InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
643 berichten
Pagina 1½ van 43
Je leest nu alle berichten van "ElkeW"
Volg datum > Datum: woensdag 9 maart 2005, 18:539-3-05 18:53 Nr:23740
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: traditionele cursus bekappen Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
Dag Allemaal,
Ik volg sinds gisteren een 'traditionele' opleiding hoeven kappen, gewoon in het stedelijk opleidingscentrum.
Gewapend met de inhoud van het natuurlijk bekappen boek -dat ik ondertussen zowat vanbuiten ken- was ik van plan om de docent toch wel af en toe eens het vuur aan de schenen te leggen. Ik verwachtte me aan allerlei toestanden die hier op de website gewoonlijk in de rechterkolommen te vinden zijn.

Wat blijkt nu: helemaal niet nodig! Wat die docent vertelt, en hij is een klassieke smid, komt zo goed als helemaal overeen met wat in het boek en op de website verteld wordt! Niet in de zool snijden, witte lijn volgen, goeie rol maken vooraan enz.. inclusief 'paarden hebben eigenlijk geen ijzers nodig als ze van nature een goeie stand en juiste gangen hebben'. De koetsiers op de cursus menen overigens wel ijzers nodig te hebben omdat de hoeven anders te sterk slijten.

Maar ik was blij verrast, en wou dat hier even neerschrijven. De 'traditionele' hoefkappers zijn dus niet allemaal over één kam te scheren, en hier worden ze alvast goed opgeleid,

Groeten,
Elke
Volg datum > Datum: woensdag 23 maart 2005, 10:0023-3-05 10:00 Nr:24353
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen Re:24344
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: op bokt verder ("hoefscheur nooit meer!!") Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
Nick Altena schreef op woensdag, 23 maart 2005, 3:49:

knip
Dan nog het volgende....
Het is mij ter oren gekomen dat er verschillende mensen zijn die de cursus gevolgd hebben en toch grote problemen schijnen te hebben gehad.
Zo groot dat men weer terug is overgestapt op ijzers of ander systeem?
Het laatste lijkt me vreemd...het eerste erg...
knip

Ik heb de cursus niet gevolgd (wel curus traditioneel bekappen). Ik kan dus niet meespreken over de lesmethode. Heb wel het boek, en heb natuurlijk de website door gelezen.
Misschien komt het omdat 'hielen laag' en 'volg de zool' zo dikwijls herhaald worden dat dat het enige is wat mensen zich herinneren als ze er zelf aan beginnen? Hielen laag wil bv. niet zeggen, hielen weg, of hielen zo laag dat er een gebroken voetas van komt. Bekappen is op zich eenvoudig en gemakkelijk, bij een paard wat van nature goed staat. Over correcties naar gangen en standen -volgens mij bij de meeste paarden een noodzaak-, wordt wel geproken maar dan moet men al een doorgedreven lezer zijn. Misschien moet men er meer de nadruk op leggen dat bekappen, hoewel eenvoudig, redelijk wat kennis van paardenvoeten vereist, en dat ervaring met behulp van iemand die er meer van kent moet worden opgebouwd op verschillende paarden? Je kan dit inderdaad allemaal zelf, maar natuurlijk niet na even de website en het boek te lezen. Zelfs niet met een dagje cursus er bij.

Verder, ik heb de discussie op bokt gelezen. Helaas een gevecht tussen persoonlijkheden. Ik blijf deze website zeer informatief vinden, en hoop dat we op dit forum ook met punten van kritiek op de methode terecht kunnen.

Groetjes,
Elke
Volg datum > Datum: donderdag 31 maart 2005, 14:4931-3-05 14:49 Nr:24666
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen Re:24626
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Blootvoets over asfalt Galopperen... Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
knip

> Dus galopperen over het asfalt...ik zou ze er geleidelijk aan
> laten wennen. Ik hoor veel waarschuwingen maar nooit gegronde
> redenen om het NIET te doen....Als iemand weet waarom absoluut
> niet dan hoor ik dat graag!
>
> Groeten Eva

Galopperen is in België verboden binnen de bebouwde kom, staat in het verkeersreglement. Verder wordt je verwacht ten allen tijden te kunnen stoppen. Als je gaat over de weg gaat galopperen doe je dat dus best op een goed te overzien stuk weg met weinig of geen ander verkeer. Persoonlijk zie ik geen reden om het uberhaupt te proberen, genoeg andere alternatieven.
Behalve dat het niet goed is voor de gewrichten om het lang vol te houden moet je er ook aan denken wat er gebeurt als er iets mis gaat. Als je er om een of andere reden vanaf valt loopt je paard los op de openbare weg, en knal je zelf tegen het beton.

