InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 961½ van 9322
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 16:5523-10-04 16:55 Nr:14665
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: hoefballen beschadigd Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Hallo,
Ik ben bijna 4 maanden mijn paarden natuurlijk aan het bekappen.
Mijn Arabier had van zichzelf altijd al hele lage hielen en een lange toon. Toch heb ik ook bij haar de hielen wat korter gemaakt (doe ik nu trouwens NIET meer).
Laatst ontdekte ik dat ze wonden aan haar hoefballen had.
Nu woon ik in Zuid Limburg, met stijle stenige paden hier en daar, en langs zo'n pad was ik kort daarvoor met haar afgedaald.
Maar paarden in de natuur zouden toch ook van een steile stenige helling naar beneden moeten kunnen komen?

Nu maak ik me dus zorgen hoe dat moet met die hoefballen.
Heb via de zoekfunctie gezocht, en vond een mail van iemand wiens paard ook waarschijnlijk beschadigde hoefballen had. Daar is verder niet op gereageerd.
Mijn vraag: heeft iemand ervaring? Zou dit op den duur, als de hoeven helemaal gezond zijn geworden (ze zijn nu nog erg plat), vanzelf beter worden? Dat ik zonder problemen blootsvoets met haar langs een steile stenige helling (uiteraard heel voorzichtig) kan afdalen?
Groet,
Coralie
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 17:1023-10-04 17:10 Nr:14666
Volg auteur > Van: Hans Arendse Opwaarderen Re:14658
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aanvulling van mijn vorig bericht... Structuur

Hans Arendse
Homepage
Zoetermeer
Nederland

Jarig op 25-10

318 berichten
sinds 2-9-2004
Ingrid den Ouden schreef op zaterdag, 23 oktober 2004, 9:07:

> Wil schreef op zaterdag, 23 oktober 2004, 0:56:
>> Hoi alle anti-chippers!
>> Inderdaad heb ik ook alleen maar bezwaar gemaakt... daarop de

> beetje mijn vraagtekens bij wat die man vertelde.
>
> Groeten,
> Ingrid

Momenteel is het zo dat bij vervoer alle paarden / ponies een paspoort moeten hebben. Als ze na 01-01-2004 geboren zijn dienen ze tevens gechipt te zijn. Verder wordt gesteld dat paarden die na 01-01-2005 worden geexporteerd of geslacht(..........) gechipt dienen te zijn. Dit betekend dus dat alle paarden en ponies die na 01-01-2005 nog in leven zijn moeten zijn gechipt.

Groeten

Hans
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 17:1523-10-04 17:15 Nr:14667
Volg auteur > Van: Caroline Loos Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: op zoek naar stageplaats Structuur
Caroline Loos
Antwerpen
Belgie

Jarig op 1-5

6 berichten
sinds 16-10-2004
hey,
Ik ben studente aan Katho hogeschool Roeselare (Belgie), 2e jaar "dierenzorg en toegepaste dierkunde" en ben op zoek naar een stageplaats. Ik heb mijn eerste stage gedaan op "skyfarm" (zie links). Wij mogen nu in het 3e jaar op buitenlandse stage en ik zou graag ook terug iets doen met "natural horsemanship". Omdat hier veel volk komt wou ik is horen of jullie niets weten in het buitenland waar ik eventueel terecht zou kunnen.
In ieder geval bedankt!
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 17:2323-10-04 17:23 Nr:14668
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen Re:14666
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: aanvulling van mijn vorig bericht... Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Hans Arendse schreef op zaterdag, 23 oktober 2004, 17:10:

> Ingrid den Ouden schreef op zaterdag, 23 oktober 2004, 9:07:
>
>> Wil schreef op zaterdag, 23 oktober 2004, 0:56:

>
> Groeten
>
> Hans

Vanaf volgende week krijgen de chipweigeraars het DNA protocol upgestuurd van de PVE. Ze maken er in ieder geval een begin mee in week 44.
De chip is NIET verplicht, maar als je dus de chip weigert, dan een DNA paspoort.

Groeten Esther
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 17:3923-10-04 17:39 Nr:14669
Volg auteur > Van: Caroline Loos Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: verzorgpaard gezocht Structuur
Caroline Loos
Antwerpen
Belgie

Jarig op 1-5

6 berichten
sinds 16-10-2004
hey, ik weet dat het misschien wat raar is om het hier te vragen omdat hier allemaal paardenliefhebbers zitten die niets liever doen dan met hun dieren bezig zijn maar niet iedereen heeft die luxe van een eigen paard. Daarom mijn vraagje. Ik woon in Antwerpen Belgie en ik ben op zoek naar een paard om gratis te berijden (recreatief), verzorgen en op natuurlijke manier mee bezig te zijn (NH). Ik ben bezig met mijn stage op Skyfarm (paardenopvoeder) en heb daar ook grondwerk gedaan en gereden met touwhalster e.d. en ik zou nu graag verder oefenen met andere paarden.
Zijn hier mensen uit mijn regio die hier mee bezig zijn en iemand zoeken om samen met paarden bezig te zijn?
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 14:3823-10-04 14:38 Nr:14670
Volg auteur > Van: Coralie Opwaarderen Re:14661
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Aanvallen!! Structuur

Coralie
Gulpen
Nederland

Jarig op 21-7

1973 berichten
sinds 11-8-2004
Wil me hier wel even achter Anne opstellen. Ik vond het ook geen prettige
mail, had me er in Anne haar plaats niet lekker bij gevoeld. Hoe goed
bedoeld ook.
Groet,
Coralie
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 18:0123-10-04 18:01 Nr:14671
Volg auteur > Van: Peter Donck Opwaarderen Re:14661
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Aanvallen!! Structuur

Peter Donck
Homepage
moorslede
belgie

Jarig op 5-10

5970 berichten
sinds 18-9-2004
Annemarie lambij schreef op zaterdag, 23 oktober 2004, 12:48:

> Peet schreef op Fri, 22 Oct 2004 23:13:01:
>
>> Dag Anne!!

>> Je paard is je spiegel.........(!!)
>>
>
> Dat slaat gewoon nergens op dat je zo op iemand reageerd!

en dat doet ze telkens weer
eigenlijk is dit echt hengstig gedrag ...
als je 't mij vraagt !
zo toont ze haar dominantie ...
laten we het maar verdragen
en er af en toe omlachen ...
Volg datum > Datum: zaterdag 23 oktober 2004, 18:0623-10-04 18:06 Nr:14672
Volg auteur > Van: esther2724 Opwaarderen Re:14054
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Brieven in de bit Structuur
esther2724
Nederland


5 berichten
sinds 8-10-2004
Piet schreef op donderdag, 14 oktober 2004, 9:03:

> Maaike schreef op woensdag, 13 oktober 2004, 19:34:
>
>> De nieuwe bit was gisteren binnen, en wat ziet mijn oog bij de

>
>> Henny Wittenaar
>
> Piet

Hallo,

Wie weet wat ik me allemaal wel niet op de hals haal met het plaatsen van deze reaktie. Ik hoop niet al te veel, want ik plaats het in ieder geval niet met slechte bedoelingen.

Ik vind de site van Paard Natuurlijk echt erg leuk om te lezen en de info heeft me echt aan het denken gezet op heel veel vlakken. Natuurlijk had ik wel eerder geexperimenteerd met rijden zonder bit en grondwerkoefeningen en een stal of een stand heb ik altijd al een hekel aan gehad (ookal was het nou eenmaal niet anders), maar als iedereen om je heen je altijd verteld dat paarden in de winter geschoren moeten worden en vervolgens een deken nodig hebben, dan denk je echt dat dat een levensbehoefte is van onze paarden. Dankzij paard Natuurlijk weet ik nu beter en kan ik beter overwegen wat ik later met mijn eigen paardje zou willen doen als die er is.

Ondanks het positieve wat ik te zeggen heb over de site, moet ik zeggen dat ik wel enig begrip heb voor de briefschrijvers in Bit. Ik heb zelf het idee dat er op dit forum erg weinig andere meningen worden geduld dan de NH/ PN-mening. Er wordt kortaf gereageerd op mensen die dingen doen op een andere manier dan die hier op de site worden besproken. Ik herinner mij nog een discussie over een foto van een paard met een trensbit in zijn mond; de betreffende persoon werd achtervolgt met boze opmerkingen tot hij uiteindelijk eieren voor zijn geld koos en een foto van paard met stalhalster op de site plaatste.

Dat het artikel in Bit ook als positief iets kan worden gezien omdat er dan meer mensen de site bezoeken, dat denk ik ook; maar ik denk dat het soort reakties die op het forum worden gegeven ìets te fanatiek overkomen voor de enthousiaste beginnerling in NH (zoals ikzelf) en kan dat afschrikken.

Zoals eerder gezegd; niet kwaad bedoeld, deze reaktie, ik hoop dat dat door mensen op dit forum ook gezien wordt.

Vriendelijke groet, Esther van der Heijden.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
------------
Ongesorteerde berichten uit het oude forum
Onderwerp starten11146 onderwerpen
139821 berichten
Pagina 961½ van 9322
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact