Piet schreef op woensdag 14 juli 2010, 7:42:
>
> Ik voel me aangesproken, het lijkt echter of je nu nog steeds
> rechtvaardiging en medestanders zoekt voor de beslissing die jij genomen
> hebt. Ik geloof dat je weinig begrepen hebt van mijn verhaal. Er is nogal
> een verschil tussen een doodziek paard of een paard wat gewoon goed
> getraind moest worden, wat met veel inzet in een andere "state of mind"
> gebracht moest worden, wat te doen was omdat hij positief reageerde op
> clickertraining, maar met een eigenares die na 2 oefeningen de pijp aan
> maarten gaf. Terwijl ze zelf tijdens de driedaagse clickertraining
> verstomd heeft gestaan van de kracht ervan.
> Dit is mijn laatste woord over deze hele kwestie. Te pijnlijk voor woorden
> en ik wil niet elke dag boos worden.
Ik neem aan dat je op mijn bericht doelt, piet. Het was absoluut niet specifiek aan jou gericht, maar eigenlijk meer algemeen en had echt betrekking op de situatie van anja, niet op die van mij. Wat daarop heb ik hier geen kritiek gekregen.
Maar ik weet dus wel wat stress en paniek bij een paard doet, met name als de baas niet in de buurt is.
Ik vind het rot dat ze zoveel verwijten krijgt over haar beslissing, terwijl ik haar beslissing dus wel degelijk begrijp.
Je hoeft er verder niet boos over te worden.
Ik heb veel respekt voor wat je doet en wat je bereikt. Je hebt mij destijds een aardige duw in de goede richting gegeven en ik heb dus ook niets tegen jou persoonlijk. Integendeel. Ik probeer alleen aan te geven dat ik een aantal mensen in deze erg hard vond oordelen, gezien je de situatie thuis met het paard niet kent.
En ja... in deze situatie vond ik dat idd ook van jou.
Omdat ik zelf helaas drie keer een dergelijke beslissing moest nemen, voel ik met Anja mee. De manier waarop een aantal mensen reageerden vond ik enorm kwetsend en ik vind het altijd rot en onnodig als mensen in een kwetsbare situatie onderuit worden gehaald.
Vooral omdat mensen alleen reageren vanaf de kennis van het toetsenbord.
Dit gezegd zijnde, heb ik mijn mening ondertussen wel genoeg duidelijk gemaakt en zal ik verder mijn snavel houden.
Want eigenlijk kunnen we beter naar buiten gaan met dit weer en lekker bezig zijn met onze paarden.