na bloedonderzoek zijn bij al onze zes paarden serieus verhoogde leverwaarden vastgesteld, vermoedelijk vergiftiging door de schors van de amerikaanse vogelkersboom (blauwzuurvergiftiging).
Dierenarts heeft ze allen baxters gegeven met een product voornamelijk gebaseerd op suikers omdat dit de lever zou ontgiften.
Nochtans klinken "suikers" me niet zo goed (maar ik ben geen da en dus overgeleverd aan zijn kennis).
hij zegt ook dat leverpatienten niet te veel eten mogen krijgen. wat voer om hun medicijnen op te doen en dan slechts één plak hooi 's morgens en één plak 's avonds.
dit lijkt me vrij onwaarschijnlijk aangezien we onze paarden continu ruwvoer (gras of hooi) ter beschikking stellen want ik veronderstel dat de darmwerking ook van een leverpatient zou moeten continu gestimuleerd worden?
wie weet hier meer over? moet ik ze inderdaad "uithongeren"? ik kan dat precies niet geloven.
alvast bedankt voor info,
kristel