Ik heb ook nog wel een aardig verhaaltje Pieneke 

Er waren eens, nee er zijn....! 2 halfbloed Arabierruinen  die tezamen met een ukkepuk shet  gezellig in een weitje liepen/lopen.
Toevallig op een NB cursusdag, paar weken terug,  hoorde ik dat de kleine Mina was uitgebroken en bij de boer in het gras liep. ( boer had al drie keer gebeld en zo meer van die verhalen)
Daar ik dus aan het cursussen was kon ik moeilijk achter een donderse shet aanlopen om haar te vangen.
Dus ik zei: Zet de schuur maar open dan komt ze vanzelf wel op het hooi af en dan zit ze in de knip. 
U-i-t-e-i-n-d-e-l-i-j-k-  blijken ze dat ook gedaan  te hebben  en was ze in 10 minuten binnen, maar eerst hebben ze, drie  pubers sterk,  er achteraan  gezeten.
Nét zolang tot Shiny tussen  Mina en de meute  ging staan en (gelukkig niet direct in haar richting) boven het hoofd van het grootste meisje - 1.70 mtr-  uit sloeg.
Toen kregen ze héél snel door dat dit toch niet de manier was.
Het bleek dat Don de Boss , al ff gauw zeikziek van  die drukte, Mina in haar in de nek gebeten had, maar dat Shiny haar ging beschermen en dus zeer bedreigend naar mensen werd.
Ik stond versteld toen ik  dit verhaal hoorde. Mijn brave zachte Shiny...
Voer voor gedragsdeskundigen 

De 2 zijn  ook eigenlijk onafscheidelijk ( terwijl hij haar toch met 4 benen zijwaarts van het hooi wegduwt)  en samen hobbelen ze achter Don aan.
..
Piet
Waar zit de logica in een dier laten doen wat je
wil door middel van een voortdurend afleren