Hoi iedereen,
al nuttige tips gekregen van verschillende mensen , hartelijk bedankt !
Ik rij graag in de wei, we hebben dit paard nog niet zo lang en zo leren we hem (ruin) beter kennen in een veilige rustige omgeving. 'Hun' domein v. 80 are(4 pony's) is groot genoeg zodat we gerust een stuk kunnen gebruiken om te rijden .
Hij kreeg al een basisopleiding voor dat we hem kochten, maar hij moet nog veel bijleren.
M'n overweging om eventueel spoortjes te gebruiken, was enkel om even kriebelen om te vermijden dat de ruiter tegen de weirand plakt, niet om in te zetten als hard dwangmiddel . We hebben echter geen sporen gebruikt, enkel even overwogen en dit om blauwe knieën te voorkomen.
De tip van comfort te geven indien braaf wordt gestapt op een mooie afstand van de rand gaan we zeker doen, en ook lijnen door de wei en op wandeling zoals stuuroefeningen met gewichtshulpen (vanuit heupen draaien) Maar we willen wel dat hij niet door hulpen heengaat anders kan hij een gevaar zijn op straat , het is hier wel heel landelijk maar de weg is niet van ons alleen he (tractors, spelende kinderen, wandelaars, honden en andere ruiters vb...)
Een jong paard als hij heeft nog wat moeite met evenwicht, en we doen nog veel grondwerk ook (meer dat dan rijden hoor) . En 't is onze eerste he, allemaal nieuw en soms hou ik me teveel vast aan de manègepraat.... je moet (niet) dit of dat....enz en op die manier de figuren rijden...ik ga gewoon meer m'n gevoel moeten volgen vanaf nu.
Ik kreeg ook al wat privéles (rijden en grondwerk), maar dat is soms moeilijk in te plannen ...
alvast bedankt voor jullie tips ! (mogen er nog volgen hoor
groetjes
Hera