InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2 berichten
Pagina 1 van 1
Je leest nu onderwerp "traditionele cursus bekappen"
Volg datum > Datum: woensdag 9 maart 2005, 18:539-3-05 18:53 Nr:23740
Volg auteur > Van: ElkeW Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: traditionele cursus bekappen Structuur

ElkeW
Homepage
Borgloon
Belgi

Jarig op 5-12

643 berichten
sinds 10-1-2005
Dag Allemaal,
Ik volg sinds gisteren een 'traditionele' opleiding hoeven kappen, gewoon in het stedelijk opleidingscentrum.
Gewapend met de inhoud van het natuurlijk bekappen boek -dat ik ondertussen zowat vanbuiten ken- was ik van plan om de docent toch wel af en toe eens het vuur aan de schenen te leggen. Ik verwachtte me aan allerlei toestanden die hier op de website gewoonlijk in de rechterkolommen te vinden zijn.

Wat blijkt nu: helemaal niet nodig! Wat die docent vertelt, en hij is een klassieke smid, komt zo goed als helemaal overeen met wat in het boek en op de website verteld wordt! Niet in de zool snijden, witte lijn volgen, goeie rol maken vooraan enz.. inclusief 'paarden hebben eigenlijk geen ijzers nodig als ze van nature een goeie stand en juiste gangen hebben'. De koetsiers op de cursus menen overigens wel ijzers nodig te hebben omdat de hoeven anders te sterk slijten.

Maar ik was blij verrast, en wou dat hier even neerschrijven. De 'traditionele' hoefkappers zijn dus niet allemaal over één kam te scheren, en hier worden ze alvast goed opgeleid,

Groeten,
Elke
Volg datum > Datum: woensdag 9 maart 2005, 19:129-3-05 19:12 Nr:23743
Volg auteur > Van: Isapaardje Opwaarderen Re:23740
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: traditionele cursus bekappen Structuur

Isapaardje
Homepage
Nederland


289 berichten
sinds 10-1-2005
ElkeW schreef op woensdag, 9 maart 2005, 18:53:
> De koetsiers op
> de cursus menen overigens wel ijzers nodig te hebben omdat de
> hoeven anders te sterk slijten.

Ik heb ook tijd nodig gehad om te willen geloven dat ze zonder bescherming kan hoor. En ook nu moet ik nog maar zien of het gaat lukken voor de kar, het hele seizoen zonder hoefschoenen.

Maar dat komt ook denk ik omdat vele "koetsiers" paarden ook "gewoon" op stal staan of in de wei, en voor de wagen ineens uur/uren aan een stuk over de harde weg gaan draven. Dat kan niet helemaal goed zijn.

Een paard in de wilde natuur zal nooit een half uur aan een stuk blijven draven over harde ondergrond. Wilde paarden draven sowieso verhoudingsgewijs niet zo veel als dat sommigen denken (heb ik gelezen).

Ik denk dat je wel voor de kar kunt zonder ijzers, maar alleen als de hoeven van het paard eraan wennen, ze in hun leefgebied ook harde grond hebben, dagelijks op harde grond komen en je niet te veel en te lang en vooral te snel draaft over klinkers (asfalt is denk ik minder erg).

Maar ik ga dit jaar kijken hoever ik kom met de mijne. Ik draaf sowieso nooit erg lang op de harde weg (ivm kruisingen en zo die je in stap moet passeren) en zit dicht bij het bos ook.

Groeten
Ingrid

"Sinds 2003 rij ik met
hoefschoenen en hou ik de
hoeven zelf bij"
Je leest nu onderwerp "traditionele cursus bekappen"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2 berichten
Pagina 1 van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact