Piet schreef op donderdag, 10 maart 2005, 16:56:
> Hoeven  die goed groeien van een paard  voor  wie  de 
 > levensomstandigheden  optimaal zijn, zoals  hier  op  hoef  of 
 > paardnatuurlijk  wordt aanbevolen, zullen geen scheuren  en 
 > daarin  schimmel  krijgen.
 > Is misschien  wel  een  aardig  onderzoekje aan  te  koppelen om
 >  te kijken of  mijn  beweringen  een  beetje  kloppen:  zijn  er
 >  mensen die  problemen  met  zieke hoeven hebben  nadat  het 
 > paard langer  als  een jaar  van  de  ijzers af  is ( of  nooit 
 > op ijzers gestaan heeft) en dat niet  op  stal  staat en  zo
 > natuurlijk  mogelijk  voedsel  krijgt?
 > Ik  verwacht  dat het er  niet veel  zullen  zijn. Dus waarom 
 > zullen  we  dan  problemen  bespreken  die  er  niet  zijn?
Mmmmmm???? Was het maar waar.... 
Onze paarden worden (zo) natuurlijk (mogelijk) gehouden worden, in kuddeverband met volgens de deskundigen bijna ideale omstandigheden voor de hoeven. En toch.... zijn de hoeveb zo af en toe ook te droog, of te zacht, is er een stukje afgebroken of een steen in gepers, hebben ze onderling iets beschadigd of is er toch ineens een stukje rotstraal te bemerken. 
Sterker nog... ik denk wel eens, dat het toch wel lekker veilig en overzichtelijk is om je paard in een box te zetten.... dan ben ik jaloers op mensen die dat gewoon kunnen.... want ondanks alles *zou ik het niet in mijn hoofd halen!* (per slot van rekening was dat ook de reden dat ik pas op mijn 40ste een echt eigen paard kon hebben)
En eerlijk gezegd lijkt het mij juist wel goed om ook problemen te bespreken voor de mensen die die optimale levensomstandigheden nog niet voor hun paard gerealiseerd hebben want dat zijn er aardig wat volgens mij, ook hier!
Marjolijn