cornelie schreef op vrijdag, 5 maart 2004, 20:03:
>> Ja, ik geef altijd zoveel als nodig is. Hij zat op 2 kopjes olie
> per dag maar die energie heeft hij voorlopig ook niet nodig. Ik
> heb nu dus ook direkt de lucerne aangepast. Om zijn vitamientjes
> en klein beetje olie te mengen gebruik ik nu per dag ong 2 van
> die gele maatscheppen. Naar mijn idee is dat nog niet teveel??
>
> cornelie
Sorry hoor.. maar twee kopjes olie per dag is zelfs voor een top-gezond paard véél te véél!
Bedenk nou 's het volgende: in de natuur liggen ook geen samengestelde brokjes, knoflook, vitamine-pillen, snoepjes etcetera tussen de bosjes. Gewoon doen wat honderden echte paardenboeren doen bij een
hoefbevangen pony of paard: stop met voer, alléén nog maar hooi.
Bij mij in de buurt woonde een hele oude paardenhandelaar (helaas overleden) en die kocht soms paarden op de markt die stok-kreupel van de
hoefbevangenheid waren.. uit medelijden en om ze op te knappen. Hij zette ze gewoon ( zonder ijzers uiteraard) op een modderig weitje en gaf alléén maar hooi. En zo oud mogelijk hooi. Hij knapte ze stuk voor stuk op. Die oude meneer, over de tachtig, wist wat-ie deed en moest van al die hedendaagse flauwekul en dat 'liefde-voeren' helemaal niks hebben! Onzin denk je? Iedereen die in de pony of mennerij wereld zit, kent de ponies van Aart van der Kamp, inmiddels wereldkampioen. Waar kwamen zijn paardjes vandaan? Inderdaad, van die oude markthandelaar die ze voor hem op de markt gevonden had!
Hoe goed bedoeld ook, àl het andere advies is gewoon fout. Zolang jouw paard een gewoon stal- en rijpaard is die niet in de ZZ-loopt hoef je je over de voedings-status geen zorgen te maken.
Sorry dat ik zo dram maar ik ben er zo van overtuigd dat het niet goed is om te 'overvoeren'!!!!
Marianne