank u beleefd. Als dat gebeurde dan was dat een grote
> uitzondering.
> Heb wel wat anders te doen gehad.

> Ik ben tegenwoordig al blij dat ik me om de dag een paar uur met hen kan
> bemoeien.
> Mijn paarden staan bij mijn vader, hij voert ze als ik er niet ben. Dat is
> de reden waarom ze niet bij mezelf op mijn 1.5 ha staan. Maar mocht de
> tijd komen dan overweeg ik om daar een mooie track aan te leggen, een
> super PP. Zij hebben mij niet nodig op zich optimaal paard te voelen en te
> zijn, de rest is voor mijn plezier en wanneer ik tijd heb en die tijd
> bepaal ik zelf.

Sorry opoe ma dan zijde ni goe bezig , je beesten gaan voor de rest , en je beesten bepalen die tijd niet jij .
En inderdaad Piet IK heb er een werkende carriere van 15J opzitten VOORALEER ik me full time met paarden ging bezig houden ! IS dat een verwijt ? Een excuus ? Bijlange nie Pietje, gewoon een gooi in het donker en hopen dat je goed genoeg bent BOVEN al de rotzooi dat er in paardewereld zwemt .Om er toch een boterham aan over te houden . We zijn allemaal hoor Piet , de ene al wat minder dan de andere .Maar ga me niet vertellen dat JIJ HET systeem hebt waarbij alle dieren het utieme geluk vinden !DAARVOOR is de zoom van je broek ietsje te kort hoor .
Wat me wéér bij de strot neemt Piet is : IK vind JOU een bovenstebeste kerel en HOE minder we elkaar zien HOE MEER jij MIJ een eikel vind !! Nu EIKELS voeden eekhoorns en das een prima startpunt . Al de rest Piet ,is gewoon BS!
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:097-5-10 01:09 Nr:201674
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:201662
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

hmmm eigenlijk dacht ik een leuke en leerzame discussie te beginnen, maar hier en daar zien mensen toch weer de gelegenheid om lekker op elkaar te katten.
Toch wel jammer.
Verschil van mening is geen probleem en kan een leuke discussie opleveren, maar moddergooien levert alleen een zoveelste scheldtopic op.

Maar allé.... ik zal het nog een keertje proberen....
Hier zitten toch heel wat mensen met veel kennis, ieder op eigen terrein. Zou toch een mooi gesprek kunnen opleveren.
Dus voor degene die werkelijk de discussie aan willen gaan mbv meningen, argumenten en onderbouwingen, en dat met respekt voor de ander kunnen....
Hier een aantal discussiepunten.

- dressuur in de vorm van rechtrichten/achterhandtraining ed... is dat iets voor de dressuurfanaten of is dat noodzaak voor het paard om de mens te kunnen dragen zonder daarvan schade op te lopen, zelfs als dat mens alleen in het bos wilt rondhuppelen
Laten we zeggen een mens van gemiddeld gewicht en met gemiddelde tijden te spenderen in het bos .
En hoe ver zou je daarin moeten gaan, volgens degene van mening is dat het zinvol is.

- hoe zit het met training in het algemeen? Beter voor een paard dan alleen weidegang of niet?
Wanneer evt wel en wanneer evt niet? (voor degene die het ervan af vinden hangen...)

- zin en onzin van het rechtrichten. Nieuwe mode of toch zinvolle bezigheid?

Er zijn natuurlijk al een paar zinvolle reacties geweest, dus ook nog een keer mijn ,mening.

Van rechtrichten wist ik vroeger geen hout af. Geen idee of ik er gewoon nog niet van gehoord had of dat men er toen minder mee bezig was. Maar nu ik mij erin verdiep, lijkt het mij logisch. Op een scheef paard gaat de ruiter scheef zitten en worden bepaalde gewrichten dus overbelast bij het rijden.
In die zin lijkt ook gedegen dressuur dat te voorkomen.
Paard is beter voorbereid om de ruiter te dragen.
Maar.... werken op cirkels is toch ook weer meer belastend voor de gewrichten. :-S
Ennuh als paardlief dan een hekel heeft aan bakwerk? (die van ons zijn er bepaald niet gek op.)
Zoek je het dan niet te ver met je boshobbelpaard? Is het relax rijden in het bos dan toch niet voldoende?
Twijfelpunt voor mij dus...

Dan werkeloosheid. Van paarden dus. Twee jaar lang werd er nauwelijks iets gedaan met de paarden. Ik had mijn handen vol aan Amber en haar getrubbel. Manlief kon zich er niet toe zetten om met zijn paard te werken, had nauwelijks rijervaring en wilde niet alleen het bos in. Klooien in de wei zag ie ook niet zitten.
Met de shetten was ik wel veel bezig; voorbereiding voor het inspannen.

Uitgerekend met de shetten moest ik stoppen. En die kregen dus echt veel beweging, ondanks de strenge winter. Tommy bleek nl een gewrichtsafwijking te hebben die ging opspelen door de strenge winter. Hij werd stokkreupel. Billy had in aanleg hetzelfde en werd erg stijf, Meteen daarna kregen ze allebei een hoefbeenzakking, zonder andere symptomen van HB, Smid had soortgelijke problemen al meer gezien, door de kou
(ze stonden de hele winter al op hetzelfde hooi. Gras eten ging niet want er lag nog een dik pak sneeuw)
Kortom... uitgerekend de twee die in beweging waren, kregen problemen.
Ze mogen niet worden belast. Wandelen kan wel. Heb ik ook veel gedaan (tommy met tegenzin... was niet zo leuk) maar allé...ik hoopte dat het goed was.
Laatste twee weken is het er niet van gekomen. Reis naar nl ivm ernstige ziekte van schoonpa ed had daarmee te maken. Toch zijn de shetters er zeker niet op achteruit gegaan. Geen idee dus wat beter voor hen is.
Sil daarentegen vaart erg wel bij het feit dat ik haar weer aan het werk zet. Ze was wat sjaggie geworden, enorm stijf en kraakte aan alle kanten. Ze struikelde ook veel.Ondanks 24/7 buiten op 6 ha.
Met haar wat grondwerk gedaan (jaja rechtrichten ed) en later wat gereden en het gaat al veel beter met haar. Haar heeft het niet werken dus geen goed gedaan (ze was vroeger dus wel atleet op de baan en kan wat artrose hebben)
Een instrukteur die ik vroeger had, gaf les op zijn oude wedstrijdpaarden. Ze waren soms wat stijf en stram, maar bleven tot zeer hoge leeftijd in topconditie (ging overigens over zeer beperkte lesklanten en nooit meer dan 1 a 2 lessen pd, keer op 4 in de week.
En ik zie dat meer.... paarden die juist fit blijven door de extra beweging (net als mensen)
In dat opzicht ben ik dan weer geneigd te denken dat het beter is voor paarden om ze aan het werk te zetten (denk dat 3 a 4 uur voor de gemiddelde mens met baan en zonder verlichte bak niet haalbaar is, maar met regelmatige training/beweging kom je toch ook een eind, lijkt me)
Maar ik weet dus niet of het per definitie zo is
(mijn DA vind overigens van wel. Hij mopperde toen sil lang niets deed. Hij wilde ook proberen amber aan het werk te zetten. Toen dat niet ging omdat haar schade te groot was, had hij al geen hoop meer. Met de shetten heeft hij ook zijn twijfels....)
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:157-5-10 01:15 Nr:201677
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:201674
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

uh ik bedoelde dus dat 3 a 4 uur per dag voor veel mensen niet haalbaar is...
Had het dus niet over 3-4 uur pwk. Das wellicht weer wat beperkt. :-8
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:157-5-10 01:15 Nr:201678
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:201674
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Sandra van Bommel schreef op vrijdag 7 mei 2010, 1:09:

>
> hmmm eigenlijk dacht ik een leuke en leerzame discussie te beginnen,

'K heb je bericht effe leesbaar samengevat
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:197-5-10 01:19 Nr:201679
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:201678
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

zeg eddy, moe je nie naar bed?? Zweep!
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:227-5-10 01:22 Nr:201680
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:201679
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Sandra van Bommel schreef op vrijdag 7 mei 2010, 1:19:

>
> zeg eddy, moe je nie naar bed?? Zweep!

Net onderweg
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:237-5-10 01:23 Nr:201681
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:201680
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

zou tijd worden Grinn!
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 1:547-5-10 01:54 Nr:201682
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:201666
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
eddy DRUPPEL schreef op vrijdag 7 mei 2010, 0:51:

> Christel Provaas schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:40:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:28:
>>>
>>> Is zéér toepasselijk !DE oplossing voor luie eigenaars nl . Of diegene
>>> die liever uren voor de Forum pc zitten bv ,;
>>
>> ...zegt iemand die ruim 10.000 berichten vanaf zijn forum-pc getypt heeft.
>
> op 2 min tijd :-D , over zes jaar , op zen vrije dag

Geeft toch een onverdroten gemiddelde van ongeveer 5 berichten per dag, zes jaar lang.
Blijkbaar heel wat vrije dagen :-M
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 7:457-5-10 07:45 Nr:201687
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:201673
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
eddy DRUPPEL schreef op vrijdag 7 mei 2010, 1:06:

> Piet schreef op donderdag 6 mei 2010, 23:15:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 6 mei 2010, 22:28:

>> bepaal ik zelf.
>
> Sorry opoe ma dan zijde ni goe bezig , je beesten gaan voor de rest , en
> je beesten bepalen die tijd niet jij .

Dus niet. Net als bij 99 % van de mensen die nog iets anders te doen hebben dan zich met hun hobby bezig te houden. Bij stront aan de knikker, heb je gelijk, maar dat is dan ook de uitzondering die de regel bevestigd.

> En inderdaad Piet IK heb er een werkende carriere van 15J opzitten
> VOORALEER ik me full time met paarden ging bezig houden ! IS dat een
> verwijt ? Een excuus ? Bijlange nie Pietje, gewoon een gooi in het donker
> en hopen dat je goed genoeg bent BOVEN al de rotzooi dat er in
> paardewereld zwemt .Om er toch een boterham aan over te houden . We zijn
> allemaal hoor Piet , de ene al wat minder dan de andere . Maar ga me niet
> vertellen dat JIJ HET systeem hebt waarbij alle dieren het utieme geluk
> vinden !DAARVOOR is de zoom van je broek ietsje te kort hoor .

Ik heb met geen enkel woord geschreven over wat ik doe en wat ik toepas. Me zeker niet groter geschreven dan ik ben. Daar gaat het helemaal niet om. Ik beschrijf hoe de overgrote meerderheid hun hobby uitoefent. Stellen dat je daarom geen paarden mag houden is op zijn minst genomen tamelijk doorgeschoten.

> Wat me wéér bij de strot neemt Piet is : IK vind JOU een bovenstebeste
> kerel en HOE minder we elkaar zien HOE MEER jij MIJ een eikel vind !! Nu
> EIKELS voeden eekhoorns en das een prima startpunt . Al de rest Piet ,is
> gewoon BS!

Laat ik het anders stellen: Door zo te schrijven gedraág je je als een eikel. Lees het verhaal van Myriam, zou zij geen paarden mogen houden? Waarom niet? Omdat zij geen 3 a 4 uur rijdt op een paard per dag? Of Charlot met haar verzorgpaard? Of straks Anja? Die heeft toch ook 4 paarden?
Ik weet zelfs praktisch zeker dat geen één van jouw lesklanten in de thuissituatie elke dag een halve werkdag aan paardrijden kan besteden, zeker niet in de winter. Als menigeen al blij is dat ie zn paarden bij daglicht kan zien. Of het moet een rentenier, een werkloze, een thuiswerker of iemand met een uitkering.

Jouw beroep en mijn beroep is hobbyisten opleiden, maar het blijven hobbyisten. (Gelukkig, want ik zou voor gen prijs in de beroepswereld terecht willen komen).
Dat betekent dat paarden hun passie zijn, maar níet hun leven!
En dát bedoelde ik met ho eens even en kijk eens om je heen.
Als niemand probeert je nuchter te krijgen moet ik het maar doen he?
Volg datum > Datum: vrijdag 7 mei 2010, 8:597-5-10 08:59 Nr:201689
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:201687
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dressuur is er voor het paard. Of toch niet? Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Boehoe! K geef het op.... Boehoe!
Je leest nu onderwerp "Dressuur is er voor het paard. Of toch niet?"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
77 berichten
Pagina 2½ van 6
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact