InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
43 berichten
Pagina 2½ van 3
Je leest nu onderwerp "mogelijke oorzaak AM gevonden"
Volg datum > Datum: zaterdag 15 mei 2010, 1:0815-5-10 01:08 Nr:202942
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:202633
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
e m kraak schreef op woensdag 12 mei 2010, 14:43:

> Citaat: "Uit het Nederlands epidemiologisch onderzoek bleek het eten
> van esdoornbladeren met een endofyt erop een rode draad te zijn in het
> optreden van atypische myopathie."

> De esdoorn is een algemene boomsoort in onze streken. Ik ken groepen
> ponies die al 20 jaar of langer probleemloos tussen de esdoorns wonen.
> Vandaar dat ik het gevoel heb dat dit wel eens het zoveelste
> nonsensonderzoek van "Utrecht" zou kunnen zijn.

De Esdoorn is een algemene boomsoort, inderdaad.
Maar de afgelopen herfst is mij opgevallen dat er wel heeel veel schimmels zaten op de bladeren! Van die zwarte vlekken. Zaten in grote getale op zowat alle esdoorn bladeren die ik zag.
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 10:0016-5-10 10:00 Nr:203034
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:202942
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Coralie schreef op zaterdag 15 mei 2010, 1:08:

> De Esdoorn is een algemene boomsoort, inderdaad.
> Maar de afgelopen herfst is mij opgevallen dat er wel heeel veel schimmels
> zaten op de bladeren! Van die zwarte vlekken. Zaten in grote getale op
> zowat alle esdoorn bladeren die ik zag.

Ons varken met Atypische Myopathie heeft zeer waarschijnlijk van besmette Esdoorn gegeten. Antibiotica helpt bij haar niet, een andere ontstekingsremmer die ook tegen schimmels werkt, helpt wel (maar nog niet met zekerheid genoeg).

Ze heeft haar buik vol gegeten met Esdoorn-zaailingen en blad (voordat ik wist dat dat mogelijk ziekmakend is, vanzelfsprekend). Ik heb het haar uitgebreid zien doen :-( .
Haar zus vindt Esdoorn minder lekker en heeft om die reden er veel minder van gegeten, of misschien wel helemaal niet.

Op ons erf waar de varkens vaak lopen zijn jonge esdoorns die op het oog geen schimmels hebben, esdoorns met zwarte plekken en tot nu toe heb ik één esdoorn gevonden met grote paarsrode schimmels onderop het blad. Juist ook van die esdoorn heeft het nu zieke varken met zekerheid gegeten. Ik kan precies zien tot hoe hoog ze erbij kon om de bladeren eraf te trekken (is een boompje van 1 of 2 jaar oud denk ik). Ik zal even een foto maken van die rode schimmel, hoewel ik NIET met zekerheid kan zeggen dat die rode schimmel DE boosdoener is.

Onze paarden, vooral Fálki en Donna, hebben ook veel op het erf gelopen om te grazen/eten, vorige week en de week daarvoor. En Joris twee keer een uurtje. Tot het nieuws kwam over de mogelijkheid dat AM wordt veroorzaakt door een schimmel op Esdoorn... Onze paarden liepen juist meer dan anders op het erf, omdat ik onze wei niet veilig vond (en vind) in verband met mogelijke Clostridium-besmetting ohno .

Joris en Donna zijn tot nu toe oké, maar Fálki is niet helemaal "fris". Vage klachten; als je hem niet goed zou kennen zou het nauwelijks opvallen denk ik. In overleg met de DA heb ik Fálki een kort-werkende ontstekingsremmer ingespoten; na mijn verhaal vertrouwde de DA het ook niet.

Nu is het afwachten, en zo goed mogelijk zorgen dat zijn weerstand optimaal is/wordt. Ik heb wel goede hoop dat Fálki niet heel ziek wordt, want áls hij inderdaad ook besmet is, dan waarschijnlijk met een kleine hoeveelheid. Bij een grote hoeveelheid zou hij veel sneller veel erger ziek zijn geworden. Mij is verteld dat afhankelijk van de hoeveelheid ziekmakers die het paard heeft binnengekregen, de incubatietijd ligt tussen enkele uren en 14 dagen.
Met de hulp van die ontstekingsremmer, de juiste kruiden en een zó snelle start van de behandeling, denk ik dat dat wel goed komt met Fálki (voor alle duidelijkheid: het is niet zéker dat ook hij besmet is, maar de verdenking is er wel).

Karen
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 10:3416-5-10 10:34 Nr:203039
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:203034
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
http://www.paardnatuurlijk.nl/cgi-bin/fotoserieshow.cgi?id=1227
(foto van de esdoorn met een opvallende schimmelinfectie)
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 16:3716-5-10 16:37 Nr:203063
Volg auteur > Van: Mariss Opwaarderen Re:203039
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
Mariss
Schouwen-Duiveland
Nederland


661 berichten
sinds 19-9-2004

Karen zou dan actieve koolstof niet kunnen werken ?
Zoals in norit zit.
Maar ook in drain mix van healthy herbs ( en in 1 van hun grasbrokken )
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 16:4116-5-10 16:41 Nr:203064
Volg auteur > Van: Mariss Opwaarderen Re:202623
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
Mariss
Schouwen-Duiveland
Nederland


661 berichten
sinds 19-9-2004
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 17:2616-5-10 17:26 Nr:203065
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:202845
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Ik kreeg in onze lokale krantjes een advertentie van Landschapsbeheer Zuid Holland die paardenhouders juist wil adviseren over een natuurlijke omgeving voor het houden van paarden. Op hun website werd juist een natuurlijke afscheiding van o.a. esdoorn aanbevolen. Dit is wel vreemd gezien de nieuwsberichten over de mogelijke oorzaken van AM. Op zich is het wel goed dat ze nu subsidie verstrekken voor het houden van paarden op een wijze waarin het welzijn van het paard voorop staat, maar esdoorn?

Mariël
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 17:3116-5-10 17:31 Nr:203066
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:203065
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
DC schreef op zondag 16 mei 2010, 17:26:

>
> Ik kreeg in onze lokale krantjes een advertentie van Landschapsbeheer Zuid
> Holland die paardenhouders juist wil adviseren over een natuurlijke
> omgeving voor het houden van paarden. Op hun website werd juist een
> natuurlijke afscheiding van o.a. esdoorn aanbevolen. Dit is wel vreemd
> gezien de nieuwsberichten over de mogelijke oorzaken van AM. Op zich is
> het wel goed dat ze nu subsidie verstrekken voor het houden van paarden op
> een wijze waarin het welzijn van het paard voorop staat, maar esdoorn?
>

Sja, zo werd het door de overheid en Natuurmonumenten (als ik me niet vergis) ook jarenlang aangeraden om Jacobs Kruiskruid te zaaien in de wegbermen. Geeft een natuurlijker effect en past in het landschap....

Dit met die Esdoorn is betrekkelijk nieuw nieuws en het duurt altijd even voordat kwartjes vallen.... :-S

Groet, Pien
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 18:5016-5-10 18:50 Nr:203078
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:203063
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Mariss schreef op zondag 16 mei 2010, 16:37:

> Karen zou dan actieve koolstof niet kunnen werken ?
> Zoals in norit zit.
> Maar ook in drain mix van healthy herbs ( en in 1 van hun grasbrokken )

Ja, die hoop heb ik ook. De DA vond het ook de moeite van het proberen waard. Maar teveel actieve kool kan tot problemen leiden (verstopping?, koliek?) dus ik geef het Fálki en aan de beide varkens, maar hou de dosering toch voorzichtig.

Daarnaast krijgen ze kruiden, vers en gedroogd. Welke, dat is afgestemd met een kennis die orthomoleculair arts is, en met de DA.

Ik vertrouw het nog steeds niet helemaal met Fálk. Hij is nu beslist niet heel ziek hoor, maar hij voelt zich duidelijk niet helemaal lekker. Sinds eergisteren is z'n SME opeens veel erger dan ik ooit bij hem gezien heb. Plus het hoestje dat hij af en toe heeft is nu ook flink aanwezig. Kan allemaal een gevolg zijn van lage weerstand, maar het is niet te zeggen wat precies die aanslag op z'n weerstand veroorzaakt heeft. Hij loopt niet raar of stijf, gelukkig. Wel heeft hij een wat verdwaasde blik in zijn ogen (maar als je hem niet goed kent, zie je dat waarchijnlijk niet).

Ik weet dat hij veel esdoorn heeft kunnen eten op ons erf, maar ik weet niet of hij dat daadwerkelijk gedaan heeft. Als dat niet het geval was, dan zou ik nu niet echt bezorgd zijn om Fálki en niet de DA hebben gebeld voor overleg. Dat één van onze varkens AM heeft speelt natuurlijk ook mee, bij de extra bezorgdheid.

Maar dat varken heeft gegeten van die esdoorn met die vreemde paars-rode schimmels. En gelukkig heb ik die nergens anders op al onze Esdoorns aangetroffen; uitsluitend op dat ene boompje. Dus hopelijk zijn de (grote) esdoorns die er nu nog op ons erf staan niet besmet. Vanuit de wei kunnen de paarden daar overigens niet bij en in de wei zijn ook geen esdoorn zaailingen of esdoornblad. De esdoorns en de weides zijn precies aan de andere kant van onze boerderij, gelukkig.

Zijn er meer forummers met Esdoorns dichtbij de paarden?

En o ja, de mensen met wie ik overlegd heb vermoeden dat die schimmel relatief nieuw is in Nederland. Dat hij door de klimaatverandering langzaam aan steeds noordelijker in Europa voorkomt, net als de Eikenprocessierups en sommige andere enge beestjes/schimmels/bacteriën. Dat klinkt wel aannemelijk, vind ik. In Scandinavie zijn nog geen gevallen bekend toch?

Karen
Volg datum > Datum: zondag 16 mei 2010, 18:5416-5-10 18:54 Nr:203079
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:203064
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
Mariss schreef op zondag 16 mei 2010, 16:41:


Dank je Mariss, goeie info op die pagina!
Volg datum > Datum: woensdag 19 mei 2010, 0:1419-5-10 00:14 Nr:203460
Volg auteur > Van: Karen Koomans Opwaarderen Re:203079
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur
Karen Koomans
Homepage
Nieuwe Pekela
Nederland

Jarig op 20-1

1696 berichten
sinds 7-2-2004
De roodpaarse substantie op de foto die ik plaatste wordt veroorzaakt door een mijt, zo weet ik inmiddels (Phytoptus avellanae ).
Het onderzoeksteam van de Uni Utrecht, die schimmels op de esdoorn als mogelijke boosdoener voor AM heeft gevonden, heeft het over de Inktvlekkenziekte bij Esdoorns, naam vd schimmel is Rhytisma acerinum.

Karen
Volg datum > Datum: woensdag 19 mei 2010, 7:4319-5-10 07:43 Nr:203463
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:203460
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005

Zitten die schimmels op het blad aan de boom, of komen ze pas zodra het blad gevallen is?
Volg datum > Datum: woensdag 19 mei 2010, 12:4019-5-10 12:40 Nr:203495
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:203463
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Christel Provaas schreef op woensdag 19 mei 2010, 7:43:

> Zitten die schimmels op het blad aan de boom, of komen ze pas zodra het
> blad gevallen is?

http://nl.wikipedia.org/wiki/Esdoorn
Even naar beneden scrollen... het gaat dus om die zwarte vlekken.

Hoefijzers..... het einde!!! =-)
Volg datum > Datum: woensdag 19 mei 2010, 13:2319-5-10 13:23 Nr:203498
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:203495
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: mogelijke oorzaak AM gevonden Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005

Bedankt Wil. Ik heb een grote esdoorn in de voortuin, die alles bij zuidwestenwind laat waaien... naar de paardenpaddock. Ik ga de bladeren kritisch in de gaten houden.
Je leest nu onderwerp "mogelijke oorzaak AM gevonden"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
43 berichten
Pagina 2½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact