> Komt uit het westernrijden .Is me al vaker opgevallen, ze maken ze bv
> zadelmak op 2 , dan gaan ze zes maand de weides op , vervolgens word er
> terug een lap opgegeven
Bij de ijslanders gebeurd het ook en ik heb er zeer goede ervaringen mee. Eerst lekker 1 a 2 maand goed aan het werk en daarna een week of 3 a 4 terug op de wei met bekende vriendjes.
Opvallende vind ik dan altijd dat ze absoluut niet achteruit zijn gegaan of zelfs maar stil hebben gestaan. Nee, na die rust gaan dingen juist veel gemakkelijker, meer vanzelf.
Ik heb wel diverse voorbeelden gezien van mensen die door gingen na het inrijden. Die paarden kregen allemaal momenten dat ze of hevig in verzet gingen, of uitgeblust leken. Dan ga je kennelijk toch te snel, wil je te veel.
Persoonlijk denk ik wel dat het te snel willen en te veel willen meer zit in wat je doet dan in de km's. Ik zie liever iemand met een jong paard vier keer per week twee uur naar het bos gaan, dan 4 keer per week een half uur moeilijke en mogelijk wat saaie dingen in de bak doen.
Groetjes Karin