InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 195½ van 2911
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 9:0514-7-05 09:05 Nr:29189
Volg auteur > Van: Ingrid van den Oever Opwaarderen Re:25363
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Scheurtje in hoef, wat moet ik daar aan doen? Structuur
Ingrid van den Oever
Homepage
Nieuwerkerk a/d IJssel
Nederland

Jarig op 12-8

2 berichten
sinds 20-12-2004
anna schreef op dinsdag, 26 april 2005, 10:24:

> Hallo,
>
> Ik hou de hoeven van mijn 14 jarige ruin zelf bij, op

> Kan iemand mij hier een zinnig antwoord opgeven, of is het al
> eerder op dit forum aan de orde geweest?
>
> Groeten van Anna

ik heb dat ook gehad bij een van mijn paarden. mijn benadering was:
helemaal wegvijlen en goed afronden. verder heb ik ook nog thrush remedy van
Absorbine erop gesmeerd. vaak zit er namelijk wat schimmelinfectie erachter.
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 9:0514-7-05 09:05 Nr:29190
Volg auteur > Van: Hans Arendse Opwaarderen Re:29102
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gevoelige zool Structuur

Hans Arendse
Homepage
Zoetermeer
Nederland

Jarig op 25-10

318 berichten
sinds 2-9-2004
mike van dijk schreef op dinsdag, 12 juli 2005, 22:43:

> Ik heb een tinker die voor zeer gevoelige zolen heeft (achter
> geen probleem)
> ze staat nu 5 jaar zonder ijzers en is de laatste 3 keer

> een fase waar ze door moet of had dit, ondanks traditioneel
> bekappen, niet meer voor moeten komen?
> Ik hoop dat ik wat ervaringen van andere hierover mag lezen
> groeten mike

Mike,
Ik lees dit toch wel met enige verbazing, aangezien jij jezelf aanbiedt als natuurlijk bekapper. Dat je Tinker 4 maanden geleden voor het laatst is bekapt doet mij vermoeden dat er wel wat werk aan te doen is. Uiteraard kan ik niet zonder wat gezien te hebben beoordelen hoe de hoeven eruit zien, maar uit ervaring kan ik me er van alles bij voorstellen.
Het feit dat ze in de toon gevoelig blijft impliceert dat de toon te lang is en moet worden gecorrigeert, iets wat een goede bekapper zelf ziet !

In mijn optiek bewijst dit soort berichten opnieuw dat de waarde die je aan de lijst met natuurlijke bekappers kan toekennen nihil is.
Vooral de laatste tijd zie je er steeds meer namen op komen van mensen waarvan de "profs" onderweg niets horen.

Het is al eerder ter sprake gekomen en ik weet dat ik een beerput openruk, maar van diegenen die in een dergelijke lijst staan wordt verwacht dat die kennis van zaken hebben en alle diciplines in huis hebben, problemen aan kunnen, ijzers kunnen verwijderen en ga zo maar door.
Ik ben bang dat er nu juist een wildgroei gaat ontstaan wat een slechte zaak is voor het natuurlijk bekappen. Gelukkig heb ik ook mensen in die lijst zien komen die wel goed bezig zijn (en dat hoor je onderweg dan ook) .
Maar als je zelf niet in staat bent om de problemen bij je eigen paard aan te pakken, hoe kan je dat dan bij "klanten" verkopen ?
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 9:2814-7-05 09:28 Nr:29194
Volg auteur > Van: cornelie Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Natuurlijk bekappen is besmettelijk :-) Structuur

cornelie
Homepage
Nederland


422 berichten
sinds 22-12-2003
Sinds april ben ik verhuisd met mijn paard(en) naar een andere pensionstal. Op de vorige stal was er belangstelling voor de manier waarop ik mijn paarden bekap en heeft ook iemand het pakket gekocht.
Op deze stal ook weer, eerst uiteraard weer eens de boel 'verdedigen'...... maar ook dit keer heeft iemand het pakket besteld en er is nog een stalgenote met belangstelling.
En de hoefsmid die regelmatig op stal komt heeft ook belangstelling dus wie weet wordt het nog wat hier in de polder :-)

cornelie
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 10:5114-7-05 10:51 Nr:29199
Volg auteur > Van: Havank Opwaarderen Re:29175
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: gevoelige zool Structuur

Havank
Putten
Nederland


130 berichten
sinds 10-1-2005
Spirit schreef op donderdag, 14 juli 2005, 1:34:

> Havank schreef :
>>
>> Ik wilde alleen duidelijk maken dat de frequentie van bekappen

> in de 2 maanden weg moeten halen? Of noem je dat geen bekapping?
>
> Groet, Pien
> www.spirithorses.be

Mijn paarden lopen over alle soorten ondergrond m.u.v de verharde weg. Over steunsels maak ik me nooit erg druk. Als ik wel eens naar kijk valt me op dat de slijtage gelijk op gaat met de zool. Ik kan me niet herinneren dat ik de steunsels heb "bekapt", op het weghalen van een loszittend stukje na.

Hoeven passen zich aan hun gebruik aan. Slijtage en druk worden beantwoord door groei en het harder en dikker worden van alle onderdelen van de hoef. Er ontstaat evenwicht. Extreem gebruik, bv een koers op de renbaan, kan dat evenwicht wel tijdelijk verstoren. Soms gebruik ik daarvoor een zoolversteviger.
Ik ben nieuwsgierig tot waar je kunt gaan met het belasten van de hoeven. Wanneer komt het moment dat de hoeven de toenemende belasting niet meer kunnen opvangen. Vooralsnog zit ik met 12 km gemiddeld per paard per dag niet aan die grens.

Groet
Hans
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 12:2714-7-05 12:27 Nr:29205
Volg auteur > Van: Hogan Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: verbeterde gangen door NB Structuur
Hogan
Homepage
Frankrijk


23 berichten
sinds 12-1-2005
Gewoon maar even een berichtje om te laten weten dat onze paarden steeds beter gaan lopen sinds we natuurlijk bekappen.
Rolin, een 15 jarige ruin die we al 6 jaar hebben heeft bij ons altijd zonder ijzers gelopen en is altijd op tijd, maar traditioneel bekapt. Hij heeft echter nooit beenproblemen gehad en zijn hoeven zagen er ook altijd goed uit. Toch kan ik goed merken dat hij, nu ik hem zelf natuurlijk bekap, veel ruimer is gaan lopen. De hielen zijn ook al een stuk lager geworden en het gaat gewoon heel goed. Ik moet ze wel elke week bijhouden, maar dat komt ook omdat we eigenlijk nog te weinig op verharde ondergrond hebben gelopen met hem.

Dat laatste geldt ook voor Siggi, een 13 jarig merrie die we sinds februari dit jaar hebben. Ook zij heeft al jaren zonder ijzers gelopen. Haar hoeven zagen er in ieder geval een heel stuk minder goed uit dan die van Rolin. Breed, platvoeten en flares in de kwartieren. Zowel voor als achter. Haar manier van lopen was ook niet geweldig; ze zette haar voeten heel erg wiebelig neer en was onzeker. Nu is dat al echt een heel stuk verbeterd. Ze zet ze veel rechter en zekerder neer, ook op ongelijke ondergrond. De hoeven zelf zijn ook verbeterd. Er zijn geen flares meer en achter worden de hoeven al minder a-symetrisch. (de binnenkanten zijn schuiner dan de buitenkant) Door de a-symetrie leek het alsof ze hele scheve voeten had, maar dat is zichzelf aan het opheffen door het NB. Ik houd gewoon de zool aan en het gaat hartstikke goed!

We zijn nu eindelijk zover dat we de hoeven echt kunnen gaan trainen op het harde en ik ben benieuwd hoe dat allemaal gaat! Voorlopig ben ik in ieder geval heel tevreden met hoe het gaat en ben ik blij dat ik deze site begin dit jaar ben tegengekomen! En met de cursus die ik bij Frans en Ilona heb gedaan! Ik ben sinds februari 2005 met NB bezig met de paarden en voor die korte tijd en het (te)weinige lopen op verharde weg, vind ik toch dat het heel goed gaat.

Groeten, Hogan,
You're not gonna win, just sittin' on the fence

ps op de website staat een pagina over natuurlijk bekappen van onze paarden.....voor wie een kijkje wil nemen :-) (via de knop dieren/paarden)
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 12:2814-7-05 12:28 Nr:29206
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:29179
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefbeen gezakt, heeft dit paard een kans? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Piet schreef op donderdag, 14 juli 2005, 8:25:

> Spirit schreef op donderdag, 14 juli 2005, 1:28:
>
>> Piet schreef

>
> Mooi :)
>
> Piet

Beste Piet, je zet mij aan het denken..... Zou het mogelijk kunnen zijn dat paarden echt langdurig hoefbevangen (chronisch?) kunnen zijn? Ik bedoel: zomer en winter door en dan b.v. 2 jaar of zo?
De reden waarom ik dit vraag: vorig jaar september 4 ijzers def. verwijderd. Paard was toen 14 jaar oud. Met ijzers onder ook al gevoelig (ongeveer 2 jaar) en soms onregelmatig lopen (niet kreupel maar 'stoterig' op de voorhand en ook rechtervoorbeen minder ver naar voren plaatsen als het linkervoorbeen) + geen holle maar zelfs een bolle zool die uiteraard steeds uitgekapt werd. Mijn toenmalige hoefsmid heeft meerdere keren als opmerking geplaatst dat hij niet begreep waarom de voorvoet steeds slechter werd i.p.v. beter.
Ook op zijn advies rontgenfoto's gemaakt van beide voorvoeten, volgens hem was dit paard chronisch hoefbevangen. Kon nooit zonder ijzers lopen etc.
Op de foto's was het hoefbeen niet gekanteld, zijn voeten zagen er prima uit.
Aan de achterbenen werd een beginnende spat geconstateerd. Prompt moest het paard achter ook beslagen worden, met siliconen, lapje leer, en wiggen. Speciaal spatbeslag. Omdat er een standcorrectie plaatsvond meteen maar 1 week op pijnstillers. Als ik daar nog aan terug denk..... maar goed: het is gebeurd.
Lekker voelde ik me er toch al niet bij, achteraf wens ik dat ik toen al deze hele website doorgespit had. Al dat beslag hielp natuurlijk geen meter, hij liep gewoon taktmatig niet zuiver. Honderden euro's weggegooid geld.

Vaak ijzers verloren, nu begrijp ik ook waarom, de wand wordt door al dat nagelen steeds dunner en de witte lijn steeds breder. Na alweer loszittende ijzers en een fikse glijpartij waarbij we beiden net niet onderuit schoven was dit voor mij de reden om ze er helemaal af te gooien.

Omdat ik al heel veel hier gelezen had wist ik wel dat er een periode zou komen waarin hij minstens gevoelig zou lopen. Dat is ook gebeurd. Hij krijgt absoluut de tijd om te genezen, wij wandelen wel. Geen probleem. Zoals je misschien hebt gelezen is hij feb/maart wederom hoefbevangen geraakt, fructaan? Wie zal het zeggen.

Als ik jouw stukje goed begrijp is het dus zo dat een paard met een maand of 6 tot 9 nagenoeg genezen zou moeten zijn. Maar dat de mensen dan niet meer willen wachten en zo'n dier 'afgeschreven' wordt...
Je schrijft: hoe langer de zieke toestand voortduurde hoe langer het genezingsproces zal duren...

Mijn paard ging een paar maand geleden al steeds beter lopen, ook op het verharde.
Wij hebben dus gewoon pech dat ie weer bevangen is geraakt.
Als de witte lijn weer genezen is, ik zal dus wederom een paar maand geduld moeten hebben, is het dan zo dat hij altijd gevoelig zal blijven hiervoor?
En, gezien zijn geschiedenis, zou het zo kunnen zijn dat hij al jaren daarvoor, toen het gevoelig lopen begonnen is, al hoefbevangen is geweest?

groetjes,

Wil.
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 12:4814-7-05 12:48 Nr:29212
Volg auteur > Van: janna Opwaarderen Re:29206
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefbeen gezakt, heeft dit paard een kans? Structuur
janna
Nederland


191 berichten
sinds 23-6-2005
Wil schreef op donderdag, 14 juli 2005, 12:28:

> Piet schreef op donderdag, 14 juli 2005, 8:25:
>
>> Spirit schreef op donderdag, 14 juli 2005, 1:28:

>
> groetjes,
>
> Wil.

Wil,

als op de foto's het hoefbeen niet gekanteld is, dan is het paard toch ook niet hoefbevangen? Wellicht is het nu dus ook geen bevangenheid. Omdat je schrijft dat het probleem vooraal aan 1 kant voor zit, doet me eerder denken aan hoefkatrolontsteking en/of niet recht gericht. Is haar lichaam helemaal stijf, gespannen? Dan kan het probleem ook meer in de schouder en de rug zitten. (misschien ken je deze site al hoefkatrol.com)

Wellicht heb ik info over je paard gemist en zit ik er dus wel naast, dan vergeet je dit maar weer.

groet,
Janna
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 13:0414-7-05 13:04 Nr:29213
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen Re:29212
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefbeen gezakt, heeft dit paard een kans? Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
janna schreef op donderdag, 14 juli 2005, 12:48:

> Wil schreef op donderdag, 14 juli 2005, 12:28:
>
>> Piet schreef op donderdag, 14 juli 2005, 8:25:

> naast, dan vergeet je dit maar weer.
>
> groet,
> Janna

Hoi Janna, dank voor je reactie. De foto's zijn genomen jan. 2004.... Het hoefbeen zit de hoefwand getaped en dit kun je op een foto heel goed zien. Er waren absoluut geen afwijkingen, nergens in de voeten, te zien. Dus ook geen Hoefkatrolonsteking]">HKO. Ik besef dat dit natuurlijk wel een momentopname is.
Mijn kennis reikt juist niet zo ver dat ik weet of hoefbevangen altijd samen moet gaan met een hoefbeenkanteling? Verder weet ik wel dat dit paard altijd iets Frans heeft gestaan. De rechtervoorvoet had ook altijd een fikse 'snavel'....
De linkervoorvoet wordt al aardig concaaf, daar zit het probleem dus niet.
Uiteraard is de witte lijn nog niet genezen. Er staat nu ongeveer 5 cm. goede wand, de rest zal gewoon weer uit moeten groeien.
Ik begrijp je denkwijze over de stijvigheid. Het is een Tennessee Walker en hij (geen haar ;-)) loopt het allerliefst rechtuit. Maar: toch train ik hem zo af en toe wel degelijk in de rijbak, jaja... volgens Antoine's methode... slingeren! Links- en rechtsom... je krijgt zo een lekker soepel paard! Ook inbuigen als ik erop zit, neus naar de schouder.
Maar: bij een genezend paard heb ik ook gelezen dat korte wendingen nu niet goed zijn voor de witte lijn... Hij kan dit nu ook niet hoor. Dus laat ik het soepelbuigen even voor wat het is. Wij wandelen (op hoefschoenen) en zo af en toe zit ik er op, maar niet meer dan 1 uur of zo... Gewoon alleen maar stappen. Totdat hij zelf aangeeft dat hij wel weer wil 'walken'..... Hij is dus niet stijf of gespannen. Buiten dat heb ik een vriendin die paardenmasseuse is.... En als ze al hierkomt mag ze voordat ze koffie krijgt EERST lekker m'n paard losmasseren... ;-)) Hij staat hiervan helemaal te genieten.
En ik ook. Het is gewoon een heel dankbaar dier.

Janna, de natuurlijk bekapper die hier nu regelmatig komt op mijn verzoek, zegt dat dit een lichte bevangenheid is...

Groet,
Wil.
Volg datum > Datum: donderdag 14 juli 2005, 13:1014-7-05 13:10 Nr:29215
Volg auteur > Van: Wil Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Janna Structuur

Wil
Homepage
Santa Margarida da Serra
Portugal

Jarig op 26-3

9439 berichten
sinds 15-8-2004
Sorry, de MAC heeft last van de warmte geloof ik! De Dierenarts had een stukje staaldraad op de hoefwand geplakt voor het rontgenen. Natuurlijk geen stukje hoefbeen, sorry!
Wil.
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Hoeven
Alles over hoeven, natuurlijk bekappen, etc.
Onderwerp starten3079 onderwerpen
43663 berichten
Pagina 195½ van 2911
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact