InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5061 berichten
Pagina 67½ van 338
Je leest nu alle berichten van "Frans Veldman"
Volg datum > Datum: woensdag 11 mei 2005, 14:1811-5-05 14:18 Nr:25894
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:25872
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Gaat het weer beter met camee? Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Nel Gommans schreef op woensdag, 11 mei 2005, 11:18:

> Gaat het al weer wat beter met het veulentje?

Het gaat steeds beter. Moeders bleef tot voor kort nog niet stilstaan tijdens het zogen dus het enige wat we moesten doen is er even voor te gaan staan. Vasthouden of iets lekkers geven was ook al niet meer nodig.
Interessant is dat onze aanwezigheid nu hét signaal is geworden voor Harisha om stil te blijven staan, en voor Camee om eronder te duiken en te gaan drinken.
Heb nog even overwogen om scherm + beamer met afbeelding van mezelf in de wei te zetten zodat ik niet steeds mijn bed uithoef, maar vandaag zag ik dat Camee inmiddels ook steeds slimmer wordt. Hij blijft weg bij de achterbenen, probeert Harisha tot stoppen te krijgen door er dwars voor te gaan staan en dan snel eronder te duiden, zodra Harisha gaat mesten maakt hij onmiddellijk van de gelegenheid gebruik om te gaan drinken. Straks voor het eerst gezien dat Camee zonder onze bemoeienis voor elkaar heeft gekregen om te drinken! yes!

Koud heeft hij het vannacht ook niet meer gehad. We waren er elk uur bij dus konden het goed controleren, het regende bovendien ook niet. We zijn dus positief gestemd.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: donderdag 12 mei 2005, 9:2412-5-05 09:24 Nr:25922
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Webcam opstelling veranderd Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Het gaat goed met Harisha en Camee!

Harisha loopt meestal niet meer weg als Camee wil drinken dus het gaat allemaal weer vanzelf.

Om het wat beter in de gaten te kunnen houden hebben we de observatiecamera verplaatst, en om jullie ook te laten meegenieten hebben we hem weer aan de computer verbonden. Het leuke van deze positie is dat ze zo dichtbij kunnen komen dat ze aan de camera kunnen snuffelen, dus wie weet kunnen jullie straks het neusje van Camee bewonderen.

Op de webcampagina hebben we trouwens ook een webcam-archief toegevoegd met daarin leuke snapshots uit het verleden.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: donderdag 12 mei 2005, 9:3112-5-05 09:31 Nr:25923
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:25921
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met copd Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Spirithorses schreef op donderdag, 12 mei 2005, 9:20:

> ps Piet : Nog steeds geen veulen.... vandaag 6 weken overtijd !
>
> Maar er is wel iets gaande nu, we zien dat het eropaan gaat (en

> alle vertrouwen in heeft en regelmatig controleert of het goed
> gaat. En we zien niet aan Holly dat ze er genoeg van heeft, ze
> is monterder dan ooit. Het veulen beweegt goed dus.... Zal wel
> weer onze menselijke tijdsdrang zijn he.

Zelf heb ik natuurlijk ivm Camee ook wat onderzoek gedaan naar de draagtijd van paarden en de ontdekking gedaan dat die 11 maanden een fabeltje is. De draagtijd is variabel en ligt gemiddeld tussen de 11 en 12 maanden. Bij "buitenpaarden" is de draagtijd langer dan bij stalpaarden (nou snap je waarom men het altijd over 11 maanden heeft) en hoe eerder in het seizoen, hoe langer de draagtijd (zo wordt een wat late dekking toch wat naar voren geschoven). Onervaren merries dragen ook weer wat langer. Voedselaanbod heeft ook invloed (hoe "rijker" hoe eerder).
Van fokkers op i'net heb ik gehoord dat ongeveer 10% van de paarden langer dan 1 jaar draagt.

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: donderdag 12 mei 2005, 14:3712-5-05 14:37 Nr:25954
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:25951
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos? sprookje? Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
trea hoex schreef op donderdag, 12 mei 2005, 14:04:

> Nou luitjes, ik MOET even mijn verhaal kwijt.

Goed verhaal! Gefeliciteerd! Enne: je mag dit verhaal wel onder op de pagina over bitloos bij de reacties zetten. Hoe meer positieve verhalen daar komen te staan, hoe meer mensen geneigd zullen zijn om bitloos een kans te geven.
(Ik kan dit bericht ook wel knippen en plakken als je wilt).

Alvast bedankt,

Groeten,
Frans
Volg datum > Datum: donderdag 12 mei 2005, 16:2912-5-05 16:29 Nr:25966
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:25963
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Trainen is forceren Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Collane schreef op donderdag, 12 mei 2005, 15:51:

> Frans, ik merk dat je niet reageert, dat hier gesteld wordt dat
> beenproblemen ook kunnen voortkomen uit rugproblemen.

Tuurlijk kan dat. Ik ben het alleen niet eens met die enorme belangstelling voor dat ruggebeuren en de daarbij behorende gymnastische consequenties, maar heb geen zin om die discussie weer helemaal te herhalen.
Voor wie niet terug wil zoeken:
1) Harisha heeft net een veulen gekregen. Gewicht, samen met vruchtwater, placenta, vliezen en dat soort dingen, ik schat zo'n 60 kilo, en dan tellen we nog niet de gewichtsvermeerdering van harisha zelf erbij (meer vocht vasthouden etc). Geen uurtje per dag, nee, 24 uur per dag. Aan diezelfde rug. Weliswaar niet erop maar eronder, maar het blijven dezelfde kilo's die door diezelfde rug gedragen moeten worden.
2) Een beetje paard weegt zo'n 500 kilo. Stel dat ik, we overdrijven het een beetje, 100 kilo weeg met zadel en al. Dan weeg ik 20% van het paard. Vergelijkbaar met wanneer ik een rugzak zou dragen van zo'n 15 kilo. Een uurtje per dag. Een middelbare scholier zeult met meer rond, en doet dat langer. Moeten we die ook gaan symnasticeren om de rug beter te gebruiken?
3) Ik geloof wel in rugproblemen, maar niet als gevolg van te weinig gymnastiek-oefeningen, maar wel door verkeerde zadels, te weinig beweging (een nooit bewegende kantoorklerk krijgt al spierpijn van een boodschappentas), en paarden die gewoon de ruiter niet voldoende accepteren en de rug wegdrukken, en paarden die verkeerd gaan lopen doordat er een mens op zit die voortdurend denkt het beter te weten dan het paard en met allerlei hulpen het paard in een bepaalde houding dwingt te lopen. En, last but not least, door verkeerde beenstanden (hoge hielen) e.d. (zoals iedereen hoort te weten dat je van verkeerd schoeisel pijn in je rug kan krijgen).

> De
> conclusie die ik trek uit het bovestaande, is dat beenproblemen
> niet alleen te voorkomen zijn door natuurlijk bekappen (dat was
> mij al duidelijk, vandaar dat ik bezig ben met werken aan de
> hand, voordat ik er weer opstap), maar dat er dus zeker nog een
> oorzaak is voor beenproblemen is, namelijk voortkomend uit
> rugproblemen/scheef paard en daar ruitergewicht boven op.

Ik denk dat het vaker andersom is: verkeerde beenstand en daardoor rugproblemen.

Gymnasticeren ok, maar dan als therapeutisch middel bij bewezen verkeerd ruggebruik (na alle andere oorzaken zijn opgelost). Of natuurlijk omdat je het fijn vindt om oefeningen te doen.

Vooralsnog zie ik geen aanleiding om te veronderstellen dat de manier waarop wij (Ilona en ik) onze paarden rijden niet goed zou zijn voor de rug.

Groeten,
Frans
Je leest nu alle berichten van "Frans Veldman"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5061 berichten
Pagina 67½ van 338
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact