InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
73 berichten
Pagina 4½ van 5
Je leest nu onderwerp "ernstig hoefbevangen en oud"
Volg datum > Datum: dinsdag 9 april 2013, 11:129-4-13 11:12 Nr:255380
Volg auteur > Van: joop Opwaarderen Re:255376
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hoefbevangen en oud Structuur

joop
Homepage
Frankrijk


5046 berichten
sinds 20-6-2005
Sandra van Bommel schreef op dinsdag 9 april 2013, 10:10:

> Ik bedoel dus over het feit dat het dood maken van een ziek dier hier wel
> heel erg sterk wordt veroordeeld zonder exacte kennis van situatie en
> eigenaar

helemaal eens, we hebben de pony en/of de Xrays niet gezien

> terwijl voor vlees (en zuivel) dagelijks tig dieren de slacht in
> gaan.

inderdaad, elk dier heeft evenveel recht op een goed leven, maar ik zie niet in waarom het inslapen van een oude pony die lijdt door HB en waarvan het hoefbeen aangetast is zo vreselijk te betreuren zou zijn. Elke dag worden gezonde dieren afgemaakt voor ons bordje vlees.
Volg datum > Datum: dinsdag 9 april 2013, 13:339-4-13 13:33 Nr:255386
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:255376
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hoefbevangen en oud Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Sandra van Bommel schreef op dinsdag 9 april 2013, 10:10:

> Monique Meijer schreef op dinsdag 9 april 2013, 10:07:
>
>> Wat heeft wel of niet veganist zijn met dit onderwerp te maken?
>
> Ik bedoel dus over het feit dat het dood maken van een ziek dier hier wel
> heel erg sterk wordt veroordeeld zonder exacte kennis van situatie en
> eigenaar, terwijl voor vlees (en zuivel) dagelijks tig dieren de slacht in
> gaan.
> Een koe of varken is niet minder dan een paard.

Vergis je niet:
Er worden dagelijks vele prachtige, gezonde, jonge paarden geslacht hoor! :-(

Maar als je principieel geen paardenvlees wilt eten, dan heb je gelijk...
Volg datum > Datum: dinsdag 9 april 2013, 13:489-4-13 13:48 Nr:255389
Volg auteur > Van: Jean Mclean Opwaarderen Re:255369
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hoefbevangen en oud Structuur

Jean Mclean
egmond-binnen
Nederland

Jarig op 29-12

517 berichten
sinds 25-3-2004

Ik eet inderdaad geen vlees, drink geen melk, eet geen kaas enz enz. Kortom ik eet niets wat met een dier te maken heeft.
Dat is wel weer een andere discussie denk ik, maar ik heb ook moeite met de dubbele moraal, een paard redden, maar wel aan je stukje vlees zitten 's avonds. En dat komt van een dier die niet ziek of oud was.

gr. jean
Volg datum > Datum: dinsdag 9 april 2013, 14:059-4-13 14:05 Nr:255390
Volg auteur > Van: Talitha Opwaarderen Re:255389
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hoefbevangen en oud Structuur

Talitha
Friesland
Nederland

Jarig op 1-12

1251 berichten
sinds 3-7-2012

Moniek wat jammer dat het zo loopt, maar je kunt er verder ook niks aan doen, het is het paard van een ander. Het is soms heel moeilijk als de eigenaren andere ideeën hebben dan jij, maar als ze niet willen open staan voor jouw ideeën, dan kun je niets anders dan dat respecteren en je erbij neerleggen.
Jij hebt je best gedaan in ieder geval. Ik wens je veel sterkte!

Ja veeartsen en dierenartsen zijn ook maar mensen, die kunnen fouten maken of last krijgen van tunnelvisie. Ik leg me er niet bij neer als ze zeggen dat er niks aan te doen is. Als ik dat wel had gedaan was mijn 13 jarige hond er al niet meer geweest wegens zware dementie. Volgens da niets aan te doen, beest is oud, aflopende zaak. Ik geloofde dat niet, lange zoektocht op internet, vind speciaal voer, wat ik nu via mijn da bestel (hij had er nog nooit van gehoord!), binnen 2 weken hond opgeknapt, lijkt wel jaren jonger, geestelijk bijna normaal geworden. Da verbaasd!! Hij wist niet dat dit kon.
Als ik niet zelf op zoek was geweest, hadden we (onnodig) een hond minder gehad. Ik ben blij dat ik stronteigenwijs ben!! Grinn!
Volg datum > Datum: dinsdag 9 april 2013, 14:509-4-13 14:50 Nr:255396
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:255390
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hoefbevangen en oud Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Talitha schreef op dinsdag 9 april 2013, 14:05:
>
> Ja veeartsen en dierenartsen zijn ook maar mensen, die kunnen fouten maken
> of last krijgen van tunnelvisie. Ik leg me er niet bij neer als ze zeggen
> dat er niks aan te doen is. Als ik dat wel had gedaan was mijn 13 jarige
> hond er al niet meer geweest wegens zware dementie. Volgens da niets aan
> te doen, beest is oud, aflopende zaak. Ik geloofde dat niet, lange
> zoektocht op internet, vind speciaal voer, wat ik nu via mijn da bestel
> (hij had er nog nooit van gehoord!), binnen 2 weken hond opgeknapt, lijkt
> wel jaren jonger, geestelijk bijna normaal geworden. Da verbaasd!! Hij
> wist niet dat dit kon.

Interessant. Ik neem aan dat die hond barf of kvv kreeg (aangezien je in de business zit)? en welk speciaal voer deed 'm de truc dan? Mag ook per mail hoor.
Volg datum > Datum: dinsdag 9 april 2013, 15:539-4-13 15:53 Nr:255404
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:255396
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hoefbevangen en oud Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

ik vind dat eigenlijk ook wel interessant om te horen... vooral mbt het bestanddeel.
Volg datum > Datum: dinsdag 9 april 2013, 16:269-4-13 16:26 Nr:255406
Volg auteur > Van: Moniek Opwaarderen Re:255404
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ernstig hoefbevangen en oud Structuur
Moniek
Homepage
Nederland

Jarig op 22-1

1993 berichten
sinds 30-9-2004

Bedankt voor de vele meelevende reacties.

Het paard is nu waarschijnlijk dood, ik hoor er niets meer van, waarschijnlijk omdat ik op het laatst, toen ik dacht dat niets anders nog zou helpen, nogal fel geweest ben.

Na de fokker was ik de eerste eigenaar.Bij mij is er een korte episode van lichte bevangenheid geweest. Door omstandigheden is ze na een jaar of 5 bij de 2de eigenaar belandt. Ook daar een periode van hoefbevangenheid, maar met een goede behandeling, bekapping en voeding jarenlang geen problemen meer.
Omdat ook bij deze eigenaar de prive-omstandigheden drastisch veranderden ging ze naar een derde eigenaar. Dit ging met duidelijke adviezen over hoe dit dier bekapt, gevoerd en gehouden moest worden en met de duidelijke mededeling dat ze ten alle tijde mij konden raadplegen, zoals de 2de eigenaar ook gedaan had.

Midden vorige week hoorde ik dus van iemand anders tussen neus en lippen door dat het paard op ijzers met zooltjes stond en erg ziek was. Nog een dag later bleek via dezelfde persoon het einde nabij en heb ik dit topic geopend.
Ook bleek, toen de 3de eigenaar eindelijk mij op de hoogte bracht, dat er al vanaf september problemen waren. Hoewel ik regelmatig contact had met een buurtgenoot van deze mensen en ook regelmatig vroeg hoe het met het paard ging, werd er gezegd dat het goed ging.
Dit is dus willens en wetens voor mij verborgen gehouden. En dat terwijl ik wel degelijk had kunnen helpen als ik er eerder bij geweest was, daar ben ik zeker van.

En ook nu was er nog een kleine kans.
Het schrijnende van dit moment is dat de mensen zich niet op de hoogte hebben willen stellen van mogelijkheden, terwijl ze zowel van mij als van de tweede eigenaar te horen hebben gekregen dat die er zijn. Nee, want ze hadden alle vertrouwen in hun dierenarts. En niet in mensen die dit paard jarenlang gezond gehouden hebben. Ze waren niet bereid om zelf kennis te vergaren.
Ze hadden wel goede bedoelingen en hebben er best nog wat geld aan gespendeerd (ijzers met zooltjes zijn ook niet goedkoop en foto's ook niet?

Maar alleen goede bedoelingen helpen een paard niet, wel openheid en de bereidheid om te leren. Spijtig genoeg was dit niet voorhanden.

Arm paard!

Ik dank jullie hartelijk voor jullie reacties.

Moniek
Je leest nu onderwerp "ernstig hoefbevangen en oud"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
73 berichten
Pagina 4½ van 5
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact