Peter Donck schreef op donderdag, 22 september 2005, 13:17:
> janna schreef op woensdag, 21 september 2005, 23:51:
> 
>> Zoials jij het beschrijft is het ook simpel. Maar waarom zijn 

> OK, staan we voortaan allebei aan dezelfde wal...
 > of in hetzelfde schuitje?!
 > 
 > peter
In reactie op  de  ongeneeslijke  
Hoefkatrolonsteking]">HKOIk heb het  nog eens  eventje  opgezocht  en  gevraagd aan  degene die dit middel in deze  vorm ontwikkeld  heeft. Onderstaand  de samenstelling.
Glucosamine en Chondroïtine maken een belangrijk deel uit van het kraakbeen (dit is de "binnenbekleding" van het gewricht). Deze stoffen houden water vast en maken het kraakbeen daarmee elastisch en glad. Hierdoor "spoort" het gewricht soepel en kan het belast worden. Bij arthrose is het lichaam niet meer in staat zelf voldoende glucosamine en chondroïtine te maken, waardoor de kwaliteit van het kraakbeen verslechtert en het kraakbeen uiteindelijk gedeeltelijk of geheel verdwijnt. Bij inname van deze stoffen kunnen deze weer als bouwstoffen voor het kraakbeen gebruikt worden. Daarnaast werkt glucosamine ook als stimulator van dit herstelproces. Je zou kunnen zeggen: het werkt als baksteen en metselaar tegelijk. De resultaten zijn een afname van de pijn, minder stijfheid, soepelere bewegingen, afname van gewrichtszwellingen. Chondroïtine beschermt het kraakbeen tegen vroegtijdig kapotgaan door bepaalde kraakbeenafbrekende stoffen die vrijkomen bij zware belasting van de gewrichten zoals bij sport, zwaar werk, en dergelijke. Calcium zorgt voor een stevige botopbouw en goede spierfunctie. Magnesium versterkt de opname van Calcium en voorkomt overmatige ophoping van Calcium in de spieren en nieren. Het werkt spierontspannend waardoor het normale herstel na inspanning bevorderd wordt. MSM is organische zwavel. Het remt overmatige ontstekingsprocessen en verzacht de pijn. Na zware inspanning en sport bevordert het de spierstofwisseling waardoor het herstel korter duurt. Ascorbinezuur is Vitamine C. Dit vitamine ondersteunt de kraakbeenvorming en verbetert de opname van Calcium en Magnesium.
Hieronder een tekst  die ik hier  herhaal  zoals  ik dat  van hem  gehoord  heb door de  telefoon  en  waarvan ik de  belangrijkste zaken  -hopelijk correct- weergeef.
Meestal ontstaan bij 
hoefkatrolontsteking de  eerste ontstekingsverschijnselen aan  de  voedende adertjes naar  het  straalbeen. Deze  ontsteking wordt  chronisch.  Hierdoor zal de  doorbloeding van het  straalbeen zelf  sterk afnemen en het  bot en kraakbeen verzwakken, waarna  de  slijmbeurs  gaat  ontsteken  en de diepe buigpees volgt. Je  ziet  dan bij foto's  dat  het  bot  oplicht, dus  ongelijk van dikte en ruwer  van oppervlakte  wordt.
Dit  is  met  bovenstaande  middelen  te bestrijden,
De  Chondroitine in het  middel zorgt ervoor dat  de  rode bloedlichaampjes  gemakkelijker  vervormbaar worden en  dus ook weer via de kleinere vaatjes  door het  straalbeentje  kunnen stromen  en daar zorgen  voor de  toevoer  van zuurstofrijk bloed.
De  glucosamine zorgt  voor een  aanvulling als een  soort  cement  tussen  de botcellen en zal  zo  de  onregelmatigheid  in het  bot  opheffen.
Tot  zover  is  volgens  mijn  zegsman  dit  verhaal keihard wetenschappelijk aangetoond. 
Als  er  dus  nog  geen secundaire  ontstekingen en slijtage zijn kan het paard pijnvrij blijven.
In  theorie zorgt  de toevoeging van organische  zwavel en chondroitine dat  er geen arthrose zal  ontstaan.
Hier  is  echter  nog  nooit  echt  onderzoek  naar  gedaan.
De  arts  zei  dat 
deze  vorm van  
hoefkatrolontsteking dus  eigenlijk  niet  te  genezen is. Hij was er echter van overtuigd  dat het  blijvend  toedienen van dit  middel  er  voor  kan zorgen, wanneer  het  maar  tijdig genoeg  toegediend  wordt, dat  een  paard zal  kunnen functioneren.
Nu  weet  ik  ook weer  waarom ik  dat  spul als  de donder  weer  aan Don  ga  geven. Don was  namelijk zijn paard en de reden waarom hij  is  gaan zoeken  naar genezing. De  rontgenfoto's  waren van hem  op zesjarige  leeftijd en werd gediagnosteerd als  een fase 3. Dit  jaar  wordt  ie  14.
 Het  hele  verhaal is  naar  alle  waarschijnlijkheid  ontstaan  omdat  Don  werd  geboren met  enorme x  benen  en  een franse  stand. Hieraan is  men  blijven klooien, door  bij  elke  nieuwe be ijzering  het  dier  weer  in  de  "juiste" stand te zetten. Lang leve  correcte  voetassen  en  beenstanden  !! 

Piet