Groetjes,
Elke
Volg datum > Datum: donderdag 31 maart 2005, 21:4931-3-05 21:49 Nr:24690
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen Re:24677
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Blootvoets over asfalt Galopperen... Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
Spirit schreef op donderdag, 31 maart 2005, 20:08:

> ElkeW schreef op donderdag, 31 maart 2005, 14:49:
>
>> knip
>>
>>>knip
> Ik woon niet ver van Tongeren maar bij ons is alles verharde
> landwegen met nauwelijks berm.
>
> Groet, Pien
>
Dag Pien,
Ik woon ook in Tongeren! Ik ben mijn paard in Bilzen gaan stallen om toegang te hebben tot een goed netwerk van (onverharde) veldwegen, zandbanen en bossen. Ik vind het zelf erg spijtig dat ze hier overal beton gelegd hebben. Maar er is hoop, binnen twee jaar komt in Haspengouw een ruiterpadennetwerk..ik ben benieuwd.
Groetjes,
Elke
Volg datum > Datum: dinsdag 26 april 2005, 9:4326-4-05 09:43 Nr:25360
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen Re:25161
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Foto's gemaakt van hoeven pony Ronja, Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
Carla van der Deure schreef op vrijdag, 22 april 2005, 0:19:

> FalkaenEsther schreef op donderdag, 21 april 2005, 23:32:
>
>> Carla van der Deure schreef op donderdag, 21 april 2005, 22:22:

> die hak). Vooral voor zijn ze hoog. Achter gaat wel. dacht ik.
> Nee, te snel lager zetten wil ik niet. Geen spierpijn voor dat
> oudje! Het is ook de bedoeling iedere week even na te kijken.
> groetjes Carla

Dag iedereen,
Ik ben eigenlijk niet van mening dat de hielen van deze hoeven te lang zijn. Ze zijn lang, maar sommige paarden hebben nu eenmaal een voet die om wat langere hielen vraagt wil je een correcte voetas krijgen. En op de eerste foto (voor zover dat via foto's in te schatten is) is te zien dat deze pony momenteel rechte voetassen heeft. Als je de hielen hier laat zakken wordt deze naar onder gebroken, en dat kan voor allehande problemen zorgen.
Verder, op de tweede foto van het links-voor bekapte hoef is te zien dat dat zeer ongelijk gedaan is (rechts veel langere hoefwand). Als er met dat been een stand of gangprobleem is, dan heeft de smid dat met opzet gedaan. Ik ben het dus met de anderen eens dat je hier beter niet zelf aan begint voor je genoeg ervaring met dit soort zaken hebt opgedaan.
Succes alvast met de cursus! Hopelijk vind je een iets makkelijker model om mee te beginnen. Ik kan ook aanraden om een traditionele cursus bekappen te volgen, of een paar lessen te nemen bij een gewone hoefsmid. Het is altijd interessant om verschillende ideëen en methoden te kunnen vergelijken.
Groetjes,
Elke
Volg datum > Datum: dinsdag 26 april 2005, 9:4926-4-05 09:49 Nr:25361
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen Re:25358
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Trektocht² Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
Huertecilla schreef op maandag, 25 april 2005, 23:31:

"De tentstokken en het model zijn zó dat de voorzijde ideaal is
> om de spanlijn voor de paarden aan vast te maken; hebben we nog
> maar één ander vast punt nodig en dát moet lukken."

Gaan jullie de spanlijn aan de tent vastmaken? Aan een tent met een grondzeil? Dan slapen jullie dus in een zak die aan een paar paarden vastgebonden is ;-) Sorry ik zal het wel verkeerd begrepen hebben,
Elke
Je leest nu alle berichten van "ElkeW"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
643 berichten
Pagina 1½ van 43
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers, davy_agtenii.
contact