InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
8 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu onderwerp "Bijterd = Not Easy"
Volg datum > Datum: dinsdag 26 juli 2011, 10:0226-7-11 10:02 Nr:234024
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:234023
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bijterd = Not Easy Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005

+ stop met ontbijtemmertjes tot je de situatie beter onder de knie hebt, het moet zo zijn dat jij kan bepalen wie welk emmertje leeg eet.
Blijf altijd 100% alert als je bij de paarden bent, geen seconde wegdromen. (ook bij paarden die niet bijten) Je moet non stop precies weten wie waar staat en wat er gebeurt.
Volg datum > Datum: dinsdag 26 juli 2011, 10:3326-7-11 10:33 Nr:234025
Volg auteur > Van: Marianne Gomes Opwaarderen Re:234024
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bijterd = Not Easy Structuur
Marianne Gomes
Shangri La


601 berichten
sinds 4-10-2010

Ja dat denk ik ook, ik denk dat Goran aan het proberen is om de plaats van Privas de head honcho ruin over te nemen en Roscoe mag al helemaal niet bij Maya in de buurt komen. Goran heeft geen enkele kans bij Alisia de head honcho merrie zij is van Privas ...

Dus paarden niet jaloers ... ehm

De ontbijt run heb ik al tot een Art voor elkaar, daar wordt niet meer gekwibbeld en ik ben altijd safe. Ik laat ze zeker zo'n 10 meter uit elkaar eten. Maar ja het is nogal een niet gecontroleerd systeem dat Rob aanhoudt. Ik met mijn :-M PN lees ervaring, heb al het een en ander veranderd. Met Maya lukt dat allemaal prima, die luistert gewoon naar me, het blauwe bakje routine hadden we samen prima voor elkaar, en dat zou nu toch ook wel weer met wat training kunnen doen. De anderen ken ik amper en Rob was altijd wat paniekerig bezig met die emmers....!

Ik was hier als oppas (en geen Bulgaar) omdat Goran het probleem paard is -als je er Bulgaars tegen spreekt - nou ik denk dat Bulgaars er niets mee te maken heeft. Ik denk dat het Bodylanguage is en ik moet toch ergens iets gedaan hebben waardoor hij pissed off werd. Die emmers 's avonds weghalen was zeker geen goed idee, hij was boos omdat er geen eten in zat. Fout nr Giga 1, toen aandacht aan Maya geven Fout nr 2, en uit de weg gaan voor een wat ik dacht kopstoot zou worden er absoluut nooit aan gedacht dat die tanden wel wat verder bereik hebben, en als vent had hij natuurlijk ook een leuk target gezocht 8-\

Rob komt vandaag al weer thuis dus dan kan ik hem alles vragen over de slechte achtergrond van Goran. Ik hoorde dat Rob ook een aantal keren door Goran gebeten is. De Bulgaren zijn echt slecht voor hun kar paarden. Maya vertrouwt me, althans die indruk krijg ik en Rob zei dat ook, die stond er wel verbaasd van dat zo'n totale leek zo'n bond had. (thank you PN) Maar Goran :-S als hij mijn paard was dan zou ik dat toch anders aanpakken.

Wat jammer is, is dat ik nu toch echt wel bij ze uit de buurt blijf. En ik mis mijn meissie zo toch wel. Eergisteren kwam ze lekker met me de tuin in en we hebben gewoon even van elkaar kunnen genieten zonder al die anderen erbij. Het was bijna alsof ze het vervelend vond om de tuin weer uitgeleid te worden, wilde ook echt niet gaan. Dus ... misschien vindt ze het wel niet zo fijn in die kudde ...????

Zou dat kunnen? Een paard dat 10 jaar alleen heeft gestaan en nu met van die irritante gosers staat ... maar wel heerlijk de natuur vrijheid heeft !!! Die vrijheid kan ik haar in mijn eigen dorp ook aanleren en mijn omgeving is zelfs nog beter dan deze, en haar betere vriendjes geven misschien? Maar door het bos denken we dat het pad maar zo'n 4 km gaat worden van Rob's dorp naar mijn dorp. Dus dat kan heen en weer rennen worden, en dat is niet zo'n goed idee. O jeetje, die paardjes toch .... vergeet paardrijvakanties - ik wil een clicker vakantie ..!
Volg datum > Datum: dinsdag 26 juli 2011, 10:5226-7-11 10:52 Nr:234028
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:234025
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bijterd = Not Easy Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Marianne Gomes schreef op dinsdag 26 juli 2011, 10:33:

>
> Ja dat denk ik ook, ik denk dat Goran aan het proberen is om de plaats van
> Privas de head honcho ruin over te nemen en Roscoe mag al helemaal niet

> Fout nr Giga 1, toen aandacht aan Maya geven Fout nr 2, en uit de weg gaan
> voor een wat ik dacht kopstoot zou worden er absoluut nooit aan gedacht
> dat die tanden wel wat verder bereik hebben, en als vent had hij
> natuurlijk ook een leuk target gezocht 8-

paarden gebruiken voornamelijk bijten en trappen

> Rob komt vandaag al weer thuis dus dan kan ik hem alles vragen over de
> slechte achtergrond van Goran. Ik hoorde dat Rob ook een aantal keren door
> Goran gebeten is. De Bulgaren zijn echt slecht voor hun kar paarden. Maya
> vertrouwt me, althans die indruk krijg ik en Rob zei dat ook, die stond er
> wel verbaasd van dat zo'n totale leek zo'n bond had. (thank you PN) Maar
> Goran :-S als hij mijn paard was dan zou ik dat toch anders aanpakken.

paarden als Goran zijn lastig, zeker als beginner. Hij is getraumatiseerd en je weet niet hoe hij jouw gedrag gaat interpreteren, dat wordt mede bepaald door ervaring met de mens in het verleden. Er zit dus niet dezelfde logica achter als bij Maya. Je leert wel meteen hoe alert je altijd moet zijn.

> Wat jammer is, is dat ik nu toch echt wel bij ze uit de buurt blijf. En ik
> mis mijn meissie zo toch wel. Eergisteren kwam ze lekker met me de tuin in
> en we hebben gewoon even van elkaar kunnen genieten zonder al die anderen
> erbij. Het was bijna alsof ze het vervelend vond om de tuin weer uitgeleid
> te worden, wilde ook echt niet gaan. Dus ... misschien vindt ze het wel
> niet zo fijn in die kudde ...????

misschien had ze nog zin in wat meer krabbels.

> Zou dat kunnen?

Mijn ervaring is dat paarden die lang alleen hebben gestaan er uiteindelijk altijd voor kiezen om bij de kudde te willen horen. Bij sommige duurt het lang maar het kudde instinct wint altijd. Paarden in de kudde zijn lang niet altijd aardig tegen elkaar en ik zie wel dat ze elkaars vertrouwen ook lelijk kunnen beschadigen. Maar het instinct blijft.
Observeer de paarden goed, is Goran tegen zijn soortgenoten ook vaak lelijk of bewaart hij dat gedrag voor de mens.

> Een paard dat 10 jaar alleen heeft gestaan en nu met van
> die irritante gosers staat ... maar wel heerlijk de natuur vrijheid heeft
> !!! Die vrijheid kan ik haar in mijn eigen dorp ook aanleren en mijn
> omgeving is zelfs nog beter dan deze, en haar betere vriendjes geven
> misschien?

ik zou het wat meer tijd geven, niet meteen willen ingrijpen, tijd lost vaak vanzelf de dingen op.
Volg datum > Datum: dinsdag 26 juli 2011, 21:0026-7-11 21:00 Nr:234056
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:234025
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bijterd = Not Easy Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Marianne Gomes schreef op dinsdag 26 juli 2011, 10:33:

> Wat jammer is, is dat ik nu toch echt wel bij ze uit de buurt blijf. En ik
> mis mijn meissie zo toch wel. Eergisteren kwam ze lekker met me de tuin in
> en we hebben gewoon even van elkaar kunnen genieten zonder al die anderen
> erbij. Het was bijna alsof ze het vervelend vond om de tuin weer uitgeleid
> te worden, wilde ook echt niet gaan. Dus ... misschien vindt ze het wel
> niet zo fijn in die kudde ...????

Misschien voelt ze zich niet zo prettig bij de bezitsdrang van Goran? Hij neemt haar haar vrijheid af, toch?
Als Goran haar niet zo fanatiek bewaakte, zou ze met de andere paarden van de kudde (ook) meer contact kunnen maken, en misschien is dat wel wat ze graag zou willen...
(Mijn vorige merrie kreeg altijd een vriendin in een kudde, bijvoorbeeld.)

Maar wat jouw contact met Maya betreft:
Als ze in de kudde zou blijven, zou ik zorgen dat Goran mij serieus nam en mijn leiderschap respecteerde...
Ofwel: als jij op het toneel verschijnt is Maya van JOU, en niet meer van hem!
Volg datum > Datum: donderdag 28 juli 2011, 23:4428-7-11 23:44 Nr:234146
Volg auteur > Van: Helena Sidiropoulos Opwaarderen Re:234056
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bijterd = Not Easy Structuur
Helena Sidiropoulos
Antwerpen
België


52 berichten
sinds 26-12-2010

is het bezitsdrang of bescherming van maya?

misschien bekijkt hij jou (als mens) als bedreiging vanuit zijn eigen (slechte) ervaring?

Mijn merrie was ook getraumatiseerd en heeft me in het begin dat ik haar had een keer flink gebeten (een jaar geleden) en enkele maanden geleden gebeurde dit nog eens. Dit was mijn fout, in die zin dat zij het gevoel had dat ik een bedreiging voor haar vormde en dat ik niet alert was. De eerste keer omdat ik er vanuit ging dat ze mijn goede intenties wel zou zien (een beetje naïef misschien) en de tweede keer omdat ik dacht dat onze verstandhouding al heel goed was en te snel was gegaan voor haar (in het vragen van haar achterbenen, na een verhuis wat voor haar steeds zwaar is en de achterbenen die ze heel moeilijk geeft).

Ik denk dat je het gewoon wat tijd moet geven, hem laten wennen aan jou en je ritme. Veel structuur geven en dan loopt dat wel stilaan los. Maar steeds alert blijven. Ik denk dat als je werkt aan je relatie met hem dat het wel goed komt in het groepsgebeuren.

Oh ja na zo'n beet (de tweede keer was heel hard, ook blauw, toch een lange tijd een zere rug (ik was gevallen)...) was ik heel hard in shock, op zich is het niet erg (fysiek) maar ik voelde me er toch heel onveilig door, het zijn ten slotte grote dieren. Maar toch kan je best proberen om je vertrouwen terug te vinden in hem, want anders geraak je niet verder en kan je de situatie niet omkeren. Ik besefte dat zij mij onmogelijk kan leren vertrouwen als ik haar niet vertrouw.

Een dier met trauma's vertrekt vanuit een ander perspectief en heeft een iets andere benaderingswijze nodig dan eentje die je zelf hebt groot gebracht en waarvan je weet vanwaar het gedrag komt. Ik denk gewoon leren kennen, leren inschatten en mee omgaan. Geef hem het voordeel van de twijfel, hij heeft dat nooit gekregen en misschien is dat net wat hij nodig heeft...
Volg datum > Datum: donderdag 28 juli 2011, 23:4628-7-11 23:46 Nr:234147
Volg auteur > Van: Helena Sidiropoulos Opwaarderen Re:234056
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bijterd = Not Easy Structuur
Helena Sidiropoulos
Antwerpen
België


52 berichten
sinds 26-12-2010

is het bezitsdrang of bescherming van maya?

misschien bekijkt hij jou (als mens) als bedreiging vanuit zijn eigen (slechte) ervaring?

Mijn merrie was ook getraumatiseerd en heeft me in het begin dat ik haar had een keer flink gebeten (een jaar geleden) en enkele maanden geleden gebeurde dit nog eens. Dit was mijn fout, in die zin dat zij het gevoel had dat ik een bedreiging voor haar vormde en dat ik niet alert was. De eerste keer omdat ik er vanuit ging dat ze mijn goede intenties wel zou zien (een beetje naïef misschien) en de tweede keer omdat ik dacht dat onze verstandhouding al heel goed was en te snel was gegaan voor haar (in het vragen van haar achterbenen, na een verhuis wat voor haar steeds zwaar is en de achterbenen die ze heel moeilijk geeft).

Ik denk dat je het gewoon wat tijd moet geven, hem laten wennen aan jou en je ritme. Veel structuur geven en dan loopt dat wel stilaan los. Maar steeds alert blijven. Ik denk dat als je werkt aan je relatie met hem dat het wel goed komt in het groepsgebeuren.

Oh ja na zo'n beet (de tweede keer was heel hard, ook blauw, toch een lange tijd een zere rug (ik was gevallen)...) was ik heel hard in shock, op zich is het niet erg (fysiek) maar ik voelde me er toch heel onveilig door, het zijn ten slotte grote dieren. Maar toch kan je best proberen om je vertrouwen terug te vinden in hem, want anders geraak je niet verder en kan je de situatie niet omkeren. Ik besefte dat zij mij onmogelijk kan leren vertrouwen als ik haar niet vertrouw.

Een dier met trauma's vertrekt vanuit een ander perspectief en heeft een iets andere benaderingswijze nodig dan eentje die je zelf hebt groot gebracht en waarvan je weet vanwaar het gedrag komt. Ik denk gewoon leren kennen, leren inschatten en mee omgaan. Geef hem het voordeel van de twijfel, hij heeft dat nooit gekregen en misschien is dat net wat hij nodig heeft...
Je leest nu onderwerp "Bijterd = Not Easy"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
8 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact