InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
965 berichten
Pagina 30½ van 65
Je leest nu alle berichten van "HannahFroukje"
Volg datum > Datum: vrijdag 27 mei 2005, 7:5027-5-05 07:50 Nr:26668
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26667
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: vruchtbaar Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
HannahFroukje schreef op vrijdag, 27 mei 2005, 7:43:

> Malenka schreef op donderdag, 26 mei 2005, 21:56:
>
>> Peet schreef op woensdag, 25 mei 2005, 22:42:

> een drachtige merrie van net een jaar te hebben!
>
> Ik hoop dat je hier iets aan hebt. Dat ze pas kunnen dekken met
> 2 of 2,5 is dus echt niet waar hoor.

***************
PS dit bevestigde het veulenopvokbedrijf allemaal. Ook daar ging het hengstje bij de groep weg als hij dekgedrag begon te vertonen en echt ging springen.

Hun jongste drachtige merrie (ook een ongelukje van te lang bij elkaar laten staan) was anderhalf.
Volg datum > Datum: zaterdag 28 mei 2005, 10:3128-5-05 10:31 Nr:26732
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26677
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gezond leven Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Morrie schreef op vrijdag, 27 mei 2005, 9:15:

> wat ik me al een par dagen afvraag, helemaal na de
> frituurvet-discuusie :), is het volgende:
>

> het "natuurlijke" door naar jullie eigen levensstijl, of blijft
> het bij jullie paard(en)?
>
>

***********************
Uuuuuhhhhhhh, tsja, je zal't misschien niet van mij (fervent voorstander van homeopathie, kruidengeneeskunde e.d.) verwachten, maar nee, ik leef dus bepaald niet op de natuurlijke manier.

Tis wel zo dat als er eens iets mis is, ik het graag eerst op een zachte, zo mogelijk natuurlijke manier probeer op te lossen. Maar dat is meer ontsproten aan een soort oneindige interesse dan aan de drang om mezelf gezond te houden. Ik drink (veel) teveel, eet bij tijden vreselijk eenzijdig en ongezond (categorie boterham met ei en sla, gezonder dan dat is het meestal niet), nou ja, ik rook gelukkig heel matig en val - gelukkig voor mijn paard - nog net in de lichtgewicht categorie.

Mijn meest fanatieke bijdrage aan het milieu bestaat er uit dat ik zo min mogelijk auto rijd, glas naar de glasbak breng (ook alleen maar omdat ie op de hoek staat hoor) en batterijen naar het inzamelpunt.

Tsja ... kan er niet meer van maken.

Mijn paard is voor mij een heel ANDER verhaal. Hij kan niet kiezen, dus hij is van mij afhankelijk. Dat houdt voor mij in dat ik moet proberen om zo goed mogelijk voor hem te zorgen. Geldt ook voor mijn hondje. Dus die krijgen geen ongezonde spullen, geen suiker, naturel voer .... en ik houd met argusogen hun gezondheid in de gaten.

Ik kan wel kiezen, dus ik vr(eet) dat ongezonde spul allemaal wel ;-). Inclusief het frietvet waar menigeen dan weer milieuvriendelijk op rondsnort.

Och zo draag ik ook nog wat bij he, met mijn bakje patat.
Volg datum > Datum: zaterdag 28 mei 2005, 21:0228-5-05 21:02 Nr:26757
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26756
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: welke teugels aan touwhalster Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Mariss schreef op zaterdag, 28 mei 2005, 20:00:

> Hoi,
>
> Welk soort teugels hebben jullie aan een touwhalster zitten ? ik
> vind namelijk de witte touwteugels niet mooi om te zien en ook
> niet fijn rijden. En ik zag dat Ilona met zwarte teugesl rijd
> aan een touwhalster, veel mooier !!
> Wie heeft er ervaring mee ?
>
> Groetjes,
>
> Mariss
****************

Ik heb gewoon 2 savvystrings eraan geknoopt. 1 rode en 1 witte ;-) hihi.
Die zijn net lang genoeg en lekker licht.

Ik vind die gewone teugels veeeeel te zwaar en absoluut niet lekker rijden.

Bij de botenzaak kun je vaak ook fijner katoenen touw kopen dat heel geschikt is (en goed betaalbaar).
Volg datum > Datum: zondag 29 mei 2005, 19:4429-5-05 19:44 Nr:26786
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26780
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: welke teugels aan touwhalster Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Mariss schreef op zondag, 29 mei 2005, 19:00:
.> ik vroeg dit omdat , volgens Parelli, de teugels verzwaard (?)
> horen te zijn. Zodat het verschil tussen release en druk groter
> en dus duidelijker wordt voor je paard.
> Tenminste zo heb ik het begrepen. Dacht dat daarom aan de
> leadrope b.v. ook een zware bullsnap zit. Als het touw beweegt (
> fase 2 t/m4 ) en je paard reageert, komt door de zware bullsnap
> het touw gelijk stil te hangen.
> Maar julllie hebben dus voor de hackamore geen extra gewicht aan
> de teugels zitten ??
**********************

Het hangt ook een beetje van je paard af misschien, wat dat gewicht betreft. Die loodzware knooop van de hackamore heb ik er akuut en wel meteen afgehaald, ik vond het ten eerste gevaarlijk. Mijn paard loopt erg graag met z'n neus over de grond te bungelen en dat ding is zo zwaar dat hij dan veel makkelijker op het touw kan stappen, ik vind dat doodeng, dus weg met dat ding. Ten tweede heeft mijn paard overduidelijk een hekel aan dat gebungel. Aangezien ik een zo gevoelig mogelijk paard wil, nogmaals, eraf met dat ding.

Als je paard op lichtere dingen ook goed reageert, zie ik geen reden om er van die zware onhandige touwen aan te hangen. Ik vind het alleen maar hinderlijk en lastig voor je paard. Dat het touw sneller stilhangt, ... mmm, zou kunnen maar heb ik nog nooit iets van gemerkt.

Ze zeggen dus wel dat dat gebungel stimuleert dat hij makkelijker aan de teugel loopt. Maar ja, dat doet mijn paard ook als hij in een stortbui terecht komt, en dat HAAT hij, dan gaat hij met z'n neus tussen z'n knieen lopen (zie je helemaal geen hoofd meer). Dus of dat gebungel van die knoop nou daarmee een voordeel is?

Affijn dit waren mijn overwegingen.

Met ons veel stoerdere Belgje maak ik gebruik van een gewoon stalhalster met een touw, met een gewone knip. Ik moet bij haar wel regelmatiger tot fase 4 gaan, maar ook bij haar is dat ruim voldoende.
Volg datum > Datum: zondag 29 mei 2005, 19:5329-5-05 19:53 Nr:26788
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26487
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Trailer Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Hoi,

Gewoon omdat ik het zo leuk vond, een berichtje hierover.

Met Torop (arabiertje) heb ik al in geen anderhalf jaar of zo meer serieus trailerladen geoefend. Hij was wel gewend aan gewoon trailerladen maar dat vertikte hij al een tijdje helemaal, je kreeg hem dus niet meer naar binnen. We hadden geen trailer, maar kon wel voor het level 1 trailerladen een trailer lenen. Erg makkelijk ging het aanleren niet hij was er behoorlijk koppig in en het heeft een hele tijd geduurd voor hij vrijwillig naar binnen stapte. Ik heb het Torop toen geleerd op z'n Parelli's en daarna is hij er nooit meer in geweest eigenlijk.

Nu sta ik op een nieuwe stal en daar hadden ze t.b.v. het parelli trailerladen een trailer in een zij-bak neergezet. Dus ik dacht och ik kan het altijd nog eens proberen, kijken hoe ver ik kom met hem.

Wij er naartoe. Eerst gewoon maar even met hem de trailer ingelopen en (al) tot mijn verbazing deed hij dat in 1 keer. Omdat dat al zo goed ging dacht ik, nou okay, dan probeer ik het ook nog een keertje a la Parelli. Ik ernaast staan.

Ik vraag met een beleefd handgebaar aan Torop (hij's erg gesteld op goede en vooral rustige manieren ;-)), zou je voor mij naar binnen willen gaan? En tot mijn verbazing reageert hij on-mid-del-lijk, gaat voorwaarts en stapt meteen zonder aarzelen de plank op. Blijft met een vragend hoofd staan "zo goed?". Dus ik zeg, ja geweldig, maar uuuh, durf ie nog 1 stukje verder? Klein stukje hoeft maar hoor. Dus ik gebaar nog een keer heel rustig naar binnen zo van ga d'r maar zo ver in als je durft. En hij verdwijnt zonder protesteren in z'n eentje in de trailer!!! Bleef ook heeeel rustig. En stapte er weer rustig achterwaarts uit.

Ben maar meteen gestopt! Ik vond het ZO geweldig!

Ik helemaal trots op hem ;-). Hij houdt helemaal niet van dit soort fratsen weet je vooral in dit soort dingen kan ik dan merken dat onze verstandhouding er in die laatste jaren toch wel heel erg op vooruit is gegaan. Ben ik dus heel, heel blij mee.
Volg datum > Datum: zondag 29 mei 2005, 22:0529-5-05 22:05 Nr:26790
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26786
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: welke teugels aan touwhalster Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
HannahFroukje schreef op zondag, 29 mei 2005, 19:44:

> Mariss schreef op zondag, 29 mei 2005, 19:00:
> .> ik vroeg dit omdat , volgens Parelli, de teugels verzwaard
> (?)

> Met ons veel stoerdere Belgje maak ik gebruik van een gewoon
> stalhalster met een touw, met een gewone knip. Ik moet bij haar
> wel regelmatiger tot fase 4 gaan, maar ook bij haar is dat ruim
> voldoende.

**********************
Met bovenstaande wil ik trouwens niet zeggen dat iedereen die knoop er maar meteen uit zou moeten halen hoor. Mij beviel het alleen helemaal niet.
Misschien bevalt het anderen juist weer heel goed, geen idee.
Volg datum > Datum: maandag 30 mei 2005, 7:4330-5-05 07:43 Nr:26811
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26808
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 3 hengsten 12 merries? Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Isabel van der Made schreef op maandag, 30 mei 2005, 0:57:

> Karianne schreef op maandag, 30 mei 2005, 0:50:
>
>> Een kennis van ons heeft zo nu en dan veulens van hun

>
> DNA?
> Heb mijn ruziebericht net ingeslikt, zal ophouden.
> Isabel

*******************
Ruzie?
Welke ruzie?

;-)

Ik lees het al niet eens meer, alles wat herhaling is van iets waar al eerder over gediscussieerd is, sla ik gewoon over. Enige nadeel is dat er dan soms weinig te lezen over blijft.
Volg datum > Datum: maandag 30 mei 2005, 8:1430-5-05 08:14 Nr:26812
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26803
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ruzie op het forum Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Huertecilla schreef op maandag, 30 mei 2005, 0:22:

> Trudy schreef op zondag, 29 mei 2005, 23:12:
>
>> Huertecilla schreef op zaterdag, 28 mei 2005, 11:43:

> Egon had trouwens op één punt ongelijk: een ruin is geen soort
> derde sexe, het is een onsexe. Díe hormonen zijn nu net mede
> weggecastreerd. Voor de rest echter blijft het een 'hengst' en
> dat onmannelijk hengst zijn is nu net het verwarrende probleem.

*************************

Jammer, je zou eigenlijk gewoon eens aan een eneuch moeten kunnen vragen hoe hij zich voelt. Of hij er last van heeft dat hij een het is geworden. Of hij (het) er onhappy van wordt of van in de war raakt. Of dat hij er verder niet bij stil hoeft te staan omdat hij het verder niet merkt. Ik DENK zelf dat het nog wel meevalt eigenlijk. Teveel hormonen (voor een situatie) en er niets mee mogen doen, lijkt me eigenlijk verwarrender dan ze niet meer hebben.

Dit zou pas helderheid verschaffen over het vraagstuk van of een ruin zich wel een compleet paard voelt.

Misschien is er in Egypte ergens nog zo'n castraat te vinden? Off uuuu, is er hier een vrijwilliger die voor ons dit vraagstuk voor eens en altijd uit de wereld kan helpen? Mannen? ..... Iemand???
Volg datum > Datum: maandag 30 mei 2005, 12:3530-5-05 12:35 Nr:26825
Volg auteur > Van: HannahFroukje Opwaarderen Re:26813
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ruzie op het forum Structuur
HannahFroukje
Apeldoorn
Nederland

Jarig op 8-2

965 berichten
sinds 23-7-2003
Piet schreef op maandag, 30 mei 2005, 8:22:

> HannahFroukje schreef op maandag, 30 mei 2005, 8:14:
>
>> Huertecilla schreef op maandag, 30 mei 2005, 0:22:

> over voor een goede bewijsvoering.......... Vrouw na de
> overgang is niet hetzelfde zeker? Want die ken ik er zo
> langzamerhand wel een paar :)
> Piet

*******************
(heel serieus hoor)

Jonge vrouw zonder eierstokken en baarmoeder zou nog kunnen fungeren als bewijsmateriaal. Vrouw na overgang komt in de buurt, maar is niet helemaal vergelijkbaar.

Zodra jij zo ver bent Piet komen we wel langs met de schaar ;-) ;-) ;-).
Je leest nu alle berichten van "HannahFroukje"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
965 berichten
Pagina 30½ van 65
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact