InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
36 berichten
Pagina 2½ van 3
Je leest nu onderwerp "Uitglijden zonder kalkoenen"
Volg datum > Datum: woensdag 15 augustus 2012, 22:1815-8-12 22:18 Nr:249299
Volg auteur > Van: angelique hage Opwaarderen Re:249255
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Uitglijden zonder kalkoenen Structuur

angelique hage
Homepage
Nederland


656 berichten
sinds 9-2-2009
Mijn dochter en ik starten jaarlijks in de Broekelo-cross en meestal is dat zéér ernstige blubber. Maar we hebben hem nog elk jaar blootvoets uitgereden! Niet de snelste tijd, soms slaan we een slechte of gevaarlijke hindernis over (trakhener doen we bv per definitie niet), maar verder wel weer heerlijk rond en trots op onze poownies (en onszelf Grinn! ).
Mijn dochter springt daarnaast "gewone" wedstrijden (L, binnenkort M). En wij hebben nooit vervelende opmerkingen over het blootvoets ontvangen. We schrijven inderdaad wel bij voorkeur in op zandbodem, maar als we toch op gras hebben ingeschreven en het terrein is te slecht, dan starten we gewoon niet. Jammer van het inschrijfgeld, maar de gezondheid van dochter en pony zijn onbetaalbaar.
Mijn advies is inderdaad je wedstrijdgedrag aanpassen aan de (gezondheid van) je paard. En bij twijfel niet eens proberen te springen, want jouw twijfel maakt je paard ook onzeker. Dat komt noch jullie resultaten, noch jullie ontwikkeling ten goede.

Verder valt inderdaad op dat de pony in onze kudde die buiten geboren en opgegroeid is (de enige, de rest heeft een "traditioneel verleden") veel sneller, wendbaarder en stabieler is als de anderen.

Koen@ Toevallig heb ik (ivm de dunne zolen) mijn pony achter iets hoger gelaten de laatste tijd. En nu ik jouw verhaal hier zo lees en terugdenk: hij springt inderdaad makkelijker, zelfverzekerder de laatste tijd. Dus wat jij schrijft zou best eens kunnen kloppen.
Volg datum > Datum: woensdag 15 augustus 2012, 23:2315-8-12 23:23 Nr:249300
Volg auteur > Van: Koen Theys Opwaarderen Re:249299
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Uitglijden zonder kalkoenen Structuur

Koen Theys
Homepage
Bonheiden
Belgie

Jarig op 28-12

1565 berichten
sinds 2-3-2008
Bedankt voor de bevestiging Angelique.
Ik zal hier nooit iets neerschrijven vooraleer ik het zelf uitvoerig heb getest en/of onderzocht.

Koen Theys
Volg datum > Datum: woensdag 15 augustus 2012, 23:2415-8-12 23:24 Nr:249301
Volg auteur > Van: Nils Vellinga Opwaarderen Re:249299
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Uitglijden zonder kalkoenen Structuur

Nils Vellinga
Kinrooi
Belgie

Jarig op 22-5

6064 berichten
sinds 16-3-2006
angelique hage schreef op woensdag 15 augustus 2012, 22:18:

> Koen@ Toevallig heb ik (ivm de dunne zolen) mijn pony achter iets hoger
> gelaten de laatste tijd. En nu ik jouw verhaal hier zo lees en terugdenk:
> hij springt inderdaad makkelijker, zelfverzekerder de laatste tijd. Dus
> wat jij schrijft zou best eens kunnen kloppen.

Klopt zeker. Doe ik met de pony van mijn buur meisje ook zo, maar ik snij ook nooit de steunsel gelijk met de zool. Hier is bijna elk concours op gras en op de rechte stukken is ze alle beslagen paarden de baas :-) en meer nog; nog nooit een geblesseerde pony gehad. Denk dáár maar over na.

Overigens maak ik wel een gewone mustangrol en niet, zoals Jan een scherpe hoef.
Bij de dubbel sprong in Bande - boomstam + afsprong - met de afsprong op een aflopende helling, had ik met Olly ook even niet zo'n prettig gevoel, in verband met dat uitglijden, maar niets van dat alles. Geen glij partijen, ook niet in de bochten.

Nils en Olly
Het paard weet,
wat wij niet weten ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 16 augustus 2012, 12:3816-8-12 12:38 Nr:249309
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:249299
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Uitglijden zonder kalkoenen Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
angelique hage schreef op woensdag 15 augustus 2012, 22:18:

> Verder valt inderdaad op dat de pony in onze kudde die buiten geboren en
> opgegroeid is (de enige, de rest heeft een "traditioneel verleden") veel
> sneller, wendbaarder en stabieler is als de anderen.
>
Ik pik dit er even uit. Ik heb met eigen paarden de ervaring dat alleen "stabieler" een eigenschap is die terug te voeren is op buiten en in de kudde opgroeien. Sneller en wendbaarder is rasafhankelijk.
Je leest nu onderwerp "Uitglijden zonder kalkoenen"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
36 berichten
Pagina 2½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact