InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
16 berichten
Pagina 1½ van 2
Je leest nu onderwerp "natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af"
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 15:2110-5-05 15:21 Nr:25782
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:25779
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Hoi Alice,

Het komt vreemd op me over dat er stukken van de hoefwand af gaan terwijl die wand niet te lang is... De meest voor de hand liggende reden is toch een uitstekende hoefwand tov zool en geen goede mustangroll. Zou je foto's kunnen plaatsen van het zijaanzicht en een foto waarop je goed kan zien hoe ver de hoefwand nu uitsteekt van onder? Als het niet lukt om ze hier te plaatsen kun je me ook mailen.

Het is níet normaal dat de hoeven eruit gaan zien zoals je beschrijft. Onze paarden staan ook op zachte grond en we rijden de hele winter door omstandigheden héél weinig maar als we rijden, doen we dat gewoon over de weg en dat gaat perfect. Ze zijn daar trouwens ook niet gevoelig op, ze zoeken de berm niet op tenzij we ineens heel veel over het harde rijden, dat moet dan weer opgebouwd worden maar we kunnen rustig kilometers over asfalt rijden zonder enig probleem na maandenlang alleen maar weidegang. We galoperen dan ook regelmatig, niet slechts stap.

Hoefschoenen is onzin, dat zou ik alleen maar doen als je paard echt gevoelig is en echt niet wil lopen. Zoals je de hoeven beschrijft is het echt niet nodig om ze te gebruiken. Ik ben benieuwd naar de foto's, en kan dan ook meer zeggen over het wel/niet kort genoeg bekappen.

Ilona
--
Let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 17:5910-5-05 17:59 Nr:25786
Volg auteur > Van: alice de beer Opwaarderen Re:25782
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
alice de beer
Driebergen-Rijsenburg
Nederland

Jarig op 4-5

39 berichten
sinds 8-4-2005
Ilona Kooistra schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 15:21:

> Hoi Alice,
>
> Het komt vreemd op me over dat er stukken van de hoefwand af

>
> Ilona
> --
> Let's keep on moving naturally!

Hoi Ilona, ik zal proberen foto's te maken.
Nog even over die mustangroll: moet die ronding aan alle kanten? Mijn bekapster zegt dat er alleen een ronding moet zijn op het afrolpunt, dat is dus eigenlijk alleen bij de toon, maar daarnaast, nog voor de kwartieren moet volgens haar de hoefwand vlak zijn, geen ronding daar dus en op de hielen al helemaal niet maar dat laatste snap ik wel, ze moet niet naar achteren vallen...
Die stukjes naast de toon zeg maar zijn nu net de stukjes die eraf gebrokkeld zijn. En achter ook een beetje in de kwartieren. Misschien is de mustangroll niet rond genoeg?
groetjes Alice
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 19:1910-5-05 19:19 Nr:25789
Volg auteur > Van: Opwaarderen Re:25786
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Hoi Alice,

voor de goede orde: de mustangrol zit wel degelijk RONDOM! Dus ook de kwartieren moeten worden gerond! Als je de hielen afrondt en je paard zou dan "achterovervallen" is onzin. Ze staat stevig op vier hoeven en van achterovervallen is echt geen sprake. In wild terrein zal bij een natuurlijk levend paard de hele omtrek van de hoefwand vanzelf afronden. Jij zegt dat de "chipjes" juist bij de kwartieren zitten? Hier ligt dus ook je antwoord. Afronden die kwartieren, net als de toon!
Dat zou moeten helpen.
Groetjes,

Jan

alice de beer schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 17:59:
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 20:5810-5-05 20:58 Nr:25797
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:25789
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Inderdaad zit de mustangroll helemaal rondom! Precies om de reden die Jan zegt, het is in de natuur ook zo door de oneffen ondergrond. Een afgeronde hoefwand is véél sterker dan een platte. Bij de toon kun je meestal wel een grotere afronding maken omdat de hoefwand daar vaak dikker is tov de kwartieren, en hoe dikker de wand is hoe groter je de ronding kunt maken (weet je nog die ene voorbeeldfoto met de vraag "op welke foto is de mustangroll goed gemaakt"?)

Ilona
--
Let's keep on moving naturally!
Volg datum > Datum: dinsdag 10 mei 2005, 21:0110-5-05 21:01 Nr:25798
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:25789
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Zuijdevelt schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 19:19:

> Hoi Alice,
>
> voor de goede orde: de mustangrol zit wel degelijk RONDOM! Dus

> Jan
>
> alice de beer schreef op dinsdag, 10 mei 2005, 17:59:
>

Er is natuurlijk wel een verschil tussen afronden en afronden.
Het afronden waarover wij het hebben is gewoon juist net afronden om te voorkomen dat er scherpe randen ontstaan zodat er stukken af breken of scheuren optreden.
Indien je zo afrond dat het paard achterover kan gaan vallen dan uhhhh....heb je wel erg veel afgerond.
Waar je mee in de war bent is denk ik met het verschil tussen afronden van de toon en het afwikkelpunt naar achter verleggen van diezelfde toon, iets wat je overigens nmm. alleen moet doen als er echt noodzaak toe is, bijv. een veel te lange toon.
Kijk nog eens even goed op deze site naar de plaatjes, dan zul je zien dat ook de zijkanten en bij de kwartieren ook afgerond wordt ,hoewel die de grond eigenlijk niet eens echt raken als je de zool aanhoud.
Daar zie je vanaf de zijkant gezien als de hoef op de grond staat dat de wand bij de kwartieren iets hoger liggen dan de rest van die zijkant .
Gr, Nick
Volg datum > Datum: maandag 16 mei 2005, 10:2316-5-05 10:23 Nr:26158
Volg auteur > Van: Cremello Opwaarderen Re:25779
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Cremello
Almere
Nederland

Jarig op 5-3

10 berichten
sinds 15-5-2005
Hoi Alice,

Ik wil mijn pony ook natuurlijk laten bekappen. Door wie heb jij dat laten doen?

Ik hoor wel van alle kanten dat je het heel veel tijd moet geven om te laten herstellen, dus heb geduld. Ik hoor alleen maar goeds om me heen, dus moet het wel positief uitpakken!
Volg datum > Datum: maandag 16 mei 2005, 12:0216-5-05 12:02 Nr:26160
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:26158
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Cremello schreef op maandag, 16 mei 2005, 10:23:

> Hoi Alice,
>
> Ik wil mijn pony ook natuurlijk laten bekappen. Door wie heb jij
> dat laten doen?
>
> Ik hoor wel van alle kanten dat je het heel veel tijd moet geven
> om te laten herstellen, dus heb geduld. Ik hoor alleen maar
> goeds om me heen, dus moet het wel positief uitpakken!

Mijn Paard van 13 jaar heeft jaren op ijzers gelopen. Goed te zien aan de smalle hoeven. Toen ik hem kocht in december vorig jaar heb ik als eerste de ijzers eraf gehaald en natuurlijk bekapt. Hij heeft geen dag moeilijk gelopen en we draven nogal eens over een asfalt weg met kleine steentjes. Dus het is lang geen ijzeren wet dat je paard moeilijk zou gaan lopen. Ik denk dat er ook wel wat mee te maken heeft hoe de toestand van de hoef was voor het bekappen.
Dus vakkundig laten doen de eerste keer en dan de cursus volgen .
Gewoon elke dag een poosje over harde ondergrond lopen, langzaam maar zeker wat langer en het komt allemaal vanzelf goed
Piet
Volg datum > Datum: dinsdag 17 mei 2005, 17:4117-5-05 17:41 Nr:26213
Volg auteur > Van: alice de beer Opwaarderen Re:26158
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
alice de beer
Driebergen-Rijsenburg
Nederland

Jarig op 4-5

39 berichten
sinds 8-4-2005
Cremello schreef op maandag, 16 mei 2005, 10:23:

> Hoi Alice,
>
> Ik wil mijn pony ook natuurlijk laten bekappen. Door wie heb jij
> dat laten doen?
>
> Ik hoor wel van alle kanten dat je het heel veel tijd moet geven
> om te laten herstellen, dus heb geduld. Ik hoor alleen maar
> goeds om me heen, dus moet het wel positief uitpakken!

Hoi Cremello,

Ik heb mijn paard de eerste keer laten bekappen door Wout Overbeeke uit Soest. Dat deed hij denk ik wel prima, behalve dat ik de man zelf niet zo aardig vond maar bovendien en dat is belangrijker, hij vond dat mijn pony aan de hoefschoenen moest. Dat laatste vond ik vreemd, aangezien ik vond dat ze prima liep op het verharde en de hoeven er ook nog prima uitzagen mijns insziens. Aangezien hij de hoefschoenen zelf verkocht (en de duurste: die van Marquis) vond ik het helemaal verdacht. Ik ben op zoek gegaan naar een 'second opinion' in de vorm van een andere bekapper. Via mijn instructrice kwam ik via Joke Nibbelink (die staat op deze site bij Natural Balance) bij Janneke Reitsema terecht. Hoewel ze dus vanuit de Natural Balance hoek komt (ze hebben wel ijzers, maar speciale) bekappen ze wel natuurlijk en komen de uitgangspunten overeen met die ik geleerd heb in het boek en DVD. Zij zal mij dan ook nooit ijzers aanraden en in tegenstelling met Wout was zij van mening dat mijn pony erg goede hoeven had die zeker geen hoefschoenen of ijzers nodig hebben. Zij heeft mijn pony dus een paar keer bekapt. Daarna heb ik de cursus gevolgd. Vervolgens heb ik met haar een plan opgesteld hoe het voortaan in de toekomst gaat. Ikzelf vind het namelijk nogal 'risky' om zomaar na een cursus van één dag voortaan alles zelf te doen en nooit meer een bekapper te raadplegen. Mijn uiteindelijke doel is dat zij slechts één keer per jaar langskomt om te controleren of alles nog steeds 'klopt'. Tot die tijd bekappen we gewoon 'samen' dat wil zeggen dat ik bekap en dat zij komt om te beoordelen of ik het goed heb gedaan. De eerste keer stond ze ernaast terwijl ik bekapte, maar dat vond ik niet zo fijn, het leek een beetje een examen. Nu doen we het zo: ik bekap 's ochtends, op mijn dooie gemakje, met veel pauzes (ik weet niet hoe jullie dat ervaren, maar ik vind het erg zwaar!) en zij komt 's middags kijken hoe ik het gedaan heb. Ik hoop dat ik na een paar bekappingen genoeg zelfvertrouwen heb om het echt alleen te doen. Een vader van een meisje op stal heeft een hoefstandaard in elkaar gezet en dat is erg handig!!!

Het nadeel van Janneke zou kunnen zijn dat ze (van Natural Balance) dus toch ook voor ijzers zijn en dat druist in tegen het echte natuurlijke bekappen van Frans en Ilona. Het voordeel vind ik wel dat zij de enigen zijn die een opleiding hebben gevolgd (in Amerika). Ook dez eopleiding is gebaseerd op onderzoeken van in de eerste plaats die G. Ovenick maar ook Pete ramey en Jackson. Een opleiding op zich zegt natuurlijk niet zo veel maar je kunt wel merken dat ze heél veel paarden heeft gezien en bekapt en ook allerlei problemen heeft gezien. Dat geeft me ergens vertrouwen dat, mocht er iets zijn/gebeuren met de hoeven van mijn pony, dat zij het op tijd zal kunnen signaleren. Ik moet bijvoorbeeld ook altijd even lopen met mijn pony en zij ziet heel snel of ze goed landt op de hiel, ikzelf vind nu nog best moeilijk om te zien (moet je ook ervaring in krijgen).

Ik vind het wel jammer dat er in Nederland nog geen officiele 'natuurlijke bekappers' gecertificeerd zijn, dat betekent dus dat iedereen die de cursus van F en I heeft gevolgd zich zo mag noemen en zich zo mag presenteren op een website. Ik denk dit 'wildgroei' helaas een beetje in de hand werkt. Ik zelf heb binnen de natuurlijke bekappingsmethodes nu al verschillende meningen over de hoeven van mijn pony moeten aanhoren en ik vond het best lastig om te beslissen wat ik uiteindelijk het beste voor mijn pony vond.. Natuurlijk geldt dit ook voor traditionele smeden en dierenartsen maarja, ik voel me nu eenmaal niet superdeskundig...
groetjes, Alice

ps, chips en stukjes uit de hoeven (zie vorig stukje) bleken uiteindelijk heel erg mee te vallen. Na een beetje vijlen zag je er de volgende dag zelfs bijna niets meer van. Overleg met bekapster leverede inderdaad op dat het gewoon alweer een stukje boven de zool was uitgegroeid.
ps 2 Overigens: mijn bekapster is wel degeljk van mening dat je de hielen neit rond mag afvijlen naar achteren, niet omdat ze dan achterover zou vallen maar omdat je draagvlak daar dan te klein zou worden. ... (weer zo'n nuanceverschil binnen de natuurljke bekappingsbeweging)
Volg datum > Datum: woensdag 18 mei 2005, 22:0118-5-05 22:01 Nr:26313
Volg auteur > Van: Cremello Opwaarderen Re:26160
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Cremello
Almere
Nederland

Jarig op 5-3

10 berichten
sinds 15-5-2005
Piet schreef op maandag, 16 mei 2005, 12:02:

> Cremello schreef op maandag, 16 mei 2005, 10:23:
>
>> Hoi Alice,

> Gewoon elke dag een poosje over harde ondergrond lopen,
> langzaam maar zeker wat langer en het komt allemaal
> vanzelf goed
> Piet

Ja, zo wilde ik het ook doen. Eerste keren een natuurlijk bekapper laten doen, dan de cursus, en zelf aan de slag. Ik zeg dit nu wel heel stoer, want het lijkt me doodeng, maar wat ik allemaal lees is het goed te doen. Ik mocht het boek al van iemand lenen.
Heeft iemand enig idee van een goede natuurlijk bekapper in omgeving Almere - Zeewolde? Ik behoef geen ijzers, alleen bekappen uiteraard.
Volg datum > Datum: woensdag 18 mei 2005, 22:2218-5-05 22:22 Nr:26315
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:26313
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Cremello schreef op woensdag, 18 mei 2005, 22:01:

> Piet schreef op maandag, 16 mei 2005, 12:02:
>
>> Cremello schreef op maandag, 16 mei 2005, 10:23:

> iemand lenen.
> Heeft iemand enig idee van een goede natuurlijk bekapper in
> omgeving Almere - Zeewolde? Ik behoef geen ijzers, alleen
> bekappen uiteraard.

Op deze site vind je een lijst met natuurlijke bekappers.
Misschien niet meteen in de buurt maar sommige willen graag een eindje reizen hoor om een paard (en mens) te helpen...
Gr, Nick
Volg datum > Datum: maandag 23 mei 2005, 13:4223-5-05 13:42 Nr:26468
Volg auteur > Van: Cremello Opwaarderen Re:26213
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur
Cremello
Almere
Nederland

Jarig op 5-3

10 berichten
sinds 15-5-2005
alice de beer schreef op dinsdag, 17 mei 2005, 17:41:

> Cremello schreef op maandag, 16 mei 2005, 10:23:
>
>> Hoi Alice,

> groetjes, Alice
>
> ps, chips en stukjes uit de hoeven (zie vorig stukje) bleken uiteindelijk heel erg mee te vallen. Na een beetje vijlen zag je er de volgende dag zelfs bijna niets meer van. Overleg met bekapster leverede inderdaad op dat het gewoon alweer een stukje boven de zool was uitgegroeid.
> ps 2 Overigens: mijn bekapster is wel degeljk van mening dat je de hielen neit rond mag afvijlen naar achteren, niet omdat ze dan achterover zou vallen maar omdat je draagvlak daar dan te klein zou worden. ... (weer zo'n nuanceverschil binnen de natuurljke bekappingsbeweging)

Hoi Alice,

Ik bedoel precies wat jij hierboven schrijft! Thx voor je verhaal!
Ik ben bij een demonstratie van Janneke Reitsma geweest, en zij leek me heel geschikt.
Maar ja, zij stond (nog) niet op de lijst van aanbevolen natuurlijk bekappers op deze site, dus ik dacht ook: tja, ik kan wel iemand uitkiezen maar is die gene ook goed? Wie is er 'goed'??? Dat is zo moeilijk als je er zelf geen verstand van hebt. (Heb wel inmiddels het boek gelezen, dus er is een wereld voor me open gegaan.)
Ik ben heel blij dat je een positieve ervaring met haar hebt, dat wilde ik juist horen.

Dan nog vragen aan alle lezers:

Wellicht zijn er nog meer mensen die Janneke Reitsma kennen?
en:
Mijn pony van 8 heeft een blessure aan de aanhechting van de diepe buiger, aan allebei de voorbenen. Ik rijd al sinds vorig jaar niet meer. Hij staat vanaf december in zijn eentje in een loopstal van 5x10meter met weinig stro. Ik wil hem nu nog niet in de kudde, omdat hij heel speels is en altijd loopt te klooien en ben ik dus bang voor (weer) overbelasting. In de toekomst gaat hij natuurlijk wel dag en nacht buiten.
dus:
Wie heeft er ervaring met dergelijke blessures?
en:
Wie weet er (voor in de toekomst) een natuurlijke huisvesting (dus land/ paddock met schuilstal/ uitloop in zomer én winter!) in omgeving Almere?
Volg datum > Datum: maandag 23 mei 2005, 13:5823-5-05 13:58 Nr:26469
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:26213
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
alice de beer schreef op dinsdag, 17 mei 2005, 17:41:

> Cremello schreef op maandag, 16 mei 2005, 10:23:
>
>> Hoi Alice,

> groetjes, Alice
>
> ps, chips en stukjes uit de hoeven (zie vorig stukje) bleken uiteindelijk heel erg mee te vallen. Na een beetje vijlen zag je er de volgende dag zelfs bijna niets meer van. Overleg met bekapster leverede inderdaad op dat het gewoon alweer een stukje boven de zool was uitgegroeid.
> ps 2 Overigens: mijn bekapster is wel degeljk van mening dat je de hielen neit rond mag afvijlen naar achteren, niet omdat ze dan achterover zou vallen maar omdat je draagvlak daar dan te klein zou worden. ... (weer zo'n nuanceverschil binnen de natuurljke bekappingsbeweging)

Dit heb ik niet eerder gelezen , daarom reageer ik nu nog even: Hoe bedoel je de hielen rond afvijlen? De hiel moet kort maar wel recht zijn en de steunsels gelijk met de holle zool.
Dus hoe je dat nu precies bedoelt , ik begrijp het niet.
Piet
Volg datum > Datum: maandag 23 mei 2005, 14:0623-5-05 14:06 Nr:26470
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:26468
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Cremello schreef op maandag, 23 mei 2005, 13:42:

> alice de beer schreef op dinsdag, 17 mei 2005, 17:41:
>
>> Cremello schreef op maandag, 16 mei 2005, 10:23:

> en:
> Wie weet er (voor in de toekomst) een natuurlijke huisvesting
> (dus land/ paddock met schuilstal/ uitloop in zomer én winter!)
> in omgeving Almere?

Dus de pony staat al een half jaar alleen in een stalletje ?
En die blessure, heeft je paard altijd op ijzers gestaan? Wat deed je ermee?
Ik kan maar een paar dingen bedenken, geef je paard voorzichtige beweging, Ga met hem wandelen, geef hem de ruimte, laat hem goed (natuurlijk) bekappen. Welke blessure aan de aanhechting van de pezen heeft hij precies? Is dat gescheurd, gebroken?
Piet
Volg datum > Datum: maandag 23 mei 2005, 22:1923-5-05 22:19 Nr:26477
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:26468
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Cremello schreef op maandag, 23 mei 2005, 13:42:

> Mijn pony van 8 heeft een blessure aan de aanhechting van de
> diepe buiger, aan allebei de voorbenen. Ik rijd al sinds vorig
> jaar niet meer. Hij staat vanaf december in zijn eentje in een
> loopstal van 5x10meter met weinig stro. Ik wil hem nu nog niet
> in de kudde, omdat hij heel speels is en altijd loopt te klooien
> en ben ik dus bang voor (weer) overbelasting. In de toekomst
> gaat hij natuurlijk wel dag en nacht buiten.
> dus:
> Wie heeft er ervaring met dergelijke blessures?

Pezen genezen rontgenologisch heel mooi als het paard stalrust heeft. Er is echter een probleem: op het moment dat de DA zegt dat het op de rontgenfoto netjes is hersteld, zet je je paard buiten en.... in heel veel gevallen is het heel snel wéér mis, weer peesschade.

Hoe kan dat?

Pezen hebben een bepaalde elasticiteit, en als je een pees laat rusten geneest hij wel, maar het nieuwe materiaal is van een andere elasticiteit dan het oude. Het gevolg is dat het er netjes uitziet op de foto, maar omdat er sprake is van verschillende soorten elasticiteit, knapt de pees heel snel weer. Het laten genezen van een pees is sowieso vrij moeilijk, maar het beste gaat het als die pees steeds een beetje in beweging blijft, de elasticiteit van het nieuwe materiaal blijft dan zoveel mogelijk gelijk aan het oude.

Rennen, springen, gek doen is níet goed. Dus je kan het beste je paard ergens alleen in een stuk(je) wei zetten waarbij je hem zoveel mogelijk stimuleert om rustig heen en weer te stappen (voer/water op allemaal verschillende plekken enzo). Ook rustig met hem stappen over de weg is heel goed, laat hem zelf bepalen of hij wil, als hij niet wil dwing je hem niet. Houd het op stappen en ga niet draven.

Er zijn mensen in Utrecht afgestudeerd die met hun afstudeerproject hebben bewezen dat stalrust bij peesschade niet goed is, en dat druist gigantisch in tegen het reguliere advies...

Ilona
--
Let's keep on moving naturally!
Je leest nu onderwerp "natuurlijk bekapt en stukjes van de hoeven af"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
16 berichten
Pagina 1½ van 2
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact