InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu onderwerp "Eerste blootsvoets eventing seizoen"
Volg datum > Datum: maandag 1 mei 2006, 22:241-5-06 22:24 Nr:48802
Volg auteur > Van: Walter Verschuere Opwaarderen Re:48641
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Eerste blootsvoets eventing seizoen Structuur
Walter Verschuere
Homepage
Wilsele
Belgie

Jarig op 14-9

20 berichten
sinds 27-5-2005
Nils Vellinga schreef op zondag 30 april 2006, 19:31:

> Nick Altena schreef op zondag 30 april 2006, 1:16:
>
>> jan seykens schreef op zaterdag 29 april 2006, 21:15:

> steendjes in de witte lijn, verder mooie zolen.
> Het joggie heeft goed zijn best gedaan. Staat nu weer lekker in
> de wei met zijn vriendin, de KOE Augusta :-D
> Nils en Olly

Hallo hier Walter,
Ik reageer misschien een beetje laat , was dan ook aan het oefenen voor het nieuwe zomerseizoen dat er aankomt. Dat zomerseizoen loopt over zachte ondergrond, zand of gras,grond. Voor velen een probleem van schuivers als het er drassig bijligt. Vandaag nog een dressuurwedstrijd gaan rijden op blote voeten en geen schuiver. Ik sta er al niet meer bij stil , ik ga er vanuit dat we mooi rechtuit blijven. En als we al eens schuiven is het nooit echt erg.
Wat betreft het trainen op verhard als voorbereiding op het eventingseizoen doe ik het volgende. 4 weken voor de eerste wedstrijd doe ik buiten de normale spring- en dressuurtraining ( ongeveer 5 a 6 uur de week ) 1 maal per week een galoptraining opbouwend.
Eerste week 2km stappen over asfalt , 3km draf en3 km galop over fijne grind en 2 km stap asfalt .Dit alles over verharde maar vlakke ondergrond en in kleine blokken verdeelt. Max 1 min lichte galop maar dikwijls terug aanzetten.
Volgende week langer galop ongeveer 4 min per blok en minder draf.
Verder opbouwen tot blokken van 6 min aan ongeveer 450-480m/min galop
met 6min draf of stap tss , dit alles op fijne grind en asfalt. Tot nu toe geen enkel probleem met de hoeven gehad met de drie paarden.
Het wordt anders als je met deze snelheid over een stuk grof puin gaat lopen , mijns insziens absoluut te mijden want dat is vragen om problemen ook met ijzers , volgens mij veel te groot risico voor verzwikken. Grof puin bedoel ik dan puin van afbraak in de orde van grootte van spoorwegkeien.
Dit wordt noal eens gebruikt om gaten in de veldwegen te dichten . Ik moet er niet aan denken aan de spijkers die er in achterblijven. Ikzelf zal mijn paard nooit trainen om hierover te kunnen lopen .
Laatst heb nog aan de wedstrijdjury gevraagd om een hindernis waar in de aanlooproute zulk puin gebruikt was een laag zand aan te brengen , veiliger voor de paarden , met of zonder ijzers. Maar niet elke organisator doet dit , uitkijken is de boodschap .
Tot nu toe ben ik uiterst tevreden dat ik zonder ijzers aan dit soort wedstrijden kan deelnemen , de paarden hebben er ook geen problemen mee , ik hoor ze toch niet klagen , en ze voelen zelf ook aan als ze voorzichtiger moeten lopen.
Groeten
Walter
Volg datum > Datum: woensdag 3 mei 2006, 7:583-5-06 07:58 Nr:48881
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:48802
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Eerste blootsvoets eventing seizoen Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Walter Verschuere schreef op maandag 1 mei 2006, 22:24:

> Nils Vellinga schreef op zondag 30 april 2006, 19:31:
>
>> Nick Altena schreef op zondag 30 april 2006, 1:16:

> problemen mee , ik hoor ze toch niet klagen , en ze voelen zelf
> ook aan als ze voorzichtiger moeten lopen.
> Groeten
> Walter

Dat aanvoelen is iets wat een paard met ijzers onder totaal niet kan.
Zelfs in stap heeft een paard geen grip. Het zal leren vertrouwen op de kalkoenen die erin gedraaid worden, dus zal hij lopen alsof de grond niet glad is en nergens rekening mee houden.
Het paard blijft overeind zolang de wrijving van de kalkoenen in de grond hoger is dan de glijkracht die erop uitgeoefend wordt.
Eigenlijk is het logisch dat een paard dan juist eerder onderuit gaat.

Het blootvoetse paard voelt vanaf het eerste moment waar zijn grenzen liggen, zal als dat nodig is anders gaan lopen, b.v. meer verzameld een bocht in gaan, terwijl dat glij moment mede door de grip van de blote voeten veel verder weg ligt dan de hele ijzerwereld verwacht.
Ik ben voor alle paarden heel blij met deze resultaten en uitkomsten.
Als jouw paard minder schuift en beter loopt komen ze vanzelf :)

Eigenlijk zouden we hier een blootvoetse ambassadeur van de maand moeten benoemen.
Wat mij betreft ben jij de eerste Walter!
piet
nah' tuurlijk Natuurlijk
Volg datum > Datum: donderdag 4 mei 2006, 23:124-5-06 23:12 Nr:48973
Volg auteur > Van: Walter Verschuere Opwaarderen Re:48881
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Eerste blootsvoets eventing seizoen Structuur
Walter Verschuere
Homepage
Wilsele
Belgie

Jarig op 14-9

20 berichten
sinds 27-5-2005
Piet schreef op woensdag 3 mei 2006, 7:58:

> Walter Verschuere schreef op maandag 1 mei 2006, 22:24:
>
>> Nils Vellinga schreef op zondag 30 april 2006, 19:31:

> de maand moeten benoemen.
> Wat mij betreft ben jij de eerste Walter!
> piet
> nah' tuurlijk Natuurlijk

Hi Piet,
Klinkt goed die ambassadeur , als ik maar geen lintjes moet gaan doorknippen.Bedankt.
Wat je daar zegt van het meer verzameld gaan lopen klopt als een bus . Sinds de ijzers eronderuit zijn kan ik ze veel meer verzameld gaan rijden , zelfs als het helemaal niet glad is maakt het ook een verschil. Hetgaat gewoon veel meer met gevoel dan voorheen .
Vandaag eens geprobeerd om over stukken grovere kiezel te galopperen,
paard loopt gewoon verder zonder zich iets aan te trekken van het verschil in ondergrond SUPER. Ondergrond afwisselend verhard en kiezel op het verhard.
Heb ook eens aandachtig gekeken naar de andere paarden met ijzers die meeliepen over dit stuk en het lijkt alsof die gewoon een klein beetje over de grind glijden tot ze houvast vinden. Kon natuurlijk niet kijken of dat bij mijn paard ook zo is , zat er nl op , want dat is toch wat we er willen mee doen RIJDENRIJDEN......
Groeten
Je leest nu onderwerp "Eerste blootsvoets eventing seizoen"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
11 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact