InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
96 berichten
Pagina 6½ van 7
Je leest nu onderwerp "hoefbescherming of niet?"
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2012, 14:329-6-12 14:32 Nr:247791
Volg auteur > Van: Wendy74 Opwaarderen Re:247715
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbescherming of niet? Structuur

Wendy74
luxemburg
Belgie

Jarig op 19-12

58 berichten
sinds 23-2-2012
@ Arianne,
de cavallo's had ik vroeger ik, die waren idd best ok in hun 'draagcomfort', inderdaad sleten die zolen nogal snel, vooral vooraan aan de buitenkant. Maar na een tijd leek te slijtage wat te stabiliseren, eens ze aangepast waren aan de vorm van de hoef (ik gebruikte steeds dezelfde schoen voor dezelfde hoef).
Wat opvalt in vergelijking met cavallo's en equine joggers, is dat de joggers veel meer grip hebben. En ze zijn ook veel lichter. De slijtage is wel aanwezig, na amper 3 maanden rijden, maar dit is minder dan in de tijd van de cavallo's. De slijtage bij de joggers bij ons zit voornamelijk aan de binnenkant, ter hoogte van de hielen slijten de schoenzolen stilaan door Boehoe! De hielen van de hoeven van m'n paardje zijn mooi laag en niet scherp of zo, maar het is blijkbaar bij m'n paard de plek waar het meeste gewicht op komt (hiel-lander).
Aan de buitenkant van de schoenen is amper slijtage zichtbaar, maar het vooruitzicht op een gaatje ter hoogte van de hielen ... Boehoe!
Het zijn inderdaad prijzige dingen, die hoefschoenen, en dat geldt voor alle merken.
Ik vraag me af of er een oplossing bestaat om de slijtage aan de binnenkant op te lossen, voor de cavallo's had ik gelzolen, echter na enkele keren gebruik verkruimelden die , voornamelijk aan de hielen,...en het is ook een duur grapke die gel inlages, gemaakt om te verkopen, niet om echt te gebruiken!

Heeft iemand een idee, ik dacht vb aan dunne rubber dakbedekking, die ik dan zelf in de vorm van de schoenen zou knippen, om als zool binnenin te gebruiken :-* ? Vastplakken met tec7 of zo? Of heeft iemand nog een idee (om de aankoop van nieuwe schoenen wat uit te kunnen stellen) Op de duur lijken ijzers nog goedkoper! Niet dat ik dit van plan ben, ik ken goed de voordelen van de onbeslagen hoef. Rock-crushen zit er nog niet in, vanmorgen maakte m'n dochter een ritje zonder schoenen, en ze zei dat het paard zo gevoelig liep , ze ging wel vooruit hoor, maar stapte veel korter, lijkt me ook niet goed te zijn voor het paardje, dus zonder schoenen kunnen we nog niet! Met schoenen aan stapt ze helemaal niet te kort, integendeel, vlot en blij paardje! :-)
grtz
Wendy
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2012, 18:279-6-12 18:27 Nr:247793
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:247791
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbescherming of niet? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Een stukje plaatstaal knippen en erin leggen? Heb je je paard toch op ijzer!

• Wie de lat hoog legt, leert nooit limbodansen •
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2012, 21:289-6-12 21:28 Nr:247794
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:247791
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbescherming of niet? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Wendy, zelf een binnenzooltje maken is niet moeilijk. Schaf b.v. neopreen aan, of wat je zelf al schrijft, een rubber matje.
Het is zelfs prima om met wisselende hardheden inlegzooltjes te gaan werken, zo train je prima de voeten.
Kwestie van gewoon uitproberen ;-)) Succes he?

Wil.

Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.
Volg datum > Datum: zaterdag 9 juni 2012, 21:589-6-12 21:58 Nr:247795
Volg auteur > Van: Wendy74 Opwaarderen Re:247794
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoefbescherming of niet? Structuur

Wendy74
luxemburg
Belgie

Jarig op 19-12

58 berichten
sinds 23-2-2012
@ Christel hey idee voor verstokte ijzerfans haha Grinn! , degelijk zal het wel zijn, maar de schoenen zijn zo flexibel om het hoefmechanisme te laten werken, en ze hebben geen platte, stugge vorm.

@ Wil, bedankt, k ga zeker wat uitproberen, baat het niet, schaden zal het zeker niet.
Ik heb zojuist de schoenen eens goed bestudeerd, de zolen zijn redelijk dun, maar toch van sterk duurzaam materiaal en aan de hielen zijn ze sowieso wat dikker. Dus snel een gat inlopen, zal toch niet zo snel gebeuren! K heb terug wat hoop.
Ik vraag me af wat een normale gebruikstermijn is van hoefschoenen? De vorige (cavallo's) heb ik niet lang kunnen gebruiken, omdat het paard verhuisd is, dus ik kan niet vergelijken.

groetjes
Je leest nu onderwerp "hoefbescherming of niet?"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
96 berichten
Pagina 6½ van 7
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact