InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 435½ van 647
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 8:4114-5-12 08:41 Nr:247085
Volg auteur > Van: Ilona Kooistra Opwaarderen Re:247082
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur

Ilona Kooistra
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 25-9

2749 berichten
sinds 27-7-2003
Jacqueline v d Berg schreef op maandag 14 mei 2012, 0:02:
> Ja , blijkbaar moet dat wel zo zijn. Dacht gewoon, zoals de meesten dat
> arabieren en Ev wel dezelfde behoeftes zouden hebben, fout dus.

Die conclusie klopt ook niet. De Arabieren hier zijn ook allemaal met een snelwerkend metabolisme en het is lastig om ze samen op gewicht te houden met Camee en Harisha. Over het algemeen is het hier zo dat Camee en Harisha beiden wat te zwaar zijn, en de rest naar de norm slank (we doen aan strookbegrazing). Maar dat 'wat te zwaar' is bijna mager te noemen :-P als ik kijk hoe dik sommige andere paarden zijn, jemig de pemig, wat is er vaak overgewicht zeg....

Het hangt nogal af van paard in kwestie, je kunt niet zeggen dat Arabieren weinig nodig hebben in het algemeen. Althans, hier niet en zo ken ik er nog wel meer. Jouw Nazyra heeft blijkbaar wel een ander metabolisme dan Player, of is meer een schranser dan Player, beetje pech, maar de kans dat het goed zou zijn gegaan was toch echt groter dan met dat andere paard dat toen een optie was, daarbij kon je echt vooraf weten dat het niet gelijk zou zijn.

>> moest hun gezondheid echt in gevaar zijn, dan zou ik ook eerder de
>> graastijd gaan beperken door paddockjes te maken op de weides ofzo, waar
>> ze een deel van de dag kunnen doorbrengen ipv met die graaskorf-dinges te
>> beginnen.

Ans, ik denk dat dit voor heel veel paarden veel erger is. Ze kunnen wel eten he, alleen niet zo snel. Het grootste probleem zou voor mij zijn (en is de reden dat wij Haris en Camee geen graaskorf omdoen als ze te dik zijn) dat ze niet met elkaar kunnen krabbelen wanneer ze dat willen, dat is toch wel een gemis lijkt mij zo... (gebruikerservarenen; klopt mijn aanname van het niet krabbelen?)

Bij ons dus strookbegrazing en ik vind niet dat ze hierdoor weinig bewegen, ze zijn juist misschien wel meer aan het lopen dan paarden die 24/7 op de weide staan want die zijn verzadigd en ploffie en verzadigde paarden bewegen gewoon echt veeeeeeeeeel minder dan paarden die niet constant het gevoel hebben een kerstmaal te hebben gehad. Ze sjezen en stappen hier echt veel, vind ik. Wanneer zijn jullie actiever, na wel genoeg maar niet teveel eten, of na grote kerstmaaltijden? Ik denk dat je dit door kunt trekken naar paarden, althans wel als het schransers zijn.


> Tja wat jij wil en wat Nazyra wil...ik kijk dan toch naar nazyra, lees
> haar gedrag en kies dan. ;-)

Ja, ik denk dat het inderdaad paard-specifiek is en dat je inderdaad het gedrag van het individu moet bekijken. Voor de een is (gedeeltelijke) afzondering niet erg, voor de ander de graaskorf niet. Strookbegrazing zal ook wel niet voor iedereen en alle groepssamenstellingen goed werken.
--
Ilona
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 9:0914-5-12 09:09 Nr:247088
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:247085
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Ilona Kooistra schreef op maandag 14 mei 2012, 8:41:

> Ans, ik denk dat dit voor heel veel paarden veel erger is. Ze kunnen wel
> eten he, alleen niet zo snel. Het grootste probleem zou voor mij zijn (en
> is de reden dat wij Haris en Camee geen graaskorf omdoen als ze te dik
> zijn) dat ze niet met elkaar kunnen krabbelen wanneer ze dat willen, dat
> is toch wel een gemis lijkt mij zo... (gebruikerservarenen; klopt mijn
> aanname van het niet krabbelen?)

En wat dan met hun geur die beperk wordt? Paarden zitten de hele dag allemaal dingen te besnuffelen en te bevoelen met hun lippen, dat kan ook allemaal niet.
Sorry, maar ik vind ze echt gehandicapt, die paarden met graaskorf.

Wij hebben hier trouwens regelmatig paarden apart lopen. Mandy heeft een groot deel van de winter apart gestaan en dan liep zij ook op het gras terwijl Angel en Charly op de winterweide achter bleven. In het begin heb je dan inderdaad een beetje gedoe omdat er paarden achter blijven, maar ze wennen daar ook aan hoor. Na een tijdje kijken ze daar niet meer van op.
Mijn buren hebben een haf die HB gevoelig is een ouder volbloed-achtig paardje. Die hebben op elke weide een paddockje voor de haf en de volbloed loopt op de hele weide. En s'avonds mogen ze dan nog enkele uurtjes samen op de grote weide. Dat gaat al jaren zo. En t'is misschien iets arbeidsintensiever voor de eigenaren, die minstens 2 keer per dag langs de weide moeten. Maar de paarden zelf vinden dat al lang geen probleem meer. Ze kunnen ook over de omheining heen aan elkaar aan en de volbloed komt regelmatig de haf wat gezelschap houden.
En zelf heb ik ook een paard dat nooit op het gras staat. Haar kuddegenoten gaan nu dagelijks achteraan naar de weide en zij blijft vooraan op het terrein op de paddock of in de piste. Ze maakt daar nooit een probleem van. En nu ze een veulen heeft al helemaal niet, want die houdt ze toch zo veel mogelijk uit de buurt van andere paarden.
Zenuwachtig rond lopen of roepen op de andere paarden, doet ze nooit.

Ivm het metabolisme van die Arabieren. Bij mijn paard op stal zijn het toch meestal de Arabieren die zo nu en dan uit de grote kudde gehaald moeten worden om terug vet te mesten. Meestal trekken ze het niet als ze een veulen hebben, maar momenteel staan er toch ook 3 magere Arabische merries binnen om bij te voeren, en die hebben geen veulen. De warmbloeden doen het doorgaans beter.
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 10:0714-5-12 10:07 Nr:247089
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:247088
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Ans, ik denk dat je beeld van de graaskorf niet klopt. Billy lijkt niet eens in de gaten te hebben dat ie het ding om heeft. Kan het ook zonder problemen om doen, terwijl hij echt wel een wijsneus is. Als je met iets komt wat hij niet ziet zitten, maakt hij dat hij weg komt, met als toegift de kont in de lucht.
Hij kan alleen, zoals gezegd, minder eten.

Apart gezet geprobeerd, twee jaar geleden. Ik had een supersneu ponytje wat niet liep.
Strookbegrazing en paddock paradise... vorig jaar geprobeerd. Billy kruip overal onderdoor met zijn 75 cm (en het lukt hem precies tussen twee klikjes van de stroom door) of tussendoor. Rampzalig. Hälga neemt een aanloop en bulderd er gewoon dwars door heen.
Na vorig jaar dagelijks de heining repareren gaf ik het op toen ik hem op een bepaald moment net weer op orde had gemaakt, hälga naast mij een aanloop nam en er simpelweg als een buldozer dwars doorheen ging
Ik denk dat ze haar punt duidelijk probeerde te maken.
Geloof mij maar gerust... dat wordt je snel beu.

Nu heeft billy dus de graaskorf op en gezien de kudde tig keer per dag van voor naar achteren in door de wei loopt en hij hard moet hollen om het zaakje bij te houden, krijgt ie beweging en is hij tevreden. Hoewel hij natuurlijk wel graag veel meer zou vreten. Geen twijfel mogelijk. Maar dat kan niet

De neusgaten zijn vrij (heb de korf aangepast) en hij komt er alleen met de lippen tegenaan als hij staat te eten. (drukt de rubberen onderkant op het gras en eet de grasjes die door het gaatje komen

Ilona, het krabbelen vind ik ook het meest vervelend, maar paarden zijn wel creatief. Billy wrijft nu met zijn snoet om te krabbelen. En dagelijks is ie ong 2-3 uurtjes zonder korf.
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 10:1514-5-12 10:15 Nr:247090
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:247089
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Sandra van Bommel schreef op maandag 14 mei 2012, 10:07:

>
> Ans, ik denk dat je beeld van de graaskorf niet klopt.

Tja, nochtans al genoeg paarden met graaskorf gezien, en daar baseer ik mijn mening dan ook op. Ik blijf het een onding vinden.

Nog iets dat je mee moet nemen in je overweging, is trouwens dat je je paard dwingt om anders te gaan eten. En voor 'tijdelijk' zal dat niet zoveel uitmaken. Maar bij een paard dat er permanent mee rondloopt zou ik mij toch serieus afvragen welke impact het heeft om de slijtage van tanden en kaken etc...
Was het niet op dit forum dat iemand berichtte over een paard dat z'n gebit helemaal scheef had gesleten door zo'n graaskorfding?
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 10:2314-5-12 10:23 Nr:247092
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:247090
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Ans Jondral schreef op maandag 14 mei 2012, 10:15:

> Sandra van Bommel schreef op maandag 14 mei 2012, 10:07:
>
>>

> mij toch serieus afvragen welke impact het heeft om de slijtage van tanden
> en kaken etc...
> Was het niet op dit forum dat iemand berichtte over een paard dat z'n
> gebit helemaal scheef had gesleten door zo'n graaskorfding?

Klopt. Dat probleem ontstaat bij de greengard. Die gebruik ik om die reden ook niet

En goed... het is per paard verschillend. Bij silja vond ik het ook geen succes. Ik denk dat het altijd een kwestie is van bekijken van paard tot paard en een afweging maken. Af laten vallen is altijd een crime en je moet altijd een afweging maken wat het beste werkt voor een specifiek paard. Onder andere omstandigheden had ik gekozen voor blijven paddockparadise met wisselende 'openingen' opdat het niet een grote modderzooi wordt e.d. , maar helaas bleek dat vorig jaar dus echt geen succes hier.
Ik ben gezegend met een 6 ha wat ideaal is mbt beweging, maar waar ook veel groeit. Ik had liever een bos gehad van die afmeting. Het enige voordeel is dat het 'arm' gras is met veel kruiden e.d.

Trouwens... wat ik mij afvraag met strookbegrazing/schrale weides etc.... Ik heb altijd gelezen dat kort gras juist gestressd is en minder goed dan lang gras. In dat opzicht zou je denken dat juist een enorme plak grond een voordeel is omdat het gras langer groeit/minder gestressed is en dus minder eiwitten en suikers bevat. Hoe zit dat nu?
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 10:2814-5-12 10:28 Nr:247093
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:247089
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Sandra van Bommel schreef op maandag 14 mei 2012, 10:07:

> Kan het ook zonder
> problemen om doen, terwijl hij echt wel een wijsneus is. Als je met iets
> komt wat hij niet ziet zitten, maakt hij dat hij weg komt, met als toegift
> de kont in de lucht.

Gek argument trouwens...
Als ik op dit forum zou schrijven dat mijn paard haar bit gewoon aanneemt en haar mond ervoor open doet, dan wordt er geroepen dat dit aangeleerd gedrag is. En dat ze er net zo goed ongemak van zal ondervinden.
Andersom trouwens ook. Als ik nu oefen met mijn veulen om zijn halstertje aan te doen, dan doet hij alsof hij vermoord gaat worden. Hij gaat zich al verschuilen achter zijn mama als hij dat halstertje in de gaten krijgt en wil dan tikkertje spelen of zoiets. En dan moet ik dat ding aan doen onder zwaar protest. Eens hij het aan heeft, vindt hij het trouwens niet zo erg meer. En aandoen zal hij binnenkort ook wel aan wennen. Maar uit zijn reactie nu zou je dan kunnen vermoeden dat zo'n halster hem erg groot ongemak bezorgt. Wat waarschijnlijk toch niet echt het geval zal zijn?
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 10:2914-5-12 10:29 Nr:247094
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:247092
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Maar van dat lange, veiligere gras krijgen ze in verhouding wel weer meer binnen. Dus per saldo...?
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 11:2614-5-12 11:26 Nr:247096
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:247094
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Christel Provaas schreef op maandag 14 mei 2012, 10:29:

> Maar van dat lange, veiligere gras krijgen ze in verhouding wel weer meer
> binnen. Dus per saldo...?

Ja, daar dacht ik ook aan....
Ik vraag mij dat dus oprecht af....
Overal lees je dat kort gras slecht is vanwege het hoge suiker/eiwit gehalte, maar lang gras eten ze meer....
Nu zou het zo kunnen zijn dat ze, omdat ze van lang gras meer eten-eerder buik vol houden, toch per definitie minder suiker/eiwit binnen krijgen.

Maar let wel... dit is puur theoretisch en ik heb geen flauw idee of deze stelling klopt. Zou het leuk vinden als iemand daar exacte uitleg over kan geven, want het boeit mij wel.
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 11:3014-5-12 11:30 Nr:247098
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:247093
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009
Ans Jondral schreef op maandag 14 mei 2012, 10:28:

Als ik nu oefen met mijn veulen om zijn halstertje
> aan te doen, dan doet hij alsof hij vermoord gaat worden. Hij gaat zich al
> verschuilen achter zijn mama als hij dat halstertje in de gaten krijgt en
> wil dan tikkertje spelen of zoiets. En dan moet ik dat ding aan doen onder
> zwaar protest. Eens hij het aan heeft, vindt hij het trouwens niet zo erg
> meer. En aandoen zal hij binnenkort ook wel aan wennen. '

persoonlijk beredeneer ik dat anders... Het veulen kent het halster in eerste instantie niet, dus is het eng en wil het weg van dat ding.
Vervolgens wordt het aangedwongen en die handeling is niet fijn. Het onderstreept dat het halster eng is, dus wil het nog harder weg van het ding.

Het halster bezorgt niet het ongemak. Wel het omdoen. En dat bevestigt het veulen in de angst voor het halster.

Ik zou hier dus voor een andere aanpak hebben gekozen. Maar goed... dat is dan persoonlijk.
Mijn twee shetjes waren 1 jaar (hengstjes), ongehanteerd en bang voor alles toen ze hier kwamen, een aantal jaar geleden. Het kostte meer tijd om ze overal aan te wennen, maar middels R+ ging het vanaf de eerste stap opeens allemaal heel snel en ik heb nooit enige dwang hoeven toepassen met het aandoen van halster of wat dan ook
;Maar zoals gezegd... het is persoonlijk.
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 11:5714-5-12 11:57 Nr:247099
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:247098
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Sandra van Bommel schreef op maandag 14 mei 2012, 11:30:

> Ans Jondral schreef op maandag 14 mei 2012, 10:28:
>
> Als ik nu oefen met mijn veulen om zijn halstertje

> eerste instantie niet, dus is het eng en wil het weg van dat ding.
> Vervolgens wordt het aangedwongen en die handeling is niet fijn. Het
> onderstreept dat het halster eng is, dus wil het nog harder weg van het
> ding.

Voor zo'n veulen is alles eng.
De eerste aanrakingen zijn eng, de eerste keer uit de loopstal moet je hem er bijna uit tillen (wat ook eng is.) andere paarden zijn eng etc...
Als je dan gaat zitten wachten tot hij zelf het initiatief neemt dan kan je héél lang wachten. ;-)
>
> Het halster bezorgt niet het ongemak. Wel het omdoen. En dat bevestigt het
> veulen in de angst voor het halster.

Bevestigen doet het niet echt hoor. Ik moet alleen nog wat meer kunnen oefenen.
Maar zo heb ik vorige week bijvoorbeeld z'n kont gewassen. (veulendiarree ;-) )
Gewoon hem in mijn armen tegen mij aan genomen (zonder halster of koord dus) en met 1 hand z'n kont beginnen afsponzen. In eerste instantie vond hij dat water natuurlijk niets en ging hij steigeren en proberen weg te geraken. Maar daarna gaf hij toe en bleef braaf staan. En afdrogen heb ik gedaan terwijl hij gewoon los stond. En enkele minuten later kwam hij alweer vragen of ik aub z'n kont wilde kriebelen. Even doorzetten, wordt hij heus niet slechter van. ;-)

>
> Ik zou hier dus voor een andere aanpak hebben gekozen. Maar goed... dat is
> dan persoonlijk.
> Mijn twee shetjes waren 1 jaar (hengstjes), ongehanteerd en bang voor
> alles toen ze hier kwamen, een aantal jaar geleden. Het kostte meer tijd
> om ze overal aan te wennen, maar middels R+ ging het vanaf de eerste stap
> opeens allemaal heel snel en ik heb nooit enige dwang hoeven toepassen met
> het aandoen van halster of wat dan ook
> ;Maar zoals gezegd... het is persoonlijk.

Dan mag jij mij eens uitleggen hoe je bij een pasgeboren veulen R+ toepast?
Let wel, veulenbeest heeft geen tandjes, drinkt alleen melk en aanraking wordt ook nog niet direct als 'leuk' ervaren.
Nu, met 2 weken, vindt hij ondertussen kriebelen op z'n kont en halsje wel leuk. En dat gebruik ik dan uiteraard ook oa. met halstertje aan doen etc... Maar mijn kereltje is nogal een oversociaal veulen. Bij sommige veulens blijft aanraking de eerste maanden 'eng'.
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 12:0614-5-12 12:06 Nr:247101
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:247099
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Ans Jondral schreef op maandag 14 mei 2012, 11:57:

>> Het halster bezorgt niet het ongemak. Wel het omdoen. En dat bevestigt het
>> veulen in de angst voor het halster.
>

> gedaan terwijl hij gewoon los stond. En enkele minuten later kwam hij
> alweer vragen of ik aub z'n kont wilde kriebelen. Even doorzetten, wordt
> hij heus niet slechter van. ;-)
>
Precies, enige kordaatheid kan geen kwaad. Onze jonge hond rent ook weg als je met het tekenpincet aankomt bij het vinden van een teek. Vanzelf in het pincet lopen gaat-ie niet doen. :-)
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 12:3014-5-12 12:30 Nr:247102
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:247101
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Ik zeg ook ieder zijn eigen manier... ik kies zelf voor een andere methode, maar dat moet ieder voor zichzelf weten.
over uitleg halsteren veulentje, kun je je het beste verdiepen via de clickersites/sites over positief reinforcement, als je dat werkelijk zou willen weten. Is mij teveel werk om nu op te schrijven en als het liever op eigen wijze doet, is het ook nutteloos werk. ;-)
Ik voel mij nl helemaal niet geroepen om mensen te overtuigen. Beschreef alleen mijn eigen visie. Thats it.
Naschrift (maandag 14 mei 2012, 12:35):
nou ja... een mogelijkheid...http://www.youtube.com/watch?v=p6Uo6SmtVtE overigens hoeft R niet per definitie voer te zijn. Het kan ook kriebels of eenvoudigweg terugtrekken zijn e.d.
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 13:4914-5-12 13:49 Nr:247109
Volg auteur > Van: Jacqueline v d Berg Opwaarderen Re:247085
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur

Jacqueline v d Berg
Zandvliet
België

Jarig op 16-4

1895 berichten
sinds 16-11-2004
Ilona Kooistra schreef op maandag 14 mei 2012, 8:41:

>
> Die conclusie klopt ook niet. De Arabieren hier zijn ook allemaal met een
> snelwerkend metabolisme en het is lastig om ze samen op gewicht te houden
> met Camee en Harisha. Over het algemeen is het hier zo dat Camee en
> Harisha beiden wat te zwaar zijn, en de rest naar de norm slank (we doen
> aan strookbegrazing). Maar dat 'wat te zwaar' is bijna mager te noemen
> :-P als ik kijk hoe dik sommige andere paarden zijn, jemig de pemig, wat
> is er vaak overgewicht zeg....

Ja, dat is zeker zo. Ik ben natuurlijk Player gewend en vindt paarden vaak te dik. Waarschijnlijk zullen velen vinden dat het nog best wel gaat maar ik vind het ongezond worden voor Nazyra als ik nu niet ingrijp. Ben vééls te bang voor de gevolgen.
>
> Het hangt nogal af van paard in kwestie, je kunt niet zeggen dat Arabieren
> weinig nodig hebben in het algemeen. Althans, hier niet en zo ken ik er
> nog wel meer. Jouw Nazyra heeft blijkbaar wel een ander metabolisme dan
> Player, of is meer een schranser dan Player, beetje pech, maar de kans dat
> het goed zou zijn gegaan was toch echt groter dan met dat andere paard dat
> toen een optie was, daarbij kon je echt vooraf weten dat het niet gelijk
> zou zijn.

Hier heb je zeker een punt. Traviata (Konik) zou sowieso geen match geweest zijn.
Nazyra is inderdaad een schransertje en lust eigenlijk ook wel alles als het erop aankomt :-)
Nu heeft ze bij de vorige eigenaar op een vrij hongerig regime gestaan (één keer per dag hooi, een schijfje of twee en één tot twee keer per dag een behoorlijke hoeveelheid krachtvoer (dat hebben ze nodig, weetjewel? zeker in de winter om warm te blijven ohno ) en misschien daarom haar bunkergedrag....ik weet het niet.
Hoedanook, ze wordt dikker met massa minder eten (hooi, gras) dan Player, het verschil isgewoon enorm groot. Zieligwel hoor want ze eet zó graag.

> Ans, ik denk dat dit voor heel veel paarden veel erger is. Ze kunnen wel
> eten he, alleen niet zo snel. Het grootste probleem zou voor mij zijn (en
> is de reden dat wij Haris en Camee geen graaskorf omdoen als ze te dik
> zijn) dat ze niet met elkaar kunnen krabbelen wanneer ze dat willen, dat
> is toch wel een gemis lijkt mij zo... (gebruikerservarenen; klopt mijn
> aanname van het niet krabbelen?)

Klopt , is niet leuk maar ze groomen vaak 's avonds als de schemring valt en de jeuk begint. Ik ga proberen tijdig op de wei te zijn zodat ze samen van de wei gaan en de korf af zal kunnen.
>
> Bij ons dus strookbegrazing en ik vind niet dat ze hierdoor weinig
> bewegen, ze zijn juist misschien wel meer aan het lopen dan paarden die
> 24/7 op de weide staan want die zijn verzadigd en ploffie en verzadigde
> paarden bewegen gewoon echt veeeeeeeeeel minder dan paarden die niet
> constant het gevoel hebben een kerstmaal te hebben gehad. Ze sjezen en
> stappen hier echt veel, vind ik. Wanneer zijn jullie actiever, na wel
> genoeg maar niet teveel eten, of na grote kerstmaaltijden? Ik denk dat je
> dit door kunt trekken naar paarden, althans wel als het schransers zijn.

Elke dag kerstmis owh is niet de bedoeling he...Klinkt op zich goed die strookbegrazing maar ik denk dat Player dan niet aan haar trekken komt , die mag best wel heel de dag a volonté gras eten, bekomt haar goed , zelfs 24/24...kan.
>
>> Tja wat jij wil en wat Nazyra wil...ik kijk dan toch naar nazyra, lees
>> haar gedrag en kies dan. ;-)
>
> Ja, ik denk dat het inderdaad paard-specifiek is en dat je inderdaad het
> gedrag van het individu moet bekijken. Voor de een is (gedeeltelijke)
> afzondering niet erg, voor de ander de graaskorf niet. Strookbegrazing zal
> ook wel niet voor iedereen en alle groepssamenstellingen goed werken.

Nazyra heeft na gisteren heel de dag met korf te hebben gegraasd (ze heeft goed door hoe het moet) wondjes. Ik wist wel dat de korf wat aan de kleine kant was voor haar maar dacht dat het wel zou gaan voor een paar dagen, stom dus. Had al een nieuwe en grotere besteld maar die is nog niet gearriveerd. Eéntje in een kleurtje, dan ziet het er voor mij al wat vrolijker uit want Nazyra werkt met overgave op mijn gemoed. Dat kan ze héél goed.Ze kijkt me verwijtend aan als ik dat ding aandoe. Als ik haar dan negeer gaat ze gewoon grazen hoor maar moest ze tranen kunnen produceren om op mijn gevoel te werken, ze zou het doen.
Vandaag staat ze dan apart, geen masker vanwege de wondjes maar niet mee op de wei... ze kijkt me wéér heel verwijtend en vragend aan en loopt als een hondje achter me aan en probeert me indringend in de ogen te kijken.
Dat paard is niet normaal, ze bezorgt me gewoon een schuldcomplex, zo groot als de mount Everest. owh
Ik kan wel met verplaatsbare weidepaaltjes haar een groter stukje wei geven telkens tot het nieuwe masker er is en har wondjes genezen zijn. s' Avonds kunnen ze dan samen, als ze niet teveel hooi vreet dan tenminste...anders moeten ze dan ook apart.
Ik hoop wel dat ze op termijn gewoon weer hele dagen mee de wei op kan, wisselend met en zonder masker. Ze zijn toch het gelukkigste dan.

Elk paard heeft recht op een staart :-)
Naschrift (maandag 14 mei 2012, 13:59):
Wel goed te weten dat het niet algemeen is dus, een arabier is per definitie geen sober paard. Mijn alarmbellen voor Nazyra rinkelen nu dus helemaal. Zou er een verband bestaan tussen IR en trage metabolismen? Behalve dat overgewicht IR in de hand w
Naschrift (maandag 14 mei 2012, 14:00):
In de hand werkt. Zou ze een risicopaard zijn? Ik ben er wat bang voor en ga heel voorzichtig zijn iig.
Volg datum > Datum: maandag 14 mei 2012, 16:0014-5-12 16:00 Nr:247118
Volg auteur > Van: Jacqueline v d Berg Opwaarderen Re:247109
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ongelijke voedselbehoefte EV en arabier Structuur

Jacqueline v d Berg
Zandvliet
België

Jarig op 16-4

1895 berichten
sinds 16-11-2004
http://horseandman.com/handy-tips/the-lesser-of-two-evils-the-grazing-muzzle/

gebruikservaring met de easybreathe muzzle, wel het oudere model, zo te zien op foto.

Elk paard heeft recht op een staart :-)
Naschrift (maandag 14 mei 2012, 16:10):
Transportkosten vanuit de US
Naschrift (maandag 14 mei 2012, 16:10):
45 dollar
Je leest nu op chronologische volgorde, gefilterd op rubriek
Voeding
Alles over voeding en supplementen
Onderwerp starten611 onderwerpen
9692 berichten
Pagina 435½ van 647
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